Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek nem gáz ha a...

Szerintetek nem gáz ha a kutyát kutya iskolába viszik?

Figyelt kérdés
Nemrég kaptam egy németjuhász kutyát,és szóba került a kutya iskola.Ez miről szól?és meddig tart?
2011. okt. 11. 19:28
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha már így ítélkezni kell, az gázabb ha nem viszik. A kutyaiskola célja, hogy megtanítson téged úgy kommunikálni a kutyával, hogy azt ő megértse. A jó kutyaiskola a legjobb közös élmény, amit kutya és gazda átélhet. Én annó problémák miatt mentem kutyaiskolába, de a problémáim már régesrégen megoldódtak, mégis járok azóta is :)
2011. okt. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Én bentlakásosba nem adnám.Azért az én kutyám,hogy én (is)foglalkozzak vele.Nekem is el akarták vinni-egy ismerős-de nem adtam.Inkább vittem én magam:)Így a kutyának is jobb!
2011. okt. 11. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

A kutyaiskola a lehető legjobb, ami a kutyája és gazdája között történhet. Én most nevelem első kutyámat, vasárnap kezdtük a kutyaovit. :)

Ismerősömék, akik több kutyát felneveltek már kutyaiskola nélkül, mondogatták, hogy minek ez (pláne az alapok), mert hogy az ül, fekszik, marad-ot, gyere ide-t én is meg tudom neki tanítani. Igen, valóban működött a dolog, szépen tudta ezeket, de én mégis úgy döntöttem, hogy elviszem, a másért nem is, legalább azért, hogy szocializálódjon. A legelső alkalommal bebizonyosodott, hogy ezeket az alap dolgokat bizony nem csinálja minden körülmények között a kutyám, ugyanis 100x fontosabb volt neki, hogy más kölyökkutyákkal játsszon, mint az, hogy ha én hívom, leültetem vagy bármi, akkor szót fogadjon. És hát valljuk be őszintén, az egyik legfontosabb dolog, hogy a kutyádat minden körülmények között vissza tudd hívni! Egy jó kutyaiskola (mi esetünkben kutyaovi) megtanít és felkészít téged is és a kutyát is arra, hogy bármilyen körülmények között megálljátok a helyeteket, mint kutya-gazdi páros :)

Szóval én csak ajánlani tudom! Ja és u.i.-ként megjegyzem, hogy a barátnőmék kutyái nem szoktak más kutyákkal találkozni, esélyes, hogy náluk is hasonló lenne a szitu, mint nálunk volt.

2011. okt. 11. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem gáz. Régebben lehet hogy ki nevettek volna érte az emberek,de ma már sokkal nagyobb becsben tartják a házi kedvenceket mint annó.....


[link]

2011. okt. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat:)
2011. okt. 11. 20:14
 6/8 k.lau13 ***** válasza:
egyáltalán nem gáz. a kutyaiskola azért van, hogy oda vigyék a kutyákat. Megtanítják egy csomó mindenre, és téged is megtanítanak rá, hogyan taníthatod. Egyáltalán nem gáz, egy csomó ember nagyon örülne neki, ha kutyaiskolába vihetné a kutyáit..... mondjuk ezt sokan nem tehetik meg, de ha te igen, mindenképpen vidd el... ha ügyesek vagytok a kutyáddal, elhívnak mindenféle kutyabemutatókra meg ilyenekre, falunapokra, és tök jó buli, az egyik ismerősöm is ezt csinálja... :DD
2011. okt. 11. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha valóban a kutyád a fajtája jellegzetességeivel rendelkezik, bizony ajánlatos is iskolába vinni. Szüksége van arra a fizikai, szellemi terhelésre, amit ott kap. Ráadásul Te megtanulod helyesen nevelni a kutyádat.
2011. okt. 11. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 compactegon ***** válasza:
abszolút nem gáz kutyasuliba vinni. én nem viszem, mert mindent meg tudok tanítani neki, és jó köztünk a kommunikáció.
2011. okt. 12. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!