Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi tetszik egyes embereknek a...

Mi tetszik egyes embereknek a kifejezetett taszító külsejű és a szelektált tenyésztés során elkorcsult fajtákban?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a bullterrierre, az angol bulldogra és mopszra többek között.
2009. ápr. 26. 12:01
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
Erre a kérdésre nem igazán lehet választ adni, az egyik embernek ez tetszik, a másiknak az.
2009. ápr. 26. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Pont ez a 3 a kedvencünk, neküknk ők a legszebbek. azért mert röfögnek, ráncosak és bárgyú a tekintetük. Nem utolsó sorban taszítják az embereket. A bullterrier kifejezettem gyönyörű kutya és remek házőrző. Miért nme írtad a francia bulldogot? Kicsit denevéres, de nagyon szép.
2009. ápr. 26. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
70%

A kérdésed az, hogy mi tetszik bennük, erre felelnék akkor. Nekem a Bullterrier tetszik. Régen nagon borzalmasan csúnyának tartottam, de aztán megismertem több ilyen fajta kutyust is, és a természetük magávalragadott. Olyan kellemesen csalódtam, hogy megszépítette a fajtát a szememben. Egy időben meg voltam huzatva, hogy veszek egyet, csak én Jack Russel párti vagyok, amellé nem jó ötlet lett volna, így lemondtam a Bullterrierről, de azóta is megcsodálom őket. Talán annyira csúnya, hogy már szép (számomra).

A Mopsz nem tetszik kifejezetten, viszont azzal is hasonlóképpen jártam, mint a Bullterrierrel. Láttam egy pécsi kollége kutyusát. Az a Mopsz mondenhová hűségesen követte póráz nélkül a gazdáját. Kiválóan okos kutyus volt. Mikor odajött hozzám a kutya az én kutyám miatt (barátkozni), a víz kivert a röfögésétől, a kutyám is elszaladt tőle, nem tetszett neki.:) De annyira okos és hűséges volt, hogy a gazdájának az a számunkra csúnya röfögés állítom, hogy gyönyörű muzsika.:) Szóval a Mopszra sem tudok rosszat mondani miután láttam az intelligenciáját és ragaszkodását, mint a Bullterrierét.

Ja igen, az Angol Buldoggal volt 2 hasonló kalandom. Ők is röfögnek, nem mondhatni, hogy szépek, mégis látván a gazdáik felé való ragaszkodást... Szóval számomra minden kutya szép, mindet szeretem.

2009. ápr. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
49%
Én a másik oldal vagyok. Nekem azért nem tetszenek az ilyen fajták, mert semmi közük a természetes formákhoz már. Gondolok itt lábra, orra... Problémásak (légzés, szülés stb)... Amúgy meg minden kutya tud kiadni vicces hangokat, és ugyaolyan cukin tud nézi... Sajnálom is ezeket a fajtákat, mert gondolom a "fajtajellegeük" miatt sokat szenvedhetnek... Ez csak annyit jelent, hogy én nem vennék ilyen kutyát, másokkal semmi bajom...
2009. ápr. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 A kérdező kommentje:
Az utolsóval egyetértek. Ha érdekel nézzétek meg a Youtube-on a Pedigree dogs exposed című kb 1 órás dokumentumfilmet. A 3 fajtából kettő benne volt a veszélyeztetett kutyafajtákban. A mopszok pl lihegni sem tudnak, illetve tudnak, de semmi érteme, mert nem tudják leadni így a hőt. Levegőt alig kapnak, könnyen kifordul a szemük. Angol bulldog ugyanez. nem én találtam ki, benne volt a filmben. Nem szabadna ilyen fajtákat tenyészetni. Amúgy lehet hogy jópofa hogy röfögnek, na de 15 évig elviselni hogy röfögnek, horkolnak meg finganak.. hát nem tudom. A bullterriernek is kiemelték mennyire elkorcsosult a fejformája, borzalmas. A mopsz meg a bulldog abszolut máshogy nézett ki 100 éve, mielőtt az ember tönkretette volna szerencsétleneket. Sajnálom őpket. Amúgy a filmben benne volt még a tacskó, basset hound, boxer, németjuhász, cavalier king charles spani stb.
2009. ápr. 26. 16:24
 6/25 anonim ***** válasza:
87%

de nem mindegy, hogy mi tetszik bennük az embereknek?

szegényeknek nem tehetnek róla.

az emberben kell a hibát keresni nem a kutyában

2009. ápr. 26. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
61%

*szegények


egyébként nekem sem tetszenek így külsőre de nem azért mert "elkorcsosultak" vagy ilyesmi mert pl. a yorki sem jön be.

2009. ápr. 26. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
Ki mondta hogy a kutyát hibáztatom? Jóhogy nem ők a hibásak... Ettől függetlenül csúnyák, és az ember tette azzá.
2009. ápr. 26. 16:38
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem sem szépek, és az egyik legcsúnyább a rövid szőrű csivava, a nagy fejével meg szemeivel...ráadásul a túltenyésztett fajtáknak az idegrendszere sem tökéletes, genetikai állományuk már teljesen elkorcsosult,

A japán tánoló egerek tenyésztését is betiltanám, és ugyanígy sajnálom a rövid pofájú perzsamacskákat...az ilyen állatok roszul látnak, alig éreznek szagokat, csak kínzás nekik azilyen élet...és még csúnyák is...

2009. ápr. 26. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Ja igen a csivava is... Az sem épeszű akinek ilyen kis gülü szemű patkányra hajazó kutya kell. Ölebből is van annyi szép és elegáns (havanese, bolognese stb)
2009. ápr. 26. 19:33
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!