Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem értem azt, ami ezeken...

Nem értem azt, ami ezeken zajlik. Így tanítják őket hivatalosan? Egyáltalán milyen fajta kutyák ezek? Mi történik itt?

Figyelt kérdés

Ez egy bevett módszer...? Több ilyen videót is megnéztem, és volt, ahol (véleményem szerint, merthogy nem tudok ezen a nyelven) mintha hivatalosan véleményezték volna a kutyák teljesítményét a medvével, stb. szemben.

Amúgy nem túl szívderítő látvány, nem is értem, mi ez...


http://www.youtube.com/watch?v=KfPsvSgSZTE&NR=1


2011. okt. 14. 00:47
 1/6 A kérdező kommentje:

Megtaláltam, ennek a végén van valami pontozásszerű (?)

És mintha csupa vadász ülne ott... ezek vadászkutyák lennének?


http://www.youtube.com/watch?v=fheM6rNhKGY&feature=related

2011. okt. 14. 00:52
 2/6 anonim ***** válasza:
Nagyon furcsa. Talán valami ösztönteszt. Egyébként ezek a kutyák valami Lajka félék. "A vadászok védelmezõi, munkatársai a lajkák. A lajka mindenes vadászkutya, zsákmányállatai a kis vadtól (mókus, nyest, fácán, stb.) a nagy vadakig terjed (jávor, vaddisznó, medve, tigris, stb.). A csapát mindig némán követik, hangjukat csak akkor hallatják amikor a vadat már megállították! A jó vadász, gazda a kutya ugatásából megmondja milyen vadat állít a kutyája. A fajta neve is munka stílusára utal, és az orosz lajat - ugatni igébõl eredeztethetõ."
2011. okt. 14. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Akiteki ***** válasza:

Karéliai medveölő kutyák.

A hülye szadista ruszkik meg a kikötött vagy bezárt vadakra uszítják, hogy a szerencsétlennek esélye se legyen menekülni. Láttam olyan videót, hogy bezárt farkasra engedtek rá egy barzojfalkát. Undorító egyenlőtlen küzdelem. Kb. annyira fair, mint távcsöves puskával lövöldözni az őzeket.

2011. okt. 14. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindkettőtöknek! :)

Hát az borzasztó, amit mesélsz, Akiteki, a magányos bezárt farkasról.... Örülök, hogy azzal a videóval legalább nem futottam össze :(


Megnéztem őket, és a fejük elég lajkás... Engem megkavart, hogy nagynak tűnnek a felvételen a kutyák, pedig a lajkákat husky méretűeknek gondoltam. És tényleg csak 20-28 kg közötti a standard.

Azt hittem, hogy tényleg csaj a fwelkutatás és a jelzés a feladatuk, a vad állása (vagy hogy hívják), zaklatása nem...

Lehegt, hogy azt nézték, menyire tudják állni a vadat?


Ez akkor ugye cseppet sem helyénvaló? Netboard-os fórumon a tenyésztők ilyenekről írkáltak, hogy tesztelve vaddisznóra és medvére... Márpedig az csak ilyen teszt lehet, nem...?

2011. okt. 16. 00:10
 5/6 A kérdező kommentje:
* csak a felkutatás
2011. okt. 16. 00:11
 6/6 Akiteki ***** válasza:

Valóban a lajka jóval kisebb. Ezek karéliaiak. Jóval nagyobb méret. És a lajkákkal nem szoktak ilyeneket csinálni.

Hogyan tesztelik, azt nem tudom. Lehet hogy jobb is.

2011. okt. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!