Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit szerezzek be egy kiskutyán...

Mit szerezzek be egy kiskutyának mielőtt megérkezik?

Figyelt kérdés

Hamarosan egy kiskutyával gazdagodik családunk.Lakásban tartott kutya lesz.Miket szerezzek be neki?

Fekhely! Melyik a legjobb,legkényelmesebb? Tálka! Fém,kerámia vagy műanyag?

Ilyenekre gondolok.Segítsetek kérlek,mik kellenek még?


2011. okt. 12. 13:21
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

fekhely akkora legyen, hogy ha megnő is beleférjen

tálkának jobb a nehéz kerámia, amit nehezebb felborítani, de igazából teljesen mindegy

kell még póráz, nyakörv is

2011. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Nyakörv, póráz (ne fémet, a bőr a legjobb).

A fekhely szerintem mindegy, ha gondolod legyen egy párnája, de jól elvannak takaróval, és könnyebb is mosni.

Valami játék, amit rághat, cipelhet. A tálkából jobb a fém.

Vizestálnak mi jégkrémes dobozt használunk (víz mindig legyen a kutya előtt!)

No para, minden OK lesz :)

2011. okt. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen fekhelyet adsz neki, a lényeg, hogy mosható legyen.

Etető és itató tálkából mi fémet használunk, könnyű tisztítani, az alján pedig gumi van, ami megakadályozza, hogy elcsússzon, miközben eszik.

Vegyél neki egy rágható játékot, pórázt, nyakörvet, esetleg hámot.

Ha hosszú szőrű lesz, akkor mindenképp kell egy kutyakefe.

2011. okt. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Off: 2. vagyok, a mienk pillanatok alatt leműtötte a gumit a tálakról :))) Tök jól hangzik, amikor a járólapon tologatja a tányért :)
2011. okt. 12. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Fekhelynek igazából mindegy mit raksz le, a lényeg, hogy ne fázzon a kutyi, ha fekszik rajta. Akár lehet egy puha szőnyeg is, vagy rongy.

Tálka.. Hát nem tudom. Nekem félmből esznek a kutyáim. De igazából mindegy, de a kerámiát valóba nehezebb felborítani.

Junior táp (életkornak megfelelő), de gondolom ezt tudod. :)

Játékok. Kifejezetten kutyusnak való. A plüssállatokat inkább hanyagold, nehogy valamelyik részét lenyelje a kutyus, és beteg legyen tőle.

Ha nem prémiumminőségű táppal etetsz, akkor mindenképp csonterősítő, porcerősítő, stb. vitaminok.

Nyakörv (abból is lehet olyat kapni a fressnapfba, amelyik állítható méretű, inkább olyat vegyél, hogy sokáig jó legyen, egy kiskutya gyorsan nő). Megfelelő póráz, ami felnőttként is bírja a kutyát, nem tudom milyen fajta kutyi, de ha nagytestű láncpórázt semmiképp se vegyél. Semmit nem ér, és csak szétbaxarintja a kezed.

Inkább egy jó bőrt.

Kutyasampon. Mivel írtad, hogy benti kutya, havonta megfürdetheted, hogy ne legyen koszos, de tényleg csak havonta (az legyen a minimum). Akár babasampont is vehetsz, de a fülébe és a szemébe ne menjen víz/sampon. Vigyázz, hogy ne érje a kutyust kellemetlenség fürdés közben, mert akkor örökre megutálja.

Asszem ennyi.. hirtelen. :)

2011. okt. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ha már kiviheted, fontos a kullancs elleni védelem. Mivel még kicsi, nem javasolt a nyakörv. Nagyon jó spray-t lehet kapni, amivel befújod a szőrét.


A többi adott; még a játé a lényeg, hogy ne a bútort rágja xd

2011. okt. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm,hogy ilyen hamar válaszoltatok! :)

Igazából egy Vizsla lesz,tehát rövid szőrű.Neki is vegyek azért fésűt?

A másik kérdésem,mik a prémium tápok ami mellé nem kellenek csonterősítők,vitaminok?

2011. okt. 12. 14:00
 8/19 anonim ***** válasza:
Neki ne fésűt, hanem sörtekefét (olyat, mint a körömkefe, akár az is lehet), gumi lókefét ( [link] vagy furminatort vegyél. Egy sima fésűvel ilyen rövid szőrű kutyánál semmire nem fogsz menni.
2011. okt. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Rendben,köszönöm szépen! :)
2011. okt. 12. 15:09
 10/19 anonim ***** válasza:
Nagyon gratulálok a kutyushoz vigyázz rá. :) Am most fogok én is kapni egy kölyköt de ez nem lényeges. A fekhely teljesen mindegy csak mosható legyen és a kölyök ne fázzon ha rajta fekszik. De ezen az oldalon még sok mindent megtudhatsz. :) [link] (remélem jó linket küldtem el) Sok szerencsét a kutyushoz. :)
2011. okt. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!