Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a legengedelmesebb fajta?

Melyik a legengedelmesebb fajta?

Figyelt kérdés
Olyan fajtá(k)ra gondolok amelyek szívesen tesznek meg mindent amit a gazdájuk kér, könnyen tanulnak.
2011. okt. 16. 16:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Terelőkutyák!
2011. okt. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem kölyök bullmasztiffom van, kutyaoviba járunk. Szomjazza a tudást, látszik a kutyán, hogy várja a következő feladatot (nem elfogultságból mondom, ezt a kiképzőnk mondta). Nagyon tanulékony és ügyes. Ám általánosságban azt lehet elmondani, hogy nagyon nagy százalékban tőled függ, hogy mennyi időt szánsz a kutyára!
2011. okt. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sosem volt uszkárom, de azt hallottam, hogy borzasztó gyorsan tanulnak. Meg a terelők, ahogy mondták előttem.
2011. okt. 16. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
Nekem foxterrierem van. Bevált, bár első kutyámként kellett idő, míg rájöttem dolgokra. Figyelmes, szívesen hajtja végre, ha mondok neki valamit. Nagyon megszerettük egymást. A behívással volt egy kis gondunk az elején, szót fogadott, az utcán is, bármilyen helyzetben odajött, de viszont ha az erdőben vagy valahol fogott valamit, akkor nem mindig jött oda. Ez viszont tényleg csak az elején volt, mikor hozzánk kerűlt. Egyet értek, általánosságban a terelőkutyákról mondják, hogy nagyon szomjaznak a tudásra.
2011. okt. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Labrador. Semmi makacsság, csak dolgozni és megfelelni vágyás.

Amikor lett egy törpesnauzerem, csak akkor értettem meg igazán mennyire simulékonyak, könnyen nevelhetöek a labik :D

2011. okt. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Szilvi & Argos ***** válasza:
71%

Ilyen fajta nincs :)

Az engedelmesség nem veleszületett, hanem tanított dolog...akkor engedelmeskedik a kutya, ha a gazdi megtanította az adott feladatra, ÉS a gazdi a falkavezér!!!

Inkább "gazdával együttműködni hajlandó" fajták vannak: jellemzően a terelőkutyák, az ŐV fajtájú kutyák és azok a vadászkutya fajták, amelyek az emberrel együtt dolgoztak (retrieverek elsősorban)

2011. okt. 16. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!