Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya jó házőrző...

Milyen kutya jó házőrző amelyiket kint lehet hagyni az udvaron megfázás nélkül és szereti a kisgyerekeket?

Figyelt kérdés
A napokban betörtek a nagynénémék udvarában a garázsba, és az udvarra szeretnének egy jó házőrzőt aki bírná a hideget is itt az őszi-téli időben és szereti a gyerekeket.Melyik kutya lenne alkalmas erre?
2011. szept. 24. 11:15
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat :)
2011. szept. 24. 14:53
 12/13 anonim ***** válasza:

Felnőtt német juhász-keverék, vagy más nagyobb testű kutya. A keverékek (bár sokan cáfolják) ellenállóbbak, a nagyobb testalkat (30-40 kg) már magában elrettentő. Sok fiatal kutyát lehet találni, ami "kinőtte" a házat és a család meg akar tőle szabadulni. Meg lehet nézni őket és ezeknek már kifejlett személyiségük van, látod hogy viselkednek pl. az idegenekkel, és ha menhelyről hozod, az ott dolgozók is tudnak segíteni. Csak azért ajánlok felnőtt kutyát, mert ha most törtek be hozzájuk, akkor gondlom nem egy 8 hetes kölyköt akartok venni a télre, mert mire megnő és elkezd ténylegesen házat őrizni az sok idő nevelés. Egyébként sokszor ellopják a kutyát, főleg ha fajtatiszta, és nincs ivartalanítva (velem sajnos megtörtént) de egy keveréknél nincs benne a pakliba.

Nekem egy keverékem van, úgy került hozzánk, hogy a család másik kutyája bántotta. Nagyon meghálálta a törődést, nagyon jó jelzőkutya, és családi eb.

2011. szept. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

látom, 2011-ben kérdezted.... de lehet hogy még olvasod ;)

válasz:

egyértelmű: Schnauzer (ejtsd: Snaucer)

nekünk most is van ♥♥♥

imádja a gyerekeket és velük külön figyelmes! pl: amikor hazajöttünk a családdal egy hosszú nyaralásból (8 év körüli lehettem) annyira örült hogy ráugrált anyukámra apumra és a bátyáimra majd..... tudta hogy én pici vagyok és ez fájna így rám nem ugrott csak odadörgölőzött a csípőmhöz, így üdvözölt.

5 évesen kaptam apukámtól. amúgy megfigyeltem: ha én (gyerek) kicsit nyúzom azzal nem törődik, úgy van vele: ez egy gyerek, nem bántom. de ha apum megpaskolja a hátát vagy a tarkóját többször (kb 10×) akkor játéknak tekinti. DE CSAK A FELNŐTTNÉL!!

évente 2× kell vinni fodrászhoz hogy lenyírja a szőrét (egy alkalom 4000 Ft) de általában elég 1×. télen a mínusz fokokban sem fázik mivel dús szőrzetet növeszt, de ugye ezért tavasz vége fele le kell nyíratni a szőrét mert szegény kutya hőgutát kap. Nagyszerű kutyafajta! és ha ez még nem minden: különféle méretek; törpe Schnauzer, közép és óriás.

U.I.: nagyon gyorsan tanul!

2013. máj. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!