Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi meg a kutya a...

Miért eszi meg a kutya a saját ürülékét?

Figyelt kérdés
Nem tudom minden pillanatban lesni, hogy éppen mikor végzi a dolgát, de azt se szeretném, hogy megegye. Szeretném leszoktatni róla, de nem tudom, hogy miért csinálja, s így azt sem, hogy min kell változtani. Segítsetek, mert felfordulok tőle. Miért eszi meg?
2008. márc. 12. 20:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
29%

Így próbálja meg pótólni a vitaminhiányát.

Mindenképpen vidd el állatorvoshoz, mert akár súlyos következménye is lehet.

2008. márc. 13. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
Ez csak nekünk undorító,a kutyáknál természetes viselkedés.Semmiféle vitaminhiánya nincs,nem azért eszi meg,hanem az ösztöne azt diktálja,hogy minden ehetőt meg kell enni.Ezzel nem azt akarom mondani hogy engedd hogy ezt csinálja,de büntetni nem kell.Amikor látod hogy ilyen szándékai vannak,erőteljesen szólj rá hogy "fúj".Ha lehet,rögtön vidd is el onnan.Valószinűleg ezt sokszor meg kell tenned míg megérti,teljesen úgysem fogja elhagyni.Csábító neki a szag,és mindig talál benne újra emészthető anyagot.Egyébként jó kaja és jó emésztés mellett a kutya 2X kakál.
2008. márc. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk a macskák ürüléket eszik meg és fogalmunk sincs hogy miért :( Ne üsd,ez lényeges.A Pfúj szó az hatásos általában.Vagy esetleg ha látod,hogy ürített akkor gyorsan takarítsd el....persze ez sem jó megoldás.De sok sikert!
2008. márc. 13. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Hát, ennyire tellet önerőből is, hogy rászólok, s felszedem. Ezek szerint nincs más lehetőség.

Nem állt szándékomban laposra verni, akkor úgy oldottam volna meg.

Köszönöm.

2008. márc. 14. 11:24
 5/11 anonim ***** válasza:
96%
Nekem egy angol bulldog kislány kutyám van, aki most volt 7 hónapos. Nála is ugyanezeket tapasztaltam. Furcsa volt, mert a másik bulldogom soha nem csinált ilyet! Elvittem dokihoz aki azt mondta, hogy egy rossz szokás. Nincs semmiféle vitaminhiánya, vagy ilyesmi, de tényleg rá kell szólni amikor látod, hogy szándékában áll megenni a kakit! Legyen egy hangos, rövid, de annál erőteljesebb fúj, vagy áá! Hidd el, hamar rá fog jönni, hogy ez nem neki való. Nálunk úgy néz ki, hogy bevált! Sok sikert!
2008. márc. 14. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
4%
Ekkora baromságokat még nem is hallottam. Mi az h rossz szokás?? Azt az állatorvost is el kéne bocsátani. Azonnal vidd el állatorvoshoz. Nekem ismerősöm nyula csinálta ugyanezt és ök is ugy voltak vele h csak rossz szokás....bele is halt. Szoval gratulálok a válaszoloknak és sztem vidd el orvoshoz. Maximum megnyugtat h nincs baja. de még mindig jobb mint ha elvesztenéd.
2008. márc. 16. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Az állatorvosom történtesen a világ legjobb állatorvosa, és angol bulldog tenyésztő és szakértő! Azért egy kutyát ne hasolíts egy nyúlhoz! azért durva! Ne aggódj! Nem lesz gond!
2008. márc. 17. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk mindkét kutya ugyanazt a kaját eszi mégiscsak az egyik eszik kakit. De ő egerészik is, és sünit is megfogja. Szóval ilyen tipus. Semmi baja nem lesz a te kutyusodnak se.
2008. márc. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
22%

Az a baj, hogy ahány ember, annyifélét hall és a legtöbb esetben még félre is magyarázzák a dolgot.


A kutya székletevése abban az esetben természetesnek mondható ha a mindennapi étkezésből a szervezete nem kap meg minden a szervezete számára szükséges tápanyagot.


Olyan pedig nincs és nem is szabad kijelenteni, hogy az Ön állatorvosa a világ legjobb állatorvosa, mert ha mindenki ezt mondja akkor ugyanott vagyunk vagyis mindenki a világ legjobbja, senki sem hibázik és közben mégis kakát eszik az Ön kutyája.


Ha pedig a doki mindenféle laborvizsgálat nélkül ki mer jelenteni ilyet akkor sajnos el kell, hogy keserítsem Önt, mert mégsem az Ön állatorvosa a világ legjobb állatorvosa hiszen ha az lenne akkor az etetési szokások módosításával ezt a problémát már rég megoldhatták volna. Ennyit a világ legjobbjáról. ;)


Annak ellenére, amit a doki mondott, sajnos a probléma még mindíg áll ezért én az Ön helyében mégiscsak elvinném a egy másik állatorvoshoz azt a szegény kuytust, hátha az új doki okosabb mint a világ legjobbja.


És engedelmével még egy apró megjegyzés:


Az, hogy valaki tenéysztő és szakértő is, még nem jelenti azt, hogy tényleg ért hozzá, sőt még akkor sem, ha közben állatorvos a szegény pára. Erről többnyire, sajnos csak személyes tapasztalattal lehet meggyőződni és kivétel nélkül MINDÍG csak a kutyánk kárára.

2008. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
Mert a kutyák primitívek, van olyan amelyik a saját kölykét is megeszi.
2011. jan. 31. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!