Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya való nekem?

Milyen kutya való nekem?

Figyelt kérdés

Kistestű kutyát szeretnék (nem yorkit).

Ne legyen hangos, mozgásigénye ne legyen nagy.

Nyugodt kutyust szeretnék.

Lakásban lenne. Délelőtt egyedül lenne otthon (kb. 6 órát).

Bishon havanse fajtát szeretnék, de nem tudom, hogy hogy viselné az egyedüllétet.


2011. okt. 7. 10:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Nemrég egy kérdésnél idős néninek kerestek lakásba nyugodt, kistestű fajtát, szerintem találsz a válaszok közt olyat, ami megfelelne neked:

www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2257477-tarsashazi-lakasba-milyen-kutyat-ajanlanatok

Én itt a francia bulldogot írtam, fajtabemutató videóval (második oldal), szerintem neked is megfelelne.

2011. okt. 7. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nekem Havanesem van, és elviseli. Gondolhatod, minden Havanese gazdi sulizik, vagy dolgozik, ennyit ki kell bírjon. 6-8 órát simán kibír egy kutya egyedül, főleg, ha kiskora óta úgy van szoktatva.

Én amúgy ajánlom a Havaneset, szerintem tündéri kutyus:)

2011. okt. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Töltsd ki ezt a kérdéssort, de ne csalj, csak őszintén! :) A végén megmutatja, hogy melyik fajtákat tarthatod gond nélkül az adott körülmények mellett!


[link]

2011. okt. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
72%

Szia !

Nekünk Bichon Havanese kutyusunk van,és ugyan kiskorában 1-2 éves korában hisztizett ha otthon hagytuk akár egy órát,de most így 10 évesen alszik,nagyon nyugodt,simán ki bír 6-8 órát,de azért kiskorában nem szabad sokat egyedül lenni amíg nincs beszoktatva,meg amúgy is kicsiként még sokat kell gondozni.

Ráadásul napi 3-szor minimum sétáltatni kell egy 10-15 percet,ha nem többet.


Én inkább valami mást ajánlanék neked ami nem ilyen kényes.


12/L

2011. okt. 7. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

:)

Én megcsináltam most ezt a házikedvences tesztet és 3 kutyafajtát hozott ki, a 3. a staffordshire bullterrier volt, nekünk pedig stafford keverékünk van.

Ezek szerint jól választottunk ( mondjuk ezt eddig is tudtam) :D

2011. okt. 7. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Házikedvences tesztlinkelős vagyok :)

Az szuper, akkor tényleg jó választás volt :D

Az enyém nincs benne a tesztben (már úgy általánosságban, mint kutyafajta), de én is biztos vagyok benne, hogy jól választottam :)

2011. okt. 7. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

King Charles spániel. Nagyon okos, nyugodt kutya.

Örökbe fogadáson is gondolkodhatnál. Egy év körüli "kész" kutyus, aki legalább annyira tud ragaszkodni, mint akit kölyökként magadhoz veszel. A szobatisztasággal már nincs gond, a kártékony kölyökkor nagy részén is túl van. Nagyon sok ilyet találhatsz, Facebookon is vannak olyan közösségek, ahol csak írnod kell üzenőfalra és máris rengeteget ajánlanak. pl radikális állatvédelem. Itt keveréket, fajtatisztát is találsz és ráadásul megmentesz egy életet!

2011. okt. 7. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Alaposabban át kellene gondolnod az igényeket, mindkét részről.

A havanese kistestű, de mozgásigénye azért van, az egészségügyi sétákon kívül szüksége van rendszeres mozgásra, arról nem is beszélve hogy a szőre rendszeres ápolást igényel, naponta fésülni kell.

Az otthon maradást, mint minden kutya, fajtától függetlenül, kibírja ha úgy van nevelve. 6 óra nem olyan sok, van ahol 9-11 órát vannak egyedül, a fontos az hogy rendesen lelegyen mozgatva, testileg, agyilag és akkor szépen átalussza napot, nem szedi szét a lakást.

