Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet megtanítani a...

Hogyan lehet megtanítani a kutyát, hogy morogjon, acsarkodjon? Mint a videón

2011. okt. 19. 09:58
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

És attól, hogy megtanítod morogni/vicsorogni/ugatni, még nem lesz agresszív. De tényleg hasznos, ha egy kutya tud parancsra ugatni, ha pl. rossz környéken hordod sétálni.

2011. okt. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%

Örző-védő foglalkozáson a kutya megtanul parancsra védeni, őrizni, stb.

Az én németjucim is egy angyal, addig ameddig nem kap parancsot. Akkor ugyanígy csinál, mint a videón (és persze támad is, nem csak mutogatja a protézist).

Nálunk úgy tanították erre, hogy odajött a segéd, elkezdett üntyi-püntyizni a kutyának, az odament, hogy jaaaaj.. végre simi (természetesen vadidengen a segéd) az meg simi helyett megtépte és szájba verte. A reakció, rögtön vicsorgás, támadás, acsarkodás.

Azóta ha Ö-V van és kiadom a "csibész" parancsot, már acsarkodik, ha közeledik, támad.

Kutyaiskola.. mindenképp.. Viszont számíts rá, hogy egy örző-védő fajtájú kutyának kell minimum 1 - 1,5 éves kor, mire valóban örző-védő lesz, addig meg cikizni fognak a feketék.

2011. okt. 19. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
és ha nem kell hogy támadjon, csak acsarkodjon mint a videóban, ahhoz is muszáj hogy tipikus őrző-védő fajta legyen?
2011. okt. 19. 14:09
 14/19 anonim ***** válasza:

Hát.. képzeld el egy golden retrievert... acsarkodik, és maximum a röhögéstől dobnák el magukat az illetők.

nem tudom.. én munkakutyás vagyok, tehát én nem venném komolyan az ilyet az biztos.

Egyébként ahhoz hogy egy kutya acsarkodjon bizonyos fokú agresszióra is szükség van (mármint hogy a kutya mérges legyen).

2011. okt. 19. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
én huskyra gondoltam, régóta tetszik ez a fajta.
2011. okt. 19. 14:43
 16/19 anonim ***** válasza:

nah.. hát a huskyval valóban lyukra futsz. Emberbarát, azt is beengedi akit nem kéne.

Ha azt akarod, hogy egy kutya valóban tiszteletet biztosítson neked, akkor valóban olyan fajtát válasz.

2011. okt. 19. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Nem kell őrző-védő fajtának lenni, hogy morogni tudjon. Anyukámat "védte" meg morgással nagyhangú ifjaktól skót juhász (!) és labrador (!) is. De tény, hogy egy collie nem feltétlen futamítja meg a kellemetlen egyéneket... Arra jobb egy német juhész.
2011. okt. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

találtam még egy ilyen videót, tökéletes :)

http://www.youtube.com/watch?v=pq6LFrVU-Nc

2011. okt. 20. 11:32
 19/19 anonim ***** válasza:
esetleg egy Rottweilerre gondoltál már? garantáltan kerülnének messziről, még csak acsarkodnia sem kéne a kutyának, olyan tekintélyt parancsoló. csak nagyon-nagyon oda kell figyelni a nevelésére, nem való akárkinek az a fajta. de tény, hogy a harapásuk piszkosul erős, erősebb a bull-típusú kutyákénál is
2013. aug. 5. 01:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!