Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borderesek figyelem, mit kell...

Borderesek figyelem, mit kell tudni a fajtáról?

Figyelt kérdés
Nem vagyok kezdő kutyás, tudom, hogy kezdő kutyásoknak nem való, hatalmas mozgásigénye van és szellemileg is le kell kötni, különben az ember fejére nőhet.. Nos én itt a tapasztalataitokat várom a fajtával kapcsolatban, esetleg élményeiteket. Akár kenneleket is írhattok. És még egy kérdés: több embertől hallottam, hogy hajlamosak figyelemfelkeltés képpen "fedezni". Ez igaz? Ha igaz akkor az ivartalanítás segíthet?
2011. szept. 22. 11:37
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem figyelem felkeltés miatt fedez, hanem dominancia miatt amin nem ivartalanítással kell segíteni, hanem neveléssel. Ivartalanítani ettől függetlenül is érdemes!
2011. szept. 22. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Nekem szukám van, és ha le van mozgatva akkor nagyon jól használható kutya. Van mellette másik kutya, és van jó nagy mozgástere napközben, így nem szokott annyira rombolni, néha egy-két virág esik áldozatul. Ő másként érti el, hogy mindenki rá figyeljen, egyenlőre nincsenek viselkedésproblémái. Egyébként túl van misztifikálva ez a border collie téma. Következetességgel tisztességesen fel lehet nevelni. Inkább úgy mondanám, hogyha veszel egy bordert azzal annyi időt kell foglalkoznod, mintha vettél volna két közepesen okos fajtájú ebet. Nem vagyok profi kutyás, de jól meg vagyok az enyémmel, ha nem tudtam valamit, akkor kértem segítséget. A kutyám nem kennelből jött, hanem egy családtól, akiket most már szaporítónak divat nevezni.
2011. szept. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!