Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Holnap visszük a kutyánkat az...

Holnap visszük a kutyánkat az éves kivizsgálásra. Szeretném ha a kutyám kapna kutyachipet szerintetek érdemes meg venni?

Figyelt kérdés

Anyukám azt mondta, hogy felesleges... de én akkor is szeretném ha lenne neki mert ha véletlenül elszökne vagy valami akkor hamarabb haza kerülne..

Még az is érdekelne hogy körülbelül mennyibe kerül most egy kutyachip? Hallottam már olyat hogy 15 ezer Ft.. de olyat is hogy ingyenes...


2011. szept. 29. 15:58
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Mindenképpen érdemes megvenni, és ha jól tudom áprilistól kötelező is lesz, tehát megúszni nem fogod.


Orvosonként változó, van ahol az önkormányzat is támogatja. 15 ezer semmiképpen, én legutóbb azt hiszem 6-ért chippeltettem.

2011. szept. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

5-10 között van a legtöbb helyen. Olcsóbban, vagy ingyen akciózással úszhatod meg, állatvédő egyesületek szoktak ilyet szervezni, pl. a Zöld Zebra.

Egyébként mindenképpen érdemes belerakatni (ÉS regisztráltatni, mert anélkül semmit nem ér!), tényleg meggyorsítja a hazakerülését, hiszen akárki találja meg, valószínű elviszi állatorvoshoz, aki megnézi, van-e benne, meg a menhelyek is azzal kezdik, hogy chipet keresnek, szóval nagyon hasznos.

2011. szept. 29. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
26%
Hát én nem tudom. Már ha el lopják a kutyát akkor azoknak meg van a chipp és kivaszik az eredetit be rakják az újt. Ha elszöki nem biztos hogy hamarabb haza kerül mert manapság nagyon keves az az ember ha talál egy kutyát be viszi a dokihoz. Nagy valószínűséggel meg tartja. Nálunk valunk amúgy is összevezetős oltás van itt a doki nem nézi hogy van e benne chipp vagy nincs. Múgy nekem az egyik kutyámban van 5.000Ft Ha van pénzetek tetessetek bele ha nincs akkor nem fontos.
2011. szept. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
31%

19:45 vagyok


Ja és egyszer volt 1 törzskönyves kakukázusi szukám chippel még kölyök volt amikor el lopták. Hiába volt benne soha sem került vissza. Pedig még lehet hogy él valahol mert ez 2 éve történt.

2011. szept. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 Akiteki ***** válasza:
Teljesen igazad van, ha bármi történne vele, chip nélkül képtelenség megtalálni. Egyébként meg nemsokára kötelező is lesz. 3500 Ft a beszerzési ára az állatorvos részére, onnan felfelé számolj vele.
2011. szept. 29. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Akiteki ***** válasza:
Ja, és a legfontosabb: várd meg, míg regisztrálja is az adatbázisban, különben semmit nem ér!
2011. szept. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!