Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennel ajánlatok? Fehér Puli...

Kennel ajánlatok? Fehér Puli keresek vagy.

Figyelt kérdés
Fehér vagy maszkos pulit keresek. Kennek ajánlatok? A kutya tovább tenyésztési céllal kéne. Már van egy fekete kanom. És mellé szukát keresünk.
2011. szept. 29. 13:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Bocs, hogy nem a kérdésre válaszolok, de amennyire a pulikhoz értek, csak egy gondolat:

a fehér puli nagyon ritka, ha veszel egy jó vérvonalú szukát, akkor sokkal jobban el tudnád adni a kölyköket, ha fehérrel fedezteted be. A fekete kanodtól csak fekete kutyus lesz.

A fehér puli meg a facebookos barom miatt most úgyis menő.

2011. szept. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Miért nem a kiállításokon keresgélsz?
2011. szept. 29. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

első


annyira nem ritka találtam több kennelt is ahol van. Csak kíváncsi lennék hogy milyen kennelekt ajánlanátok. Nekem nem azért kell fehér mert a facebook.osnak az van.


második


már nézegettem ott is cak kíváncsi lennék az ajánlatokra.


De a válaszokat kösszönöm!

2011. szept. 29. 13:38
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Rendesen, kennelnév alatt tenyésztenél? Mert fehér pulit, úgy tudom, csak másik hófehérrel szoktak pároztatni, különben a születendő utódok zsemleszínűek lehetnek, ami nemkívánatos! De előbb ajánlom, nézz utána kicsit a genetikának, beszélgess sok tenyésztővel, mert tenyészteni nem annyit jelent, hogy két kutyát folyamatosan összepároztatunk, bele kell kalkulálni az esetleges genetikai hibákat, amik recesszíven is öröklődhetnek! Sajnálatos módon puliknál is megjelent a diszplázia, epilepszia, ezért a tenyésztők nagyon odafigyelnek, hogy ezt kiszűrjék az állományból!
2011. szept. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Igen! Rendesen kennelnévvel törzskönyves kutyákkal. A 4 hónapos fekete kan kutyám is törzskönyves. Bár hordozza a fehér gént. Ezt most találtam:


Milyen utódmegoszlást kapunk akkor, ha a fehér szülőt fekete partnerrel hozzuk össze? Ha a fekete homozigóta, akkor minden utód fekete lesz, de mindegyik tartalmazza a fehér szín génjét is, tehát heterozigóta fekete és mindegyiknek lehetnek fehér utódai is. Ha a fekete partner heterozigóta, tehát fehér gént is tartalmaz, akkor a kölykök fele fekete lesz és fele fehér. De a fekete kölykök mindegyike hordozza a fehér gént is, így mindegyiknek lehetnek fehér utódai.


Amióta a fehér pulit céltudatosan igyekszünk előállítani, azt tapasztaljuk, hogy a fehér kölykök helyett vagy a fehér kölykök mellett megjelennek fakó színű egyedek. A felbukkanó fakó kölykök különböző árnyalatúak: az egészen világos fakótól a sötét fakóig terjedők.

2011. szept. 29. 13:50
 6/10 A kérdező kommentje:
Ja és én már sokat gondolkodtam a kennel néven. Ajánlatok? De még nem találtam semmi jót.
2011. szept. 29. 13:53
 7/10 anonim ***** válasza:
Sokan úgy választanak kennelt, hogy a településhez, tájegységhez kapcsolódjon. Mudiknál pl. Kunok Kincse, Mecseki Bundás, Dunamenti Sáros (a Sáros tanyavilágról elnevezve), Hagymaföldi, Gulakuti stb, tehát jó lenne tudni, hol laksz, milyen folyók vannak ott, esetleg a környéknek van -e valami népi elnevezése? Miről híres? Ha bemész a múzeumba, ott is olvasgathatsz a környéketekről, akár egy legenda is lehet a kenneled alapja. A netboardon meg tudsz a Puli topicban más tenyésztőkkel beszélni.
2011. szept. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ja, és a meglévő kutyusoddal járj kiállításokra, tenyészszemlére, terelési ösztönpróbára, versenyezz vele, amiben csak lehet, mert így lesz értékes kutya belőle! Pláne, ha jól terel majd, mert a pulikból sajnos a terelőösztön kezd kiveszni, túlságosan a küllemre szelektálták az utóbbi időben őket (tisztelet a kivételnek!), ezért egy terelő puli nagyon értékesnek számít! Ópusztaszeren egy puli tenyésztő jóvoltából (Rasztari-Duci) kipróbálhatjátok magatokat, de vannak más helyek is az országban, a netboardon érdeklődj, van külön Terelés nevű topic is!
2011. szept. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Kennelek.:

[link]

[link]


Viselkedés.:

[link]

2011. szept. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Értem és köszönöm a válaszokat! A kiállítás minden képen tervben van. A terelő verseny is. Tartunk tyúkokat és azokat már nagyon ügyesen be tereli az ólba.
2011. szept. 29. 18:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!