Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Borderesek! Lenne pár kérdésem?

Borderesek! Lenne pár kérdésem?

Figyelt kérdés

bocsi h ennyi kérdést kiírok de felelős gazda szeretnék lenni :)

borderesek! előfordul nálatok h ha törik ha szakad nem tudod elvinni sétálni? És ekkor h viseli a borderetek?persze nem több napra gondolok hanem egyre.

a másik kérdésem az lenne h kb annyi a mozgás igénye mint egy belga juhászkutyusnak? vagy nagyobb?


2011. febr. 28. 18:02
 1/5 Ninna ♥ ***** válasza:
72%

Nagyon örülök, hogy felelős bordertartó szeretnél lenni, bármiben szívesen segítek én is :)


1. Nagyon ritkán szokott előfordulni, hogy én nem tudom a kutyámat elvinni sétálni. Mindenképpen valami komoly okának kell lennie, vagy hivatalos ügyet kell intéznem, vagy beteg vagyok. Ilyenkor általában a barátom leviszi egy fél órára, de nem többre. Ez is több mint a semmi, de az a legfontosabb, hogy olyankor a barátom is szokta őt tanítani. Nagyon le tudja fárasztani az agyát a tanulás, és akkor még jó is amellett a fél óra séta mellett. Mondom, ez nagyon nagyon ritkán van, de legközelebb kétszer annyit maradhatok kint vele, mert annyi levezetetlen fölösleges energiája van. Ha több nap is kimaradna, szerintem a lakásom már át lenne rendezve, vagy a kertem is, ha kertben lenne a kutyus. Szerintem egy bordernek nem szabad, hogy legyen olyan napja, amikor nincs séta!!


2. Mindenképpen több, mint egy belga juhászé, az tuti.

2011. febr. 28. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
jajj köszönöm szépen :D =)
2011. febr. 28. 18:12
 3/5 anonim ***** válasza:

Hát nekem annyiban könnyebb dolgom van, hogy nem egyedüli kutya, egyedülinek nem is mertem volna tartani. :D DE! Ez nem helyettesíti azt, hogy foglalkozzak vele!

Igen, előfordul, hogy néha nem tudom hosszabb sétára vinni és a szokásos minimum másfél órás csak fél órásra sikeredik. Egy-egy nap belefér, mert olyankor eljátszik a másik kutyával, de több nap már nem, mert akkor rombol és nem lehet vele bírni. Szerintem a belgával olyan forma-forma az igénye. Itt a környékünkön van egy belgás, szoktuk együtt mászkálni, nagyjából egyformán pörögnek a kutyáink és mindkettő nagyon nehezen fárad el.

Mikor beteg voltam, akkor sajnos csak 5 percekre tudtam levinni a kutyámat, elviselte éppen, mert látta, hogy nem vagyok jól, de mikor meggyógyultam, bőségesen kárpótoltam az elmaradtakért. Nagyon be volt már akkor kattanva szegény. :( Mivel betegen itthon voltam, ezért nem csinált rosszat, de abba nem merek bele se gondolni, ha akkor a felgyülemlett energiáival magára hagyom, milyen látvány fogadott volna hazaérkezéskor...

2011. febr. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 IGCM ***** válasza:
100%

Unokatesómnak van bordere meg belga juhászkutyája is :D(malinois),ha időnként egy napig nincsennek sétáltatva úgyan elviselik,de akkor másnap brutálisan pörögnek :P

A mozgásigény egyed függő is.A belga úgyanolyan mozgásigényes mint a border.Ő napi 4-5 órákat futtatja őket és fél órát szokott velük külön engedelmest gyakorolni :O szóval....:D

Ha nagyon szükősen jön ki rá az idő akkor fontold meg,hogy bevállalod-e szerintem.

2011. febr. 28. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Utolsó, a 4-5 óra egy kicsit nem sok? Az én borderem attól már kipurcanna, mivel ha leviszem 2 órára sétálni megállás nélkül szalad mint egy őrült :D
2015. jan. 24. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!