Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerinteteke mi lwhet a baja?

Szerinteteke mi lwhet a baja?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A kutyámnak a fülén valami nagyon fura dolgot tapasztalok. Nem voltam itthon egész nap úgyhogy nem tudom mikor alakult ki neki. Na szóval a lényeg,reggel amikor láttam még semmi baja nem volt, egy picit piros volt a bőre a fülénél.Bekentem neki egy kis krémmel (ekcémás volt pár hónapja )és gondoltam most is olyasmi lehet,hát nem.Most amikor haza jöttem kimentem megetetni és a ahol reggel piros volt egy picit ott most van egy kis seb és a sebbe valami és fel van neki dagadva egy kicsit.Lehet hogy hülyén hangzik de olyan mintha pici szívószálak lennének benne fehérek és icipici lyuk van a közepükön és kb 10 db van de nagyon kicsik mint egy tű.Nem tudom mi lehet nem láttam még soha ilyet,és a neten sem találok semmit. Reggel az lesz az első dolgom hogy dokihoz viszem. De gondoltam valaki tapasztalt már ilyet.És hátha megtudom mi lehet.Amúgy a kedvével semmi baj nincs eszik is meg minden.És egyébként nagyon érzékeny bőre van volt már bolha atkája ekcémája 2 szer is! :S

Egyébként 3 éves Amstaff szuka.

Szerintetek ?


2011. okt. 4. 18:53
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
*lehet
2011. okt. 4. 18:54
 2/14 anonim ***** válasza:
Ilyenről még nem is hallottam, szerintem valami élősködő lehet, de a doki majd holnap biztosan tudni fogja.
2011. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

csak nyüvekre tudok gondolni. tisztítsd ki neki.

ha gondolod tedd el a gézt amivel tisztítod, hogy a doki megnézhesse

2011. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Lehet fül rühe van,ez sajnos kinti állatoknál gyakrabban előfordul,de az állatorvos többet tud mondani.Vidd mihamarabb.
2011. okt. 4. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

???

tuti valami élősködő lesz, minél előbb kerüljön orvoshoz, ha van állandóan nyitva tartó állatklinika a környékeden, akkor én a helyedben azonnal vinném

2011. okt. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha mozognak is akkor valószínűleg a légy lárvái.Ki kell szedni őket ha azok és lefertőtleníteni, mert csúnya dolgokat okozhatnak és mérgeket is kiválasztanak amik a véráramba jutva súlyos gondokat okozhatnak.
2011. okt. 4. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat. Gondoltam én is a légyre de 2 hete vettem neki ADVANTIXET és az elvileg véd a legyek ellen is.Nem,mozogni nem mozognak,csak úgy ott vannak . Reggelnél hamarabb nem tudom vinni dokihoz.
2011. okt. 4. 19:33
 8/14 A kérdező kommentje:
Ja és már kezeltem neki ki pezsegtettem HyPEROL oldattal aztán be betadinoztam!
2011. okt. 4. 19:36
 9/14 anonim ***** válasza:
Na az nagyon jó ügyes vagy. Most milyen a seb?
2011. okt. 4. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Csak egy tipp, a leírtak alapján nem hiszem, hogy az, de azért érdemes utána olvasni. Elő szokott fordulni, hogy vérömleny keletkezik a kutya fülében, othematoma-nak hívják.
2011. okt. 4. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!