Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinteteke mi lwhet a baja?

Szerinteteke mi lwhet a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kutyámnak a fülén valami nagyon fura dolgot tapasztalok. Nem voltam itthon egész nap úgyhogy nem tudom mikor alakult ki neki. Na szóval a lényeg,reggel amikor láttam még semmi baja nem volt, egy picit piros volt a bőre a fülénél.Bekentem neki egy kis krémmel (ekcémás volt pár hónapja )és gondoltam most is olyasmi lehet,hát nem.Most amikor haza jöttem kimentem megetetni és a ahol reggel piros volt egy picit ott most van egy kis seb és a sebbe valami és fel van neki dagadva egy kicsit.Lehet hogy hülyén hangzik de olyan mintha pici szívószálak lennének benne fehérek és icipici lyuk van a közepükön és kb 10 db van de nagyon kicsik mint egy tű.Nem tudom mi lehet nem láttam még soha ilyet,és a neten sem találok semmit. Reggel az lesz az első dolgom hogy dokihoz viszem. De gondoltam valaki tapasztalt már ilyet.És hátha megtudom mi lehet.Amúgy a kedvével semmi baj nincs eszik is meg minden.És egyébként nagyon érzékeny bőre van volt már bolha atkája ekcémája 2 szer is! :S

Egyébként 3 éves Amstaff szuka.

Szerintetek ?


2011. okt. 4. 18:53
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Voltunk dokinál,és igen az volt amire gondoltam légy lárvák voltak a fülében! :S

Azt mondta a dogi ezek a lárvák nagyon gyorsan fejlődnek egyik nap beköpi a légy másnap már mozognak is,és elég hozzá egy pici seb is.Ugye írtam hogy tegnap nem mozgott még,de mára már teljesen kilehetett venni hogy mik azok mert úgy mozogtak! :S

De már jól van szerencsére! :D

2011. okt. 5. 11:45
 12/14 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy hogy kezelték? Ilyen gyorsan ki lehet irtani?


Amúgy elképesztő, hogy mennyi sz@rt össze tudnak szedni szegény kutyák is. Az enyémet tavaly egy szúnyog megcsípte, amitől bőrférgességet kapott.

Ez a parazita pár éve még csak a mediterrán országokban fordult elő, de egy ideje már nálunk is jelen van:( Ennél már csak az a rosszabb, ha nem bőrférgességet kap el, hanem szívférgességet.

2011. okt. 5. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:

Hát először bekábította egy kicsit mert nem hagyta hogy ki szedje a nyüveket a sebből! :S

Aztán le kezelte neki betadinnal és kész. Kaptunk 5 napra való gyulladás csökkentőt,és hogy kenegessem neki neogranormon kenőcsel! :)

2011. okt. 6. 16:42
 14/14 anonim ***** válasza:
Meg gondolom fugyelni kell arra nehogy beköpje megint a légy....
2011. okt. 6. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!