Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen sűrűn kell kinyomatni...

Milyen sűrűn kell kinyomatni a kutyátok bűzmirigyét?

Figyelt kérdés
Az enyémnek kb 2-3 hete volt, de pár napja megint nyalogatja a fenekét. Biztos nem férges, egy hete volt féregtelenítve. A bűzmirigyével szokott baj lenni, de mégis ilyen sűrűn vigyem el kinyomatni? Nem árt neki? Nincs valami más, hosszantartó megoldás?
2011. okt. 19. 11:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

dokihoz vidd, ne kozmetikushoz, mert a kozmetikusok akkor is ki szokták nyomni, amikor nem kell - és ezzel többet ártanak, mint használnak.


a doki viszont megmondta, miért nyalogatja a fenekét...

egyáltalán nem biztos, hogy a bűzmirigyével van baj.:)

2011. okt. 19. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Mindig dokihoz viszem. Mindig azt mondja, hogy meg van telve a bűzmirigye. Kinyomja és rendben is van pár hétig, aztán megint előjön. Nem tudom mi lehet.
2011. okt. 19. 11:12
 3/16 A kérdező kommentje:

Mi más lehet? Ha nem bűzmirigy és nem féreg?

Valaki azt javasolta, hogy adjak neki csontot, attól fog ürülni. Jó ötlet? Csak száraztápot kap.

2011. okt. 19. 11:13
 4/16 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 3 éves, és még sose kellett neki kinyomni.
2011. okt. 19. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

De amúgy biztos azzal van baj, mert a múltkor mikor nyalogatta éreztem a bűzmirigy szagát.

Csak nem lehetne valahogy másképp megoldani, mert félek, hogy aztán majd naponta meg fog telni neki.

2011. okt. 19. 11:16
 6/16 anonim ***** válasza:
Azt olvastam, h ha egyszer kinyomják neki akkor már mindig ki kell, és minél többször csinálják annál gyakrabban kell. Meg van valami műtét is amivel kiveszik és akkor már nem lesznek ilyen gondok.
2011. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Akkor inkább ne vigyem el, ha csak néha nyalogatja, majd csak akkor mikor gyakran? Mert én is azt veszem észre, hogy egyre gyakrabban kell, és azért nem akarom majd 1-2 naponta orvoshoz vinni.
2011. okt. 19. 11:27
 8/16 Hovarju ***** válasza:
100%

Adj neki hetente egy nagyobb darab csontot, attól keményebb lesz a széklete és az segít "kipucolni" a bűzmirigyét.

Nálunk bejött :-)

2011. okt. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Milyen kaját adsz neki? A nem megfelelő minőségű eledeltől baromi hamar megtelhet a bűzmirigye, és ha sikerül egy jó tápot kifognod, lehet, hogy szinte teljesen megszüntetné a problémát.

Szerintem minél ritkábban nyomatod, annál jobb. Próbáld mindig az "utolsó percre" halasztani, amikor már látod, hogy kényelmetlen neki, megelőző jelleggel ne nyomasd ki, mert csak még hamarabb feltelik legközelebb.

Egyébként egyénfüggő, van, akinek egész életében nem kell, van, akinek havonta.

2011. okt. 19. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Bárányos Acanat eszik, nem hiszem, hogy azzal lenne a baj.
2011. okt. 19. 11:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!