Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehetne a legszelídebben...

MME kérdése:

Hogy lehetne a legszelídebben tálalni, hogy megvenném valakinek a kutyáját?

Figyelt kérdés

Egy keverékről van szó, a házi orvosomé... Én képeztem alapdolgokra, és sokat panziózik nálunk, az egyik legjobb kutya a világon, imádom, és ő imád nálunk. Igazából itt érzi otthon magát, ellazultabb, volt, már olyan, hogy depressziós állapotban hoztam el tőlük (állításuk szerint már kb. egy hete ilyen volt), nálunk fél óra alatt kicserélődött :D


A gazdái nem igazán bírnak vele, szökik, a családfőre már nagyjából hallgat, de alig vannak otthon (hatalmas a kutya, ezért mindig máshova mennek, hogy nyugodtan játszanak a gyerekek - a legkisebb egyenesen fél tőle).


Már egyszer felhívtak ezzel, hogy "ha kell a kutya, viheted, nekünk nem kell" - mert a frászt hozza a környékbeliekre az önsétáltatáskor.

Akkor nem tudtam magamhoz venni, mert háromszor annyit eszik, mint a 34 kilós kutyám, és örültem, hogy a két sajátot el tudom látni... (meg az 5 macskát).

Most viszont saját keresetem lesz állatorvosi szaksegédként, és örülnék, ha nem csak akkor látnám, amikor utazgatnak.


A gond az, hogy azóta befogadtak az utcáról egy szukát mellé... Azóta meg akarják tartani... (pedig most együtt szöknek).

Próbálkoznak, viszik sétálni, de nem tudják kielégíteni a mozgás- és törődésigényét.


Szerintetek mennyit érdemes felajánlani?

A szuka jobban passzol hozzájuk, ő egy németjuhász, méretben jobban illik a gyerekekhez, és mellé hozhatnának egy nyugisabb, kisebb termetű kutyát...


2011. szept. 28. 12:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem először csak fejezd ki, mennyire szereted és ragaszkodtok egymáshoz. Aztán megkérdezheted egyenesen. Mondd meg, hogy szeretnéd magadhoz venni.
2011. szept. 28. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én elmondanám őszintén, hogy nagyon megszerettem a kutyáját és hogy "örülnék, ha nem csak akkor látnám, amikor utazgatnak"... Esetleg utána említeném neki, hogy fizetnék is érte. Ebből sértődés nem lehet, de hátha igen mond.
2011. szept. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Várd meg, amíg legközelebb kiveri náluk a biztosítékot. Ha épp haragszanak a kutyára, könnyebben odaadják.
2011. szept. 28. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy ők már beletörődtek a hülyeségeikbe, és nem lesz több kitörés a kutyák miatt - a hétvégén úgy jött haza a magánsétájáról a kutya, hogy leszakadt a talppárnája, de ez sem csapta ki a biztosítékot.

Illetve, a befogadott németjuhász rendszeresen eltűnt (volt, hogy egy napra is), amíg tüzelt, és sokszor vitte magával a másik kutyát (most feltűnően nagy a pocakja, úgyhogy elképzelhető, hogy lesznek picik). De valahogy ez sem dühíti őket...

Szerintem arról lecsúsztam, hogy dühből akarjanak lemondani róla - ráadásul az ilyet azért megbánja az ember...

2011. szept. 28. 12:41
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem célszerű lenne onnan kezdeni a kérdést, hogy megkéred őket, hogy hadd vidd el sétálni akkor is, ha otthon vannak, legalább a gyerekek is eljátszhatnak addig a kertben, te pedig nagyon szereted és szívesen sétálsz vele.

Aztán ha legközelebb valami rossz fát tesz a tűzre, akkor úgyis te jutsz eszükbe, de ha mégsem, akkor tudod mondani, hogy nálad nem viselkedik így, és nagyon szereted is, ha nekik gond, akkor szívesen átvállalod.


Ha férfi az illető, aki a gazdi, akkor érdemes valahogy úgy csűrni-csavarni a dolgot, hogy az ő fejéből pattanjon ki, hogy nálad jobb helye lenne a kutyának :) Ha direktbe rákérdezel, akkor lehet besértődik, de ha úgy manipulálsz, hogy ő mondja ki, akkor nyertél.

Akár segíthetsz is kicsit rosszalkodni a kiskutyának ;)

2011. szept. 28. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

A családfő pszichológus :D Nem, ilyen pszichológiai trükkökkel nem próbálkozok :)


Köszönöm egyébként a válaszokat :)


Szeretik, de ők mondogatják, hogy nem épp nekik való a kutya. Elég kettős a viszonyuk. Ragaszkodnak hozzá...


Egyébként tudják, hogy nálunk egy kis angyal. Semmilyen hülyeséget nem csinál. Nem szökik, nem ugat kényszeresen (hú, náluk még én sem tudom letiltani az ugatásról, beszakad az ember dobhártyája, olyan, mintha petárdáznának :S), és konfliktusai vannak a szukával (a szuka piszkálja, dominánskodik vele, kajánál pedig rendszerint összemarakodnak).

ENNEK ELLENÉRE is kell nekik... Elsimerésem, és tisztelem őket ezért, de azon nem szépít, hogy az ő felelősségük, amiért nekik ennyi gondot okoz a kutya... és nálunk boldogabb...

2011. szept. 28. 12:56
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem értem én ezt... Minek ez a hátulról jövős hülyeség?!

ha egyszer azt mondták, hogy nekik már nem kell, mondd meg neki, hogy ha él még az ajánlat, akkor már viszed is, ha meg nem él, akkor máskor se fog, akkor így jártál.

Minek ezt agyonbonyolítani?

2011. szept. 28. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Mert fogalmam sincs, hogy jól gondolkozom-e. Nekem kell a kutya, és részben önzésnek érzem. Nem tudom, hogy helyes-e alapból, hogy magamhoz akarom venni tőlük (ahol ott van már egy másik kutya is...).
2011. szept. 28. 13:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Hát alapból mondjuk szerintem is elég fura, de ilyen múlttal, hogy egyszer már lemondtak róla, végülis érthető.

Akkor ne kérd el, csak vesd fel opcióként ezt a lehetőséget is, hogy befogadnád. Ha meg látod, hogy nem működik a dolog, hát akkor annyi.

Mégiscsak az ő kutyájuk, nem sok mindent tehetsz.

2011. szept. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mivel már egyszer visszautasítottad a kutyát, a gazdái talán úgy gondolják, hogy a végleges választ adtad akkor. Mivel szeretik a kutyát, másnak pedig nem adnák oda. Neked is azért ajánlották fel anno, mert tudták, hogy nálad jó helye lenne, teljes mértékben felelősségteljes kutyatartónak gondolnak. Mondd meg nekik nyíltan, hogy most már lennél a kutya gazdája, mert van erre lehetőséged!
2011. szept. 28. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!