Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák bűzmirigyét mennyi...

A kutyák bűzmirigyét mennyi időnként kell kinyomatni?

Figyelt kérdés
2010. febr. 25. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Én ugy tudom honaponta de ha tévedek javitsatok. Am kölyök kutyaknak még nem kell. Ja és azért kel nehogy végbélgyulladást kapjon
2010. febr. 25. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

nem mindegyikének kell, normális esetben magától örül...

[link]

2010. febr. 25. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én is úgy tudom hogy magától ürül. Nekem a dokim azt is mondta hogy nem kell kinyomni a bűzmirigyét addig amíg nincs szaga az állatnak.
2010. febr. 25. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Az enyémnek muszák volt,mert szánkázott. Az orvos mondta,hogy jobb kinyomni.
2010. febr. 25. 20:22
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell, csak ha nem ürül rendesen magától. nyomatás helyett jó megoldás az arra érzékeny kutyáknál, hogy a kajájukkal kapjanak naponta csontos húst is. Az én kutyáim közül kettőnek érzékeny a bűzmirigye. Erre akkor jöttem rá, amikor egyszer pár hétig (bevallom lustaságból) nem kaptak főzöttet, csak tápot. Nem volt seggdörgölés a földhöz, éppen csak egyik napról a másikra nagyon randa bőrgyulladás alakult ki a fenekük környékén. A doki első ránézésre mondta, hogy a bűzmirigy lesz a probléma, az szokott azon a területen ilyen problémát okozni. Igaza lett. Akkor még nem gondoltam, hogy ennyire érzékenyek, csak mikor kis időn belül kétszer még megismétlődött a probléma. Visszatértem a régi etetési módra, vagyis prémium táp+csontos hús(általában kacsa, liba vagy pulykanyak)+főtt rizs és zöldség és azóta a két kutyával a világon minden rendben, mivel a csontokban lévő kalcium elég keményen tartja ahhoz a székletüket, hogy a bűzmirigy rendesen ürülni tudjon és ne legyen gond.
2010. febr. 25. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ja, még valami. Minél többet nyomják a bűzmirigyet, annál nehezebben ürül magától, vagyis önmagát rontja a dolog. Ezt persze se a dokik, se a kozmetikusok nem reklámozzák.
2010. febr. 25. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Akiteki ***** válasza:
100%

Normális székletű kutyának soha.

Hagy ne számoljam össze, de több, mint 20 kutyám volt.

Egyetlen volt, akinek ki kellett nyomni, mert ha valamiért hasmarisa volt 1-2 napig, akkor hajlamos volt begyulladni.

14 éves kora alatt összesen 2x.

2010. febr. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!