Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit használjak kullancs ellen...

Mit használjak kullancs ellen a kutyámon, ha gyakran érintkezik vízzel?

Figyelt kérdés
2011. júl. 5. 19:26
 1/10 anonim ***** válasza:
kullancs elleni nyakörv?
2011. júl. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
de ha jól tudom azok nem vízállóak?!
2011. júl. 5. 19:35
 3/10 anonim ***** válasza:
900 forintért vettem vízállót..
2011. júl. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nyugodtan használd a spot ont. A feltevés utáni 24 órát szárazon tartsd be. Ha nagyon sokat úszik,max 3 hetente ismételsz.
2011. júl. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
hát ha nem találok mást az lesz ,csak hát az sztem kevésbé hatékony meg elég drága.. csak kiváncsi voltam van e vkinek esetleg vmi tapasztalata!
2011. júl. 5. 20:45
 6/10 anonim ***** válasza:
A nyakörveknél talán annyit tehetsz, hogy fürdéskor leveszed. Viszont pl a Kiltix nem vízálló. Tehát, ott meg kell várnod a száradást. A Scalibort is érdemes levenni fürdéskor. Azt viszont azért szinte azonnal vissza teheted. Igaz,annál meg a sok vizeskedés miatt érdemes előbb cserélni, mint ami rá van írva. Az a 900 forintos nyakörv, amit említenek, kicsit gyanús.
2011. júl. 5. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 MME ***** válasza:

Az egyik kutya, amelyikkel túrázni járunk a sajátokkal, Kiltix nyakörvet hord, és Advantix spot ont cseppentettek rá, és így kb. harmad annyi kullancs van benne, mint az enyéimben, akiken semmilyen védelem sincs, de ehhez a hatáshoz vagy 2, de maximum 3 hetente ismétlik a spot ont, és 3 havonta cserélik a Kiltixet.


Én azért nem teszek a sajátjaimra, mert ennyiért nekem nem éri meg ilyen sok pénzt kiadni, ennek az ára minden egyes nap alapos, centiméterről centiméterre történő átnézés - így meg lehet előzni a betegségeket. Igaz, most sajnos Lyme kóros az egyik, de az azért történt, mert 5 napot távol voltam, és a többiek nem szedegették olyan szorgalmasan... :((

Már 3 éve ezt a módszert alkalmazom, és nem lettek babesiosisosak, miközben a spot on-os, nyakörves kutyák közül sokan megkapták már ezt a fertőzést, mert a gazdáik túlságosan bíztak a védelemben.


Az enyéim is közel minden nap úszkálnak :)


Másrészről, nagyon mérgező minden fajta csepp és nyakörv, elvileg TILOS bevinni az ezekkel hosszabban kontaktusba került kutyákat a vízbe, példaként halméreg, illetve sok rovart is pusztít, pl. a méheket. Én ezt tiszteletben tartom, szerintem nagyobb bűn, mint a teleszart városi park.

2011. júl. 5. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én most vettem egy cseppentőt, ami kifejezetten a sokat fürdő (akár samponos) kutyáknak van.

Pár kullancsot szedtem ki eddig belőlük, úgyhogy hatásosnak is mondanám.

Meg nem mondom a nevét, és most nem is találom, de 10 kg-os kutyára 1500-ért vettem, állatorvosi patikában.

2011. júl. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

22:19

Bravó!

Lyme a kutyának, mert Te ellenzed a védekezést.

Egy sűrű aljszőrű kutyánál pl szinte lehetetlen teljesen átnézni.

A vízbe kerülő méreganyagról meg annyit-- Nyakörvet levesszük, a spotonok mérge pedig a kutya bőréből nem akkora mennyiségben oldódik, hogy károsítsa a vizeket.

2011. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 MME ***** válasza:

Azért jó lenne, ha nem csak a neked tetsző részt szednéd ki az írásomból; azt a részt, ami neked kapóra jön, hogy beilleszd a saját hozzáállásodba.

1. minden kutya kullancsos, a változó a mennyiség, de ez nem számottevő ahhoz, hogy megérje.

2. nem esett le, hogy miért lett kullancsos? Minimum 48 óra eltelte kell, minimum, hogy a Lyme kórokozója bejuthasson a kutyába, ezért a szedegetés egy marha jó módszer, sőt, az egyetlen hatékony módszer, így lehetsz biztos benne, hogy a kutya nem kap el semmit.

3. az én kutyámnál alig van szőrösebb, vastagabb bundájú kutya. Minusz 10 fokban a nedves-havas kőpadlón fekszik ahelyett, hogy bebújna a házába vagy a teraszra tett fekhelyre, inkább mellette szundikál. És hosszú is ez a jó sok szőr. Nem lehetetlen átnézni, csak akarni kell - én meg azt mondom, hogy az a felelőtlen gazda, aki ezt nem vállalja be, ugyanis akkor is ugyanolyan alapossággal kell átnézni a kutyát, ha elvileg(!) védettséget élvez, mivel ahogy nem létezik vízálló kozmetikum, úgy, akármennyire is fáj sokaknak, nem létezik vízálló nyakörv sem, a hatóanyag szépen oldódik.

A nyakörvet természetesen levesszük, és száradás után tesszük vissza. Nekem még nem tudtak olyan készítményt létrehozni, ami legalább 80%-ban védene. Esetleg azoknak éri meg, akik kevésbé kullancsos helyen élnek. Én megyek a biztonságra, nem azok, akik naivan vakon bíznak a készítményekben, ugyanis ebből voltak babesiosisos esetek.

2011. júl. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!