Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Régen is olyan volt a kutya...

Régen is olyan volt a kutya tartás, kutyához való hozzá állás, mint ma?

Figyelt kérdés

Hogy etessük Acanaval, meg aludjon bent az ágyban, kutyaiskola. és a sok nem kutyásnak röhejes felfoghatatlan hülyeség, és pénzkidobás.

Hallottam, hogy falun néhol még ma is 1 méteres láncon van a kutya, és elő b***ák a moslékot. De, városokban már nem igen megy ez.

De, mikor jött ez a felfogás, hogy egy kutyát családtagként kezeljünk, nyaralni vigyük, meg minden.

A rendszerváltás előtt is ennyi volt a kutyás mint ma?


2011. szept. 24. 18:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem nem,csak a felsőbb körökben.Nekem is van kutyám,és bizony láncon tartom,de azért el szoktam engedni.Ezt valahogy én sem értem hogy lehet ennyire kényeztetni őket.Szeretem én is meg ha baja van aggódom de akkor is egy kutya.
2011. szept. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
30%

Nem. Régen a kutyákat házőrzésre tartották,és az udvaron volt a helyük. Nem is voltak "szuper" kutyakaják,azt ették,ami az ebédről megmaradt. Ezek a kutyák egészségesebbek voltak,mint a mai elkényeztetett kutyák.

Nagyon kevés öreg néni volt,akinek pincsije volt a lakásában. Ő sem kutyakaját adott neki,hanem hússal vagy szalámival kényeztette.

2011. szept. 24. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Mindig így volt. Volt, aki szeretben nevelte a kutyáját, azért tartotta, mert hűséges társak, volt aki sz@rt rá magasból, kilökte a kertbe azt szenvedjen, hiszen "csak" egy állat. Egyébként, meg nem feltétlen engedi be az ágyába az ember a kutyát. Attól még bánhat vele jól és hozzáértő módon...
2011. szept. 24. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
83%

Az a baj, hogy egyesek kiolthatatlan kényszert éreznek, hogy másokat kritizáljanak, sőt, a negatív kritikával szó szerint üldözik egymást. Részemről az az érthetetlen, hogy miért foglalkozik valaki mások kutyatartási szokásaival. Mert szerintem, amíg állatkínzásról nem beszélünk, békén kellene hagyni egymást. És számomra elég bosszantó, ha egyesek állatkínzásnak minősítenek olyan abszolút nem állatkínzás kategóriába eső dolgokat, mint kutya pulóverbe öltöztetése... Nonszensz. Amíg az emberek nincsenek vele tisztában, mi is a pontos állatkínzás, nem csoda, hogy azok vannak meghurcolva, akik nem hogy nem kínozzák, de még "túl jól" is tartják az állataikat. Ami szintén magánügy szerintem. Ami a törvény szerint állatkínzás, az ellen kellene küzdeni, nem egymást terrorizálni.


A fő kérdésre nem tudok válaszolni, rendszerváltás előtt óvodás voltam. Bár azt tudom, hogy a szüleimnem már akkor volt kutyája. És már akkor (tenyésztőknek járó kedvezményes) prémiumtáppal etették a családi kutyát, aki nem volt megkötve, de nem is bent a házban lakott. Kutyasulit kijárta ezerkilencszázkilencven-"valamennyiben". :-) Jah és "95-ben vittük magunkkal nyaralni a kutyát is Balatonra.

2011. szept. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
94%

Régen is volt ilyen.A háború előtt nagyszüleimnek vizslái és agarai voltak. A vizsla a nagyapám ágában aludt.Másik nagyapámnak szálkás tacskói voltak, azok nélkül nem ment sehová. Egyszer egy hotelbe nem akarták beengedni 5 kutyával, otthagyta,pedig 1 hétre ment volna.

Mindíg a lehető legjobb kaját kapták (a 70-es években nagyanyám néha sopánkodott, hogy a nehezen megszerzett májat a kutya kapta meg.)

Az állatorvos havonta jött, kávéztak, elszívtak egy szivart és végignézte az összes kutyát.minden hónapban.

Az én szüleim azért vettek mindíg kombit, mert a kutyáknak is kell hely

Tehát ez nem új.

2011. szept. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
64%

Bocs, de akinek van annyi esze hogy kutyaiksolába hordja a kutyáját, az már tudja, hogy nem kell ágyban altatni. Ne keverd össze a tudatlan kutyatartókkal akik tévesen emberként kezelik az állatok mert nem sokkal jobban mint a falusiak, csak máshogy bántják az állatot.

Téged talán zavar? Régen barlangban laktunk, akkor miért nem lakunk most is ott? Milyen kérdés ez már?

2011. szept. 24. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
0%

Régen nem ilyen volt. De nem minenhol igaz amit le írtál. Nagy mamáméknak sok állatok van. állatuk a mi napig is. Van kutya, macska, tehén, birka, tyúk, disznó, nyúl, stb.. Na de ők mindig is normálisan tartották a kutyákat igaz kint. Náluk ételmaradékot kap a kutya. De nagyon jól van és egészséges. Tavaly nyáron pusztult el 18 éves Kuvaszuk. És most egy Pulijuk van. Én is annak a híve vagyok hogy a kutyának kint van a helye. Persze ha lenne egy öleben azért azt nem kint tartnám bár nekem olyanom nem lenne soha mert a szüleim is állatokkal foglalkozom és csak olyan kutyá engednek ami őriz vagy tereli az állatokat. Nekünk jelen pillanatban 4 kutyám van. 2 puli 1 Kuvasz és 1 nagy testű keverék. Itt sem kapnak kitudja milyen kosztot. Ilyen neve nincs táp 260/kg-ja meg étel maradék + minden héton apa főz nekik mert a szomszédunk vadász és ilyenkor mindig hoz mer ugye most vadaásszal a szarvasokat belszőséget fejet lábat stb.. ami nem kell. Azt meg apa meg főzi nekik főzni meg mikor vágunk disznó birka tehén azokból megkapják a nem kellő részeket. Nincsenek meg kötve. Van egy nagy kennelük külön, külön mind a 4 kutyának és ott vannak napközben aztán estére pedig szabadon. Meg akkor ha nap közben elmegyünk valahova. A doki az állatok miatt főleg tavasszal mikor ellik a birka, tehén akkor mindig jön és rendszeresen megnézi a kutyákat is. Kitű égészségi állaponban vannak. Nagyon szép a szőrük szép fényes. Kitünő egészségi állapotban vannak. Múgy itt valan van aki 1m-es láncra kötve tarja a kutyáját de az nagyon nagyon ritka. Legalábbis itt.


14/L

2011. szept. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
55%
Utolsó! Az volt a kérdés, hogy régen is így volt-e. Ahogyan most sem mindenki ugyanúgy tartja a kutyáját, régen sem ugyanúgy volt. Kinek a pap, kinek a paplan. És ez MINDIG így volt és így is lesz. Nem vagyunk egyformák. Hál'istennek
2011. szept. 24. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
19%

- Nemrég hallottam a rádióban a "kutya" szó mit jelent a magyar nyelvban. Nos az a "semmi" szinonimája. Kutyába se vesznek, kutya baja, ebek harmincadjára jut stb.


- Morzsi kutyám, hegyezd füled, hadd beszéljek mostan veled

Régi vendég vagy a háznál, mindig emberül szolgáltál...

2011. szept. 24. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
0%
héé, ma is barlangban lakunk! Nézz meg egy faxa lakótelepet, egy rakás barlang...
2011. szept. 24. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!