Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Képzett őrzővédő kutya vs ember?

Képzett őrzővédő kutya vs ember?

Figyelt kérdés

Van esélye egy embernek megúszni a támadást, ha ráenfednek egy őrző-védő kutyát?

Filmekben volt, hogy a hapek megvárta még a kutya futásból ráugrik, és amikor ugrott a kutya, arrébb lépett, és a kutya a falnak ugrott.

Mennyire hihető ez?

Ha valakire ráengednek egy dobermannt, aki rohan felé, hogy elkapja, az majd az utlsó pillanatban félre lép, és megússza?


2011. szept. 3. 12:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Lehet esélye az embernek. DE akkora a félelem, hogy képtelen cselekedni. Ledermed az ember olyankor, és nagyon nehezen tud reagálni.
2011. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
64%
simán lehet rám egy ilyen doberman méretü kutya megindlt és csak teljes erőből rugtam mikor olyan távolságba ért és hiddel megérezte hogy ki az ur ....inkább az a baj hogy az emberek 90%k mikor látja hogy jön egy nagyobb kutya rá megijed és nem tud az agya cselekedni gyakorlatilag ez olyan mint amikor neked rá kell vetődnöd egy zsákra nem nehéz....a félrelépés is müködhet de jól kell meghatároznod az időt mert ha rosszul akkor vagy észbekap és nem ugrik el melleted vagy pedig későn lépsz és már belédmegy egyenesen szóval néha tényleg szembelehet nézni pláne ha ki vagy gyurva de javasolt lábal mert azhosszab + 3szor erősebb a karunknál és mivel messze van a testünktől és a fejünktől igy lábbal a legalkalmasabb támadnipersze azzal is csakokosan!!4:D
2011. szept. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
amugy meg elfelejtettem mondani hogy én karatéztam persze....de amugy a lényeg hogyne hagyd hogy a trkod vagy a karodat elharapja vannak történetek is róla hogy pld egy emberre ráuszitottakegy 60kgos németjuhászt és egy erős oldalbarugással elintézte
2011. szept. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ha az embernél nincs valami fegyver akkor nem sok esélye van. Egy rúgásnál sokkal többet is kibír a kutya. A filmekben meg sok butaságot mutatnak.
2011. szept. 3. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

egy jó kutya (amelyik tényleg ölni akar, és képezték is rá), az van annyira okos és gyors, hogy egy félreugrással ne tudd megállítani. gyorsabbak a reflexei a tiédnél, ráadásul nem fejjel előre ugranak, vannak lábaik is, ha hirtelen akadályba ütközik, akkor kitámaszt, és a következő fordulattal újra ugrik...

az oldalba rúgásnak nagyon jónak és erősnek kell lennie, ha egy őrző-védő kutya (tehát erős, tartós fogásra nevelt) kutya fog egy jót karba, vagy vállba, akkor megráz kétszer és el is ájultál (ez fiziológia, olyan károkat tud okozni, hogy a szervezet "kikapcsolja" magát).

2011. szept. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
34%
én láttam egy amerikai rendőrségi felvételt,amiben ráeresztettek egy rendőrkutyát az emberre,az belerúgott és a kutya elsunnyogott..na ennyit ér a kiképzés...
2011. szept. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Én meg ismerek olyan magyar rendőr kutyát, aki konkrétan befejelte a lángoló autó szélvédőjét, hogy onnan kirántsa a tettest. Megnézném egy ilyen kutyát hogy tántorítasz el egy rugással.
2011. szept. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


A rokonom hatalmas komondor kanját aztán rúghatná akárki, ha ő támadni akar! Ő akkor támad is!


Hiába van megkötve nappal, csak úgy mehetek a kertbe, ha van nálam telefon. Bár, ha Vili elszabadulna, ott már semmit nem érne a telefon szerintem...

2011. szept. 3. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk a dalmatánk ment össze egy besurranó kan cigánnyal, nem néztük ki volna belőle amit akkor tett. Szó szerint az életét adta volna értünk.. egy vasvillát döftek bele, azóta sántít, de nem hátrált meg. Mire kiértünk már a cigányt marcangolta..miután leszedtük róla összerogyott, utána bevittük a állatkórházba és felgyógyult, azóta még elszántabb! ;)
2011. szept. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ha nem 1 palota pincsi támad meg, akkor semmit nem ér a rugdosódás... ha 1 rendes kutya ölni akar (pl. Argentín dog, Bordaeuxi dog) akkor szerencsésnek kell lenned, vagy ott kell lennie a gazdájának hogy leállítsa.... Puszta kézzel nem tudsz mit kezdeni 1 kutyával... A legjobb védekezési eszköz ,ha nem mászol be a kerítésen! ;)
2014. szept. 24. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!