Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhászomnak kiették a...

Németjuhászomnak kiették a legyek, rovarok a füllét, mit csináljak?

Figyelt kérdés
Tiszta véres szegénynek,állandóan legyek szállják,hiába kentem be neki gyógyszertárba vett krémmel,hiába fújatom neki direkt ilyen szerrel...semmi se segít neki.Valami ötletettek nincs?
2011. szept. 20. 12:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Betadinos vizzel töröld át neki, szedd le a vart a sebről, és Federol sebolajjal kend be minden nap. nekünk a németjuhászoknál ez volt ami tökéletesen bevált.
2011. szept. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm,rendes vagy...mindenkép kipróbálom
2011. szept. 20. 12:29
 3/11 anonim ***** válasza:
26%
kötözd be a fülét és nem fogják a legyek b@sztatni
2011. szept. 20. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
csatlakozom az első véleményéhez - amúgy létezik állatorvos, meg lehet kérdezni ;)
2011. szept. 20. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
38%
Én csak sima hintőport raktam a fülére és azóta nem mennek rá a legyek.
2011. szept. 20. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%
A mi kutyánknak vettünk állatpatikában ilyen kátrányos oldatot ami jó büdi és nem ették utánna annyira a legyek meg begyógyult neki.700-900Ft körül volt az ára tavaly.Csak már elfogyott és elfelejtettem a nevét, de tudni fogják a patikában mire gondolsz, ha mondod hogy kátrányos oldat legyek ellen.Ja és recept nélkül kiadják.
2011. szept. 20. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Szia! Pont ezzel vittem el tegnap a kutyusomat az állatorvoshoz. Lefertőtlenítette, és kaptunk oldatot itthonra is. Valamint ajánlották a Betadint is, hogy néha törüljük át vele.

Bökő légynek hívják ezeket a legyeket, az én kutyám fülét is nagyon megszurkálták :(

2011. szept. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...voltunk állatorvosnál,lefertőtlenítette,bekötötte,mire hazaértünk leszedte a kötést-azzal dolgozott :D Gyógyszertárba az egyikbe azt se tudták miről beszélek,a másikba adtak valami löttyött amit ott kevertek össze,de szegénykének semmi se segít.De kipróbálom amiket írtatok-köszi
2011. szept. 20. 13:27
 9/11 Scatha válasza:

Kubatol spray. Iszonyat büdös, kerülik a legyek, filmszerű bevonatot képez a seben, fertőtlenít és véd a további fertőzéstől.

Most már a hűvösebb idők miatt valószínű, hogy teljesen megszűnik majd a probléma, de jövő tavasztól nagyon figyeld, naponta ellenőrizd.

Volt egy bernáthegyim, vele ez iszonyatos volt. Kivakarta a hátát, farka tövét, aztán meg nem érte el a nyelvével a sebet, hogy tisztítsa magának... Beköpték a legyek. Előfordult, hogy csipesszel szedegettem belőle a kukacokat, mert a leggondosabb kezelés mellett is félóra alatt beköpték... A poklokat jártuk. Hiába adott az állatorvos szurkos löttyöt, még olyat is, ami a petéket is elpusztítja (a kutyát és minden tartózkodási helyét is be kellett permetezni vele), nem igazán használt.

Ősszel csillapodott, majd elmúlt a jelenség, de tavasszal újra kezdődött, kicsit keményebb formában. Kihívtam egy maszek állatorvost, vért vett a kutyától, kiderítette, hogy féregallergiában szenved, elég egy szem bolha vagy kullancs a vakaródzáshoz. Totális féregirtásnak vetettük alá. Néhány hét alatt rendbejött, ragyogott a szőre, soha többé nem volt vele gond. Csak azért mesélem, hogy ha nem szűnik a dolog, lehet, hogy allergia vagy más bőrbetegség van a háttérben, ezért mindig figyeld a kutyádat.

Felálló fülű fajtáknál amúgy is gyakori a fülbaj. Vegyél állatpatikában kutyának való fültisztító folyadékot, nagyon jó dolog. Kicsit a kutya fülébe kell önteni, egy percig (lefogott fülcimpával) dörzsölgetni, majd engedni, hogy kirázza magának. Oldja a fülzsírt, piszkot, apró bogarakat elpusztítja, csökkenti a fertőzésveszélyt. A kutyák szeretik is, mert alapból viszket a fülük mindig egy picit, és jólesik nekik, ha foglalkoznak vele. :) Én rendszeresen használom cicáknak is. Ők nem örülnek neki, viszont sosincs gond a fülükkel.


Remélem, segítettem. Jobbulást a kutyusodnak! :)

2011. szept. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Scatha köszi szépen hát durva lehetett,nagyon rendes vagy utánna járok mindenkép
2011. szept. 20. 14:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!