Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya fajta ez? Nagyon...

Milyen kutya fajta ez? Nagyon Teszik menyibe kerülhet?

Figyelt kérdés
[link]
2011. okt. 10. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
pomerániai spicc megnyírva :)
2011. okt. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ez egy plüssmackó :D
2011. okt. 10. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
első vagyok ára tenyésztőnél tk-san 100E körül van :)
2011. okt. 10. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ennek a kutyának Boo a neve, nekem is kéne egy ilyen nagyon cuki kutyus, olyan mintha mindig mosolyognának!:D:D:D:D

pomerániai törpespicc

[link]

[link]

[link]

[link]

[link]

2011. okt. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

100ezer? Nem egészen. Magyarországon csak három (valódi) Pomi tenyésztő van. Először is éveket kell várni a kutyusra, mert addig nem hoznak le almot, amíg nincs minden kiskutyára "vevő", jelentkező. Másodszor, én mindhárommal felvettem a kapcsolatot még két évvel ezelőtt. Nagy nehezen egy évre rá lett egy alom az egyik tenyésztőnél, de végül nem adták el a kölyköket (kettő kiskutya volt), mert az anyakutya meghalt, és tiszteletből, szeretetből megtartották a kiskutyáit.


Szóval elég nehézkes Pomihoz hozzájutni. Jah, egyébként nekem mindhárom tenyésztő 200ezer feletti összeget mondott. Volt 250, volt 300 is... De nem 100. :-)


Külföldről is lehet beszerezni Pomit, de ennek több akadálya is van. Egy: Magyarországra egy külföldi tenyésztő sem ad el szívesen kutyát (akármilyen fajtáról beszélünk), mert ismerik a kutyatartási körülményeket, ami nálunk uralkodik... Kettő: legalább kétszer annyiba kerül egy ilyen ritka kutyafajta, mint Mo.-on. Én 600ezerért találtam magamnak egy Pomit (kérm kislány), aminek a hazaszállítási költségét is nekem kellett volna állni a kutya árán felül, Amerikából hozták volna.


Ráadásul annyira nem is éri meg. Csak akkor ilyen aranyos, ha elég kicsi (de kb 4 kg körül van, ennél a hosszúszőrű Csivi kétszer kisebb), a másik meg az, hogy a szőre csak akkor ilyen szép és egyszerű, ha minden hónapban (második hónapban) le van nyírva. Ha hosszúra hagyod, borzalmas nyűglődés, nagyon kényes a bundája, gyorsan nemezesedik, csomósodik...stb, elég körülményes ápolást igényel... Rá lehet google-zni, nem viccelek... És aranyosnak aranyos kutyafajta, de nem egy észlény, egy Yorkshire terrier mérföldekkel okosabb, tanulékonyabb, nevelhetőbb...


És azért ilyen ritka fajtájú kutyára jobban is kell vigyázni. Simán kilopják a kertből, ellopják a bolt elől, ha ott hagyod. Nekem "sima" Bolognesemet akarták elvenni cig.nyok a kezemből, mert azt hitték sokat ér...

2011. okt. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
54%
A pomerániai kicsinek aranyos, de felnőttkorában olyan degenerált patkányfeje van. Bocsi, kövezzetek meg :)
2011. okt. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17:58 első válaszoló vagyok vagyis a 100E-res bocsi én nagyon nem értek ezekhez a pici kutyákhoz nekem a kutya térd fölött kezdődik :) Tévedtem :) Kedves kérdező ne hallgass rám :)
2011. okt. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Amikor megláttam ezt a kérdést reméltem, hogy nem ez a kutya lesz... Minden nap megkérdezi valaki... Amúgy tényleg pomerániai.
2011. okt. 10. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát jól van Köszönöm a válaszokat :)
2011. okt. 11. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!