Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tartható két kan kuvasz...

Tartható két kan kuvasz együtt? Milyen a tapasztalotok?

Figyelt kérdés

Annyi jót olvastam a kuvaszokról, mint amennyi rosszat:(, akkor is nagyon imádom a nagy testú állatokat, de nem tudom 2 kan kutya hogyan lesz meg egymással, egyelőre még kicsik.

Ezenkívül pedig a már kb. 2 éves cicát hogyan szerettessem meg velük? Mivel etessem őket?


2009. ápr. 28. 09:55
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! gond nélkül együtt tarthatóak akár a cicákkal is, megfelelő nevelés mellett, és feltéve hogy sohasem kötöd meg Őket.

Azért hallani annyi rosszat róluk mert sok van belőle az országban. A rémhírek sohasem a populáció nagyságához képest nézik hanem az országos előfordulás szerint. így pedig nem csoda hogy sok a kuvasz és németjuhász támadás, hiszen sok van belőlük!

2009. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha együtt nevelkednek, megszokják egymást, a mieink is jól megvannak, elég hamar kialakult melyikük a dominánsabb, és azóta nincs csetepaté köztük. Van egy macskánk is, már felnőttek volt a két kuvaszunk mikor befogadtuk. Az egyikükkel hamar megbarátkoztak, a másik viszont utálja azóta is. Onnan tudjuk, h a macsek a kutyától jön, hogy csupa nyál a háta :)

Mi száraztápot keverünk nekik konzervvel, ezenkívül gyakran kapnak húslevest, csontfélét, a mi ételünk maradékát - nem csinálunk nagy faksznit a speciális táplálásukból - szilajtartott magyar fajta, ha nem tenyésztésre, versenyre kell készülni, szerintem semmi extra táplálási követelménye nincs a fajtának.

2009. ápr. 28. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is 2 kan kuvaszunk van, alomtestvérek, tehát már születésüktől ismerik egymást, ezzel nincs gond. A mieink nemsokára fél évesek és néha fordul csak elő, hogy összeverekednek de akkor elég komolyan, nálunk érdekes módon mindig az erősebbnek van több sérülése, de ezek sem komolyak. Viszont sajnos ez vele jár, még csak szimpla játék közben is megsértik egymást.

Egyébként telek őrzésére kitűnőek, máshol olyanokat olvastam hogy kb. ilyen idős korukban kéne megjelenni a területőrzési ösztönüknek (úgy általában a kutyáknak), ehhez képest már 3-3,5 hónapos koruktól megugatnak minden arrajárót-szomszédot. :)

Nálunk a cicával addig nincs baj amíg nem mozog, miután elszalad előlük rögtön megpróbálják rávetni magukat, azt hiszik, hogy játék, de szerencsére a cica még gyorsabb náluk. :)

Nálunk olcsó fajta kutyatápot kapnak és maradékot, és őszintén megmondom, semmi bajuk nincsen tőle.

2009. ápr. 28. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, remélem nem lesz baj velük:) Imádnivalóak a kuvaszok és nagyon értelmesek!
2009. ápr. 29. 10:20
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Elég rizikós 2 kant együtt tartani. A 6 hónapos kori verkedések elég véresek lesznek ivarérésük 1-1,5 éves koruk után.

Vannak olyan kanok, akik lerendezik egymás között, és életük végéig nem verekednek. Ilyen esetekben az egyik alapból dominánsabb, a másik kevésbé. De van olyan eset is, ahol 2 dominánsabb kutya kerül össze. Ott elég komoly problémák szoktak lenni. Ha ki is alakúl, hogy ki a főnök, a másik mindig arra fog várni, hogy meginigjon kicsit. Elég egy lábsérülés, vagy egyéb jelentéktelennek tünő probléma, hogy az alárendelt kutya újra ragsorvitát kezdjen.

Megpróbálhatod együtt tartani őket, de legyen ötleted, mit csinálsz, ha már tarthatatlan a helyzet.



Amúgy a gazdi is tud segíteni. Ha már látod, hogy melyik a főnök, akkor te is azt a kutyát kezeld főnökként. Pl. ő előbb kapjon enni, ha hazaérsz őt simogasd meg előszőr stb . . . Így a másiknak is könnyebb tudomásúl venni az alárendeltséget.

2009. ápr. 30. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Szia, utolsó válaszadó! Nagyon köszönöm az őszinte választ:)! Valójában erre gondoltam én is, és egy kicsit félek ettől. A kutyusok 3 hónaposak és már most észrevettük, hogy az egyik dominánsabb. Gondolom van tapasztalatod, vagy foglalkozol ilyesmivel. Nagyon sajnálnám, ha egyiküknek más helyet kéne keresnünk, talán az utolsó mondatoddal segíthetünk nekik a rangsorolásban. Mégegyszer nagyon köszönöm!
2009. ápr. 30. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!