Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutya pl. a mérete...

Ha egy kutya pl. a mérete miatt nem tenyészthető, attól még kiállításon szerepelhet jól?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból kérdezem, nem érint a téma, keverék kutyáim vannak. :D
2011. okt. 4. 20:20
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Elvileg nem, mivel a kiállításokon a standard szerint bírálnak. Gyakorlatban minden megtörténhet....
2011. okt. 4. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:

azért csak kiszúrják,hogy nem a standardnak megfelelő. Én láttam már bírót mérőszalaggal rohangálni.

És akkor kizárják

2011. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
ja és nagyobb kiállításon tuti megóvnák és mérést kérnének
2011. okt. 4. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
attól függ milyen fajta...tudok én többszörös CH 43 cm es shetlandi juhászt aki nemkapta meg a tenyészthetőt... de pl vannak fajták ahol 0,5 cm eltérés a standardtól már kizáráshoz vezet
2011. okt. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Egészen pontosan hogyan kell megmérni? Konkrétabban a nagyszőrűek esetében (Berni, Collie, Border, stb). Egy mezei mérőszaaggal eléggé érdekesnek tartom...


Hogyan mérjem meg otthon?

2011. okt. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
ráteszel egy vonalzót vízszintesen a marjára,pont a lapockacsontra. És megméred a vonalzó és a föld távolságát. Fontos,hogy közben a kutya fejefent legyen természetes tartásban
2011. okt. 4. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
És a szőrével mi van? Túrjak le a bőréig, tehát élivel vonalzózzam meg? nem használnak a kiállításokon direkte célra készített kutyamagasságmérőt????
2011. okt. 4. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Kiállításon általában olyan kutyák vannak akik megfelelnek a standardnek. Ha egymás mellett látod a több kutyát azonnal feltünik, ha valami nem stimmel. Általában nem mérnek,csak ha nagyon kilóg a lóláb.

A szőrét meg lenyomod, nem több az mint pármiliméter

2011. okt. 4. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Attól függ mit értesz kicsi alatt. Ha a standard-ot nézzük, annak van alsó, és felső határa. Ha az alsón mozog, akkor minden további nélkül tenyészthető, mert a magasság az örökités szempontjából nem mindig mérvadó. Ha kiállitáson mondjuk egy hasonló kaliberű kutyával van együtt, akkor elvileg nyerhetne is. Ha látványosan kisebb, akkor nyilván nem.
2011. okt. 5. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Engem speciel a magyar pásztorkutyafajták érdekelnek leginkább, és ott úgy tudom elég nagy a szórás méretben az egyes kutyák között. Úgyhogy lehet hogy ott nem is "tűnne fel" egy picit nagyobb vagy kisebb kutya. De nem tudom én nem ebben a világban mozgok.
2011. okt. 5. 17:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!