Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor kell a heti koplaló...

Most akkor kell a heti koplalónap?

Figyelt kérdés
...és a színjáték is hozzá az üres tállal?
2011. szept. 29. 14:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
83%
nem.Soha egyik kutyámnál sa tartottam, semmi értelme (orvosilag sincs,kérdezd az állatorvosodat)
2011. szept. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Erről megoszlanak a vélemények. Én tartok.
2011. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
51%
Szerintem ha már amúgyis tudja a kutya, hogy te vagy a főnök, akkor nem kell, ha még nem tanulta meg akkor lehet tanítási célzattal. De azt csinálni élete végéig, hogy minden hét péntekén kimarad a kaja szerintem úgy nincs értelme.
2011. szept. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Akkor jó, mert eléggé fárasztana. Esetleg néha emlékeztetőnek.
2011. szept. 29. 15:05
 5/12 kutyásibolya válasza:
50%
Erről tényleg megoszlanak a vélemények. Én tartok a két kutyámnak koplaló napot, mert úgy vettem észre, hogy utána jobban esznek, úgy értem, hogy kevésbé válogatnak, bár az enyémek amúgy sem válogatósak igazán. Az állatorvosi vélemények is megoszlanak, mint ahogy ivartalanítás és más ügyekben is, mi azt a tájékoztatást kaptuk, hogy ők ragadozó gyomrúak, tehát igenis a természetben is előfordul, elég gyakran, hogy egy-két napig nem talál semmi ennivalót, ezért is lassabb az emésztésük, hogy kibírják ezt az időt. Tehát nem árt, ha néha nem kap enni egy napig. Kitisztul a szervezete, üres lesz a tápcsatornája, ráadásul ha végig csinálod vele a ceremóniát, az csak a Te vezérségedet erősíti a számára. Az étel tőled jön, és neked kell enned először még akkor is, ha neki nem marad. A falkában is így megy, és senki nem berzenkedik ellene. Tehát szerintem ne sajnáld rá az időt, a te tekintélyed erősödik általa. Azt se felejtsük el, hogy a vezérséget nap, mint nap újra ki kell mutatni, és erre az etetés a legjobb alkalom. Ez csak az én véleményem, én így csinálom és bevált.
2011. szept. 29. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Sosem tartok. A kutya általában napi elosztásban kapja az ételét. Köze nincs a ragadozók evési szokásához, hiszen azok egyszerre megesznek annyit, amennyi beléjük fér. Utána persze, hogy van szünet, mert fel kell dolgozniuk a megevett táplálékot.

Koplalónap a válogatós kutyáknak hatásos.

2011. szept. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Akiteki ***** válasza:
100%

17 éve és egy hónapja van kutyám, még sosem volt nap, hogy ne kaptak volna enni. A vacsoraidő előtt fél órával már tolakodnak a lábamnál, hogy mikor jön a kajaosztás. Nem is tudom milyen ordítás lenne, ha nem kapnának.:))) Én is igen morcos lennék, ha egy nap nem ehetnék.


A dolog háttere: Arra szoktak hivatkozni, hogy a farkasok sem esznek minden nap, csak mikor zsákmány van. Igenám, de a farkasok addig zabálnak, míg ki nem hányják. Naná, hogy másnak nem éhesek. Mi meg szépen kiporciózzuk napi adagokra nekik.

2011. szept. 29. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Most már teljesen összezavarodtam, de azért köszönöm a válaszokat mindegyikben van valami megfontolandó.
2011. szept. 30. 09:42
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell koplaló nap, csak, ha elkezd válogatni a kutya, akkor talán elég neki az az egy nap. A vezérséget meg ezer és egy módon tudod még érvényesíteni. Nem csak az étel adásával.
2011. szept. 30. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

Hehh jól lepontoztatok. Nem tudom hallottatok-e már róla, de az embernek is kifejezetten jót tesz, ha heti egy napot böjtöl. Én ceremóniával nem bohóckodok, erre már rég nicns szükség, egyszerűen csak akkor van kaja, ha én úgy döntök, nincs is etetési idő pont emiatt. Akkor van kaja, mikor racionális, vagy kényelmes nekem.

Én már csak azért is tartok, mert egy-egy nehezebb új feladat megtanításához nekem fontos, hogy a kutya motivált legyen, tehát éhes. Másnap aztán tanulás közben bőven kárpótolva van érte a legfinomabb falatokkal. És mondjuk én direkt igyekszem kicsit ragadozószerűen etetni, tehát nálunk van extra mennyiséges nap, utána minimál kajás is. Nyilván egy egész kutyaiskolában vagy kirándulással eltöltött hétvége után sokkal többet adok neki enni, mint egy olyan nap után, amikor megborult az én ritmusom, és emiatt nem sétált összesen másfél órát se. Ilyen helyzetben természetes, hogy sokkal kevesebb kaja jár.


Vagy mondjuk ha gyakoroltunk sokat, és konkrétan kiosztottam a napi kaja adagját jutalomfalatnak, akkor nyilván nem fejelem meg még ezt az egészet egy vacsorával.

2011. szept. 30. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!