Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajtájú Őrző-védő...

Milyen fajtájú Őrző-védő kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Környékünkön eléggé meg szaporodtak a betörések. 2 kutyám van egy Foxterrier és egy Puli. Úgy 2 hónapja pusztult el 13 évesen a Puli keverékem. A mostani foxim bárkit beenged a pulim pedig támad de ha valaki be akarna jönni az nem venné komolyan. Szóval egy olyan kutyát keresek amelyik:


-Szereti a gyerekeket.


-Jól jönne ki másik 2 kutyámmal.


-Nem bántja az állatokat főleg a tyúkot/csirkét.


-Nem barátkozik idegenekkel vagy csak nagyon nehezen.


-Legyenek jó terület védő ösztönei. Ha kell védje meg a portát a behatolóktól.


-Megfizethető áron legyen a fajta, lehetőleg kevés fajtára jellemző betegséggel.


-Bírja a kint létet.


-Nagy vagy közepes testű legyen. De azért ne akkora mint egy Kaukázusi. Attól azért kisebb.....


A válaszokat előre is köszönöm!


2011. szept. 24. 13:06
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:

kanári szigeteki kutya

kuvaszt szerintem ne, néha elég kiszámíthatatlan.

2011. szept. 24. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
Értem! És köszönöm! Nekem tetszett a fajta de emiatt nem is nézegettm őket tovább. A házz őrzéssel hogy állnak? tudom hogy jó kutyák de tapsztalat esetleg? A Nagymamaáméknak volt 1 pár de azért mégis átlagosan milyennek mondható el?
2011. szept. 24. 13:38
 13/22 A kérdező kommentje:
Értem! Hát akkor vagy Kanári szigeti kutya vagy a Kuvasz lesz. De a Kanárinak a hogy nézegett eléggé borsos ára van! De szrintem inkább a Kuvasz lesz....
2011. szept. 24. 13:39
 14/22 anonim ***** válasza:

a kuvasznál szerintem jobb idegrendszerű a közép-ázsiai - de majd mindjárt leszólnak az okosok, hogy ezt a fajtát ajánlom...


én pelenkás korom óta közép-ázsiai juhászok között nőttem fel, egy 14 éves gyerek mellé tökéletes már.


a család szent és sérthetetlen számára!


itt sok hasznos információt találsz a fajtáról:

[link]

2011. szept. 24. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
Rottweiler ,nem túlnagy ,nem hosszú szőrű de bírja a telet és az egyik legjobb őrzővédő ,de a családért odavan.Könnyen tanítható ,értelmes .A legtöbb ember retteg tőlük ami jópont egy házőrzőnek. És nagyon keveset ugat,csak ha kell akkor.
2011. szept. 24. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

a kanárit hogy tartjátok kint télen xDD :D

komondor vagy kuvasz..

2011. szept. 24. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim válasza:
Óriás Schnauzer
2011. szept. 24. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:
A Közép ázsiai jászkutya hogy jön ki más kutyákkal? Mert ebben az évben voltam kutya kiállításon és ott 2 pont összemarakodott....
2011. szept. 24. 19:39
 19/22 anonim ***** válasza:

más idegen kutyákkal katasztrofálisan.:D

meg se próbáld a szocializációt és társait, 4-5 hónapos korában elkezd rendet rakni a környéken...:D


DE!

A saját kutyáiddal semmi gáz nem lesz, falkatagok!

Ez a kutya iszonyú értelmes, nagyon jó csapatjátékos!!!


(a falka és a nyáj élete múlt ezen!)


Az én kájom mellett is van másik 3 kutyám és 2 macskám, a káj érkezett utoljára. csodaszépen elvannak, rengeteget játszanak, ha valaki csak a kertemben látná az ázsiámat, azt hinné, egy légynek sem ártó nagy plüssmaci!:)

2011. szept. 24. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

egyébként meg annak, aki ezért levon 2 pontot, karó. (mármint csak az egyesre gondolok, nem a kínzóeszközre...)


a normálisabb helyeken a káj külön kategória, és nem járhat pontlevonás az agresszív viselkedéséért!!! (max. ha azt a gazda ellen tanúsítja, de ott valami nagyon el van rontva akkor a nevelésben...)


ez a lényeg (szerintem) ennek a kutyának a tartásánál:

szeressétek, de legyetek határozottak.

soha ne alkalmazzatok a nevelésében testi erőszakot!

a kiabálással az ő nyelvén heves ugatás...(minden kutya nyelvén), tehát sokszor egyáltalán nem célravezető.

jutalomfalattal sokkal inkább lehet motiválni - akinél a kaja van, az a császár.


(az én kájom olyan szelíd velem, hogy a szájából kivehetem a falatot, pedig ha látnád, úgy eszik, mint egy cápa!)


ha érdekel ez a fajta, írj még ide, és szívesen adok pár jótanácsot!:)

2011. szept. 24. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!