Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hiányzik egy oltás, mehet...

Hiányzik egy oltás, mehet játszani más kutyákkal?

Figyelt kérdés
Amstaff kutyusom októberben lesz fél éves, és hiányzik a 4.oltása, mert nekem azt mondták, hogy az majd fél éves kora után kell. Mikor ezelőtt voltunk a dokinál, azt mondta ne nagyon vigyem olyan helyre ahol sok kutya megfordul. Ezt csak arra a pár napra értette vajon, vagy a 4. oltásig?
2011. szept. 12. 17:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Eddig milyen oltásai vannak a kutyusnak?
2011. szept. 12. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Sajnos nem értek az oltásokhoz, de ezek vannak a kis könyvében: Nobivac Paravo-c,Puppy DP, LEPTO, DHPPi
2011. szept. 12. 17:12
 3/8 anonim ***** válasza:
47%

Már 4 hónaposan meg kellene lennie az utolsó oltásának, ami a veszettség elleni. Előtte kellet kapjon 2 parvót és 2 kombit, 2 hetente felváltva, 3 hónapos koráig.

Aki mondta hogy így oltasd az hülye volt ... adasd be neki az utolsót és minél előbb vidd kutyák közé ... a legfontosabb szocializációs időszaka maradt ki.


+ Ha nincs meg 4 hónaposan a veszettségelleni oltása, akkor 200 e lehet a bünti.

2011. szept. 12. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akk tuti h h*lye az állatorvosom..-.-

Más kutyákkal nincs baja, nagyon higgadt, és nem támad. Elkerülhetetlen volt már, hogy más kutyával ne találkozzon.

De lehet valami baja, ha most elviszem és véletlen elkezd játszani más kutyával? Elkaphat valamit?

2011. szept. 12. 17:16
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló vagyok :)


Ugyanez a helyzet beagle kutyusunkkal (még a kor is stimmel).

A veszettség elleni oltását fél éves koráIG kell megkapnia, a miénk szeptember 26-ra van "kiírva" oltásra. A második válaszolónak részben igaza van, a jogszabály szerint négy hónapos korukig kéne megkapniuk a veszettség ellenit, DE a legtöbb állatorvos nem adja be a vakcinát ilyen fiatal korban, mert másfél-két hónap múlva a kölyök szervezete sokkal jobban bírja az oltás által okozott kellemetlenségeket.

2011. szept. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

...és a lényeget kihagytam. Ne nagyon vidd még más kutyák közé.

Az összes oltása Nobivac? Ha igen, akkor ugye kapott egy Parvo-C-t, egy DP-t meg egy DHPPi-t... ami azt jelenti, hogy hátra van még egy DHP ÉS a veszettség elleni... ezesetben a sétálással óvatosan, kutyapiszok közelébe ne nagyon engedd.


A legtöbb oltást meg tudod nézni itt:

[link]


...és ha megmondod, hol is laksz pontosan, akkor talán új állatorvost is tudok ajánlani, ha gondolod.

2011. szept. 12. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


"Az állattartó köteles minden három hónapos életkort elért kutyát 30 napon belül veszettség ellen saját költségén magánállatorvossal beoltatni, az oltást az első oltást követően 6 hónapon belül megismételtetni, majd ezt követően a kutyát évenként veszettség ellen ismételten beoltatni."


2.

2011. szept. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Akkor újra:


"a jogszabály szerint négy hónapos korukig kéne megkapniuk a veszettség ellenit, DE a legtöbb állatorvos nem adja be a vakcinát ilyen fiatal korban, mert másfél-két hónap múlva a kölyök szervezete sokkal jobban bírja az oltás által okozott kellemetlenségeket."


Tehát:

1.) Igen, pontosan tisztában vagyok vele, hogy mit határoz meg a jogszabály.

2.) A mondat második részében szerintem azt is leírtam, hogy a legtöbb állatorvos milyen okból késlelteti az oltást.

2011. szept. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!