A bichon, bár nem kifejezetten jelző kutya, de azért hangja van, neked kell megtanítani hogy moderáltan jelezzen, feleslegesen ne.


itt egy fajtaleírás ami szerintem nagyon rendben van:


Bichon havanese

Lakásban tartható igen,kifejezetten lakáskutya,kerti tartásra méreténél,szőrénél fogva alkalmatlan ,igényli a szoros,állandó kapcsolatot a családjával

Kertben tartható nem

Házőrző nem

Más állatokkal való viszony jó,a legtöbb esetben minden háziállattal gond nélkül összeszoktatható

Más kutyákkal való viszony nagyobb kutyáktól tarhat,de egyébként barátságos,érdeklődő,más kutyákkal könnyen összeszoktatható

Szőrgondozás rendszeres szőrápolást igényel,naponta max. 30 perces szőrápolással kell számolnunk,ami rövid szőr esetén jelentősen kevesebb,kutyakozmetikushoz minimum 2 havonta kell vinni,de a legjobb,ha havonta fürdetjük.Amennyiben a kutya ápolását otthon végezzük a szükséges felszerelésekre,készítményekre pénzt kell szánnunk,keressük a minőségi termékeket!Fontos,hogy a fülben növő szőrt rendszeresen tépjük.

Ugatós nem kifejezetten

Mozgásigény kis termetéhez képest óriási mozgásigénnyel rendelkezik,naponta legalább három min. 20 perces sétát igényel,de szívesen játszik,sétál a szabadban akár órák hosszat!megfelelő lemozgatása nagyon fontos!

Gyerektűrés a legtöbb példány nagyon jól kijön a gyerekekkel

Kezdő kutyásnak igen,amennyiben tisztában van a fajta igényeivel és időt tud szánni a szőrápolásra,nevelésre,mozgatásra és nem utolsó sorban a kutya szellemi foglalkoztatására is,mert vétek ennek a rendkívül okos ,gyorsan tanuló fajtának az észbeli képességeit kihasználatlanul hagyni!

Speciális tulajdonságok, egyéb tudnivalók : -teste hosszabb,mint a marmagassága (4:3 arány)

-enyhén hullámos,dús,puha szőr,aljszőrzet alig fejlett vagy teljesen hiányzik,a fedőszőr hosszú

-mandulavágású szemek

-23-27 cm-es marmagasság 6 kg

Mindenképpen megbízható tenyésztőtől vegyük,mert szaporító esetén labilis idegrendszerű kutyát kaphatunk,amiben a fajta egyik kiváló tulajdonsága sem található meg,gyerekkel,emberekkel,más állatokkal szemben egyaránt agresszív lehet. ezért vásárláskor ne sajnáljuk a pénzt a kutyára,inkább drágábban,tenyésztőtől vegyünk,így garanciát kapunk,hogy a vásárolt kutya valóban az adott fajtának megfelelő külső és belső tulajdonságokkal bír. nagyon érzékeny lelkű fajta,hajlamos mindent a szívére venni,a hangos beszédet,kiabálást nem szereti. Apró termete ellenére könnyen a gazdi fejére nőhet,ezért fontos a következtes nevelés és a rangsor korai tisztázása.Ezek nélkül hamar egy törpeterroristával találhatjuk szemben magunkat,aki sakkban tartja az egész családot! A kis szobacirkáló mindent bevet,hogy elérje célját,nagyon furfangos tud lenni,de a mi feladatunk,hogy ellenálljunk és következetesen ragaszkodjunk nevelési elveinkhez! a megváltozott körülményekhez minden esetben alkalmazkodik,felnőtt korában ,új gazdához kerülve is gond nélkül beilleszekedik a családba,nagyon igyekszik megfelelni. kutyakabát beszerzése ajánlott,mert télen megakadályozza,hogy a hó belefagyjon a bundájába,vagy megfázzon,esős időben elkerülhetjük,hogy az egész kutya sáros legyen.


www.olcsokutya.hu

2011. okt. 7. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!