Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért hiszik azt az emberek,...

Miért hiszik azt az emberek, hogy a kutyatenyésztés egy egyszerű és nagyszerű móka?

Figyelt kérdés
Magukat állatszerető embernek valló tinik és kutyások - akik állítólag családtag ként szeretik a kutyájukat - megalapozott tudás nélkül akarnak tenyésztőt játszani.Nem is tudják,hogy egy fedeztetés,ellés,kölyöknevelés milyen megterhelő a kutyának és gazdájának egyaránt,mégis mindenáron fedeztetni akarják a szukáikat.Vajon ha tisztába lennének egy vemhesség veszélyeivel akkor is kockáztatnának?
2009. ápr. 27. 20:39
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
Nem unalmas már ez a téma egy kicsit? EGY KICSIT NAGYON??
2009. ápr. 27. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Szia!Ne haragudjatok de apukámék régen TENYÉSZTETTÉK Dobermannokat hivatalosan.Most apunak van egy staffordshire terrierje és bepároztatta.Első ellése a kutyusnak és sajnos megindult a szülés 3héttel előbb.Pont most volt itt nálunk textil pelusokért mert fel van készülve arra is hogy lehet szívmasszázst kell végeznie a piciknél,meg az orvosnak is telefonált hogy legyen egész éjjel készenlétbe ha bármi olyan komplikáció felmerül akkor menjen hozzá segíteni.Ja és apuéknak európai győztes dobermannjai voltak.Itt az országba ha valakinek megemlítem a nevét(apuét)akkor egyből tudja hogy ki az.És most nem tenyésztőként és nem is nevezném szaporítónak mert ő egyik se!A szaporító az aki szarik bele mindenbe tehát folyamatosan elleti a kutyáját és nem tőrődik a következményekkel és apu nem közéjük tartozik.
2009. ápr. 27. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
80%
3 héttel előbb? Egy kutya 63 napig vemhes kb. A 3 hét az 21 nap. Az azt jelenti, hogy 41 naposan megindult a szülés??? Ez kicsit érdekes... Durva... Az majdnem félidő... Ebből életképes kiskutyák lesznek? :S
2009. ápr. 27. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
69%

Azért nem mindenki hiszi azt, nekem az unokatesóm csinálta évekig , lkáttam mekkora felelősség és itt falun nem is ilyeneke az emberek. csak arra kérlek, hoyg látván egy két felbvágós újgazdagot, akik "tenyésztőnek" tartják magukat, akkor ne általánosíts. kérlek.

üdv.

2009. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
75%
Igen 3héttel előbb.És látod igen van aki szarik bele és van aki mint apu készenlétben áll és ott lesz egész éjjel a kutya mellett meg ha kell akkor az orvos is.Attól nem félek hogy apu megijed mert ott volt már jó pár szülésnél.
2009. ápr. 27. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
Mert soha nem jártak még menhelyen, gyepmesteri telepen. Mert nincsenek tisztában azzal, hogy ma Magyarországon másfél millió gazdátlan állat van. Mert azt hiszik, hogy a gazdátlan állatok, akik az út szélén pusztulnak el az állam felelőssége. Mert el tudnak menni egy szenvedő állat mellett úgy, hogy közben újabb kutyák gyártásán gondolkodnak. Mert az állatok szeretete kimerül náluk annyiban, hogy a saját állatukat elég szeretni. Mert rendkívül alacsony ma Magyarországon az állattartó kultúra. HA EZEKET MEGÉRTENÉK, AKKOR SOKKAL GONDOSABBAN FOGNÁNAK HOZZÁ A TENYÉSZTÉSHEZ IS.
2009. ápr. 28. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
50%
21.33-nak: nem akarlak elkeseríteni, de ha 3 héttel korábban beindul a szülés, akkor a kölykök biztos nem fognak életben maradni. Azok még annyira fejletlenek, mint egy 5,5 hónapos emberi magzat. Ilyen esetben a szuka élete a fontosabb. Remélem minden rendben lesz a szukával.
2009. ápr. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Hát én nagyon elszámoltam magam mert nem három hét hanem 4nap lenne hátra.Este apu a kazánházba volt egész éjjel a kutyával és reggel ment csak haza úgyhogy csak most tudtam vele beszélni és nincsenek még picik.Valószínű hogy ma éjjel meglesznek mert nagyon nyalogatja magát.A kutyák hője 38-38.5 a normális,a vemhesség 57.napján le megy 36.8ra és utána emelkedik meg 37.8ra és itt meg is áll,innentől van a szülésig 18-24óra vissza.Tegnap a kutyusnak 37.8 volt.Kíváncsi leszek hogy nála be jön-e ez az elmélet.És remélem segítettem azoknak ezzel akik szülés előtt állnak.De azt még mindig nem értem hogy tudtam így elszámolni magam.Azt hiszem vissza kéne ülnöm az iskola padba.

2009. ápr. 28. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!