Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Csaucsau jó őrzővédő? Mennyire...

Csaucsau jó őrzővédő? Mennyire nehéz a tanítása?

Figyelt kérdés
2011. okt. 13. 11:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A csau-csau nem örzővédő.

Lehet, hogy csak legenda (bár az egyetlen csau akit ismertem megerősiti) de a csau nem a legokosabb kutya

2011. okt. 13. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
0%
Én is ismertem egy csaut, hát valóban, az sem volt egy észlény... csak pórázon kakilhatott, mert utána meg akarta enni, el kellett rángatni! Nem vicc!
2011. okt. 13. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

[link]


Én nem vagyok csau-csau tulajdonos és szakértő, de itt az van írva, hogy a csau örző-védő kutya...

2011. okt. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Még életemben nem láttam ŐV csau-csaut. :-)


Én úgy tudom, hogy a kínaiak a húsa miatt tenyésztették. Vannak elméletek, hogy esetleg harci kutya volt, illetve vadásztak is vele.

2011. okt. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én se tudok olyan csauról, akivel akár csak megpróbálták volna az öv-t.
2011. okt. 13. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekünk volt csaunk, de öv-re nem alkalmas. Mindig jelzett mindenkit, távolról megugatta (kicsit) az érkezőket aztán ennyi.
2011. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
az mit jelent hogy nem valami okos kutya? ok akkor buta... (?) de ez mit takar?
2011. okt. 13. 11:55
 8/11 anonim ***** válasza:
Elég magának való. Makacs, ha meg is csinál valamit csak úgy süt róla az unalom.....olyan mint egy lassított felvétel
2011. okt. 13. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az a baj a csauval, hogy tényleg ilyen lassú, nem igazán lelkesedő fajta, az olyanokat meg nehéz tanítani, pláne ŐV-re. Szóval ha van is esze, nemigen használja, mert nincs rá motivációja. Ha meg az ösztöneire akarsz építeni, felejtsd el :D Én a kajás verziót hiszem el az eredetével kapcsolatban, kb. olyan a jelleme... Békésen kivárja, hogy pörkölt legyen :P
2011. okt. 13. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hogy mit takar? Természetesen meg lehet tanítani dolgokra, de vért fogsz izzadni. A jelleme inkább a macskáéra hasonlít.

Egy volt csau-gazda...

2011. okt. 13. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!