Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 8 éves kutyát még rá lehet...

8 éves kutyát még rá lehet szoktatni klikkerre?

Figyelt kérdés
2011. okt. 19. 12:08
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Se perc alatt. Én is akkor kezdtem.

Mármint a kutya volt 8 éves, nem én.

2011. okt. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Persze, ez nincs korhoz kötve, csak legyen kicsit éhes a kutya. Láttam már 12 éves kutyát is alapfokú tanfolyamon klikkeres suliban :)
2011. okt. 19. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
na igen nálam ez a gond hogy nincs nagy étvágya, már szívet is főztem neki és felvágtam kis darabokra de mar az sem hozza lázba.
2011. okt. 20. 17:31
 4/12 anonim ***** válasza:
Ha szívre nem motivált, akkor vagy nagyon nem éhes (túl van etetve) vagy valamilyen egészségügyi problémája van. Ennyi idős korban amúgy sem árt egy gondos kivizsgálás (vérkép, székletvizsgálat minimum), ha baj van abból kiderül. Ha nincs semmi gond, akkor nyugodtan kihagyhatsz egy napnyi etetést, és másnap már érdekelni fogja a finomság.
2011. okt. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.

és hogyan kezdjem vele először csak adjam neki a kaját a katt után, és aztán később tanítani vele valami egyszerűbbet?

2011. okt. 24. 20:16
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Első pár napban: katt-kaja, katt-kaja. Aztán ha már felkapja a fejét a kattanásra, bárhol is van, nyert ügyed van. A végén már a klikker zörgésére is táncolni fog.


A helyedben olyannal kezdeném, amit már tud, mondjuk ültetéssel. Mondod neki, hogy ül, és amint leteszi a fenekét, kattintasz, és jutalom. Mire átveszitek az ül, fekszik, pacsit meg amit még tud, addigra rá fog jönni, hogy "aha, ez a cucc akkor kattan, ha valamit jól csinálok". Egyszerűbb így, mint ha kapásból bukfencezni akarnád megtanítani.


A klikkerezésben az a vicces, hogy nem "vagy tudja, vagy nem" jellegű a tanulás, hanem vannak fokozatok. Pl. a kutyámnak a fejrázást akartam megtanítani, na félkészen úgy nézett ki a dolog, hogy 90 fokban oldalra fordította a fejét, mintha a profiljáról kérne véleményt, és a szemét vadul meregette felém. Arra már rájött, hogy a fejével kell valamit csinálnia, de még nem vágta, hogy pontosan mit. :) Meg van, ami nem pont úgy sikerül, ahogy terveztem, pl. a morgásnál valamiért eszeveszett sebességgel kúszik a hasán hátrafelé. Ezt például nem tudom, hogy sült ki...

2011. okt. 25. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
rá, de miért?
2011. okt. 25. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Én a helyedben pont nem ilyen statikus dologgal kezdeném. Már a kondícionálásnál is azt csinálnám, hogy mindig arra klikkelek, mikor bármit csinál. Tökmindegy, hogy mászkál, vagy a fejét biccenti, vagy a lábát emeli, bármilyen aktív dologra klikkelnék, hogy ne ragasszam bele egy full statikus előttem ül és etetem állapotba. Van egy olyan klikkeres játék, aminek az a neve, hogy 101 játék dobozzal. Ha rákeresel youtube-on hogy 101 things to do with a box, akkor találsz csomó videót vannak olyanok amik alatt a kommentek is nagyon tanulságosak, ha tudsz angolul, de egy google translate-tel nagyjából érthetőre le is lehet fordítani. Azokat kezdd el csinálