Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú Őrző-védő...

Milyen fajtájú Őrző-védő kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Környékünkön eléggé meg szaporodtak a betörések. 2 kutyám van egy Foxterrier és egy Puli. Úgy 2 hónapja pusztult el 13 évesen a Puli keverékem. A mostani foxim bárkit beenged a pulim pedig támad de ha valaki be akarna jönni az nem venné komolyan. Szóval egy olyan kutyát keresek amelyik:


-Szereti a gyerekeket.


-Jól jönne ki másik 2 kutyámmal.


-Nem bántja az állatokat főleg a tyúkot/csirkét.


-Nem barátkozik idegenekkel vagy csak nagyon nehezen.


-Legyenek jó terület védő ösztönei. Ha kell védje meg a portát a behatolóktól.


-Megfizethető áron legyen a fajta, lehetőleg kevés fajtára jellemző betegséggel.


-Bírja a kint létet.


-Nagy vagy közepes testű legyen. De azért ne akkora mint egy Kaukázusi. Attól azért kisebb.....


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 24. 13:06
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
Moszkvai őrkutya
2011. szept. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
A választ köszön! De annak nyáron nincsen túl melege? Mennyire jó terület őrző????
2011. szept. 24. 13:11
 3/22 anonim ***** válasza:
Nagyszerű őrző. Benne van a nevében őrkutya. Nem szabad össze téveszteni a bernáthegyivel (nagyon hasonlítanak) nem egy nagy "mamlasz", oda teszi magát. Nyáron melege van, kefézni kell a bundáját, erre javaslok Neked furminátort.
2011. szept. 24. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:
Érte! A választ köszönöm! De estleg vami rövidebb szőrő fajta? Mint pl. Rotweiler vagy a Boxer? Vagy valami más ajánlatok? Ezekről mi a vélemény?
2011. szept. 24. 13:25
 5/22 A kérdező kommentje:
*értem
2011. szept. 24. 13:25
 6/22 anonim ***** válasza:
kuvasz!
2011. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
cane corso
2011. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
kuvasz!
2011. szept. 24. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:
A válaszokat köszön! A cane-corso biztosan nem lesz nekem nem tetszik. A kuvasz szereti a gyerekeker? Mert én azt halottam hogy nem igazán. Én egy 14 éves gyerekről beszélek most...
2011. szept. 24. 13:32
 10/22 anonim ***** válasza:
ha 14 éves sztem nem lesz baj vele(a kuvasszal)
2011. szept. 24. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!