Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos amerikai...

Van egy 4 hónapos amerikai stafford kutyusom és azt vettem észre hogy a hasán piros foltok vannak (szerintem egyre nagyobbak) és sokat vakarózik. Az első lábainál már varasra is kaparta. Nem bolhás nem értem. Mi baja lehet?

Figyelt kérdés
2011. okt. 10. 22:32
 1/7 anonim ***** válasza:
Állatorvos! Ne hagy szenvedni, mert nyilván szenved miatt. Én sokszor magam miatt nem is megyek orvoshoz, de úgy érzem, a kutyámért vállaltam akkora felelősséget, ha ő már egyedül nem tud elmenni, ha segítségre van szüksége, én segít(t)etek rajta...
2011. okt. 10. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal allergia. Mit kap enni?
2011. okt. 10. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
minden féle kaját megeszik.Reggel mindíg száraz tápot adok neki. azon kívül este maradékot.én arra gondoltam hogy megfürdettem embereknek való krémszappannal hogy kiszáríthatta a bőrét esetleg? azóta már szereztem kutyasampont.
2011. okt. 11. 08:26
 4/7 compactegon ***** válasza:

igen, valószínűleg az volt a baj, vagy allergiás. nem szabad ilyenekkel fürdetni őket, mert lemosod a természetes faggyúréteget. így meg könnyen megfázik, őket az is védi, nem csak a szőr.

másik oka hogy allergiás, a staffik és bullok egy része nem bírja a szárnyasokat.

2011. okt. 11. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kontaktallergia is lehet, de ilyenkor az már nem valószínű. Sokkal valószínűbb a csirke, úgyhogy keress neki valamilyen csirkementes tápot. A sapmontól is lehet, ha csak azóta vakarózik, hogy megfürdetted, de azt nem hinném azért.
2011. okt. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 szöcske005 ***** válasza:

A legtisztább az, ha elviszed az állatorvoshoz.

Így csak találgatni lehet.

Az enyém pl:atkás.

5 hónapja szenvedünk vele, mert én is csak tippelgettem :(

2011. okt. 11. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
minden féle képpen elviszem mert még 1 oltást kap ebben a hónapban. a tápot azért lecserélem és sampont használunk.köszi a tippeket
2011. okt. 11. 21:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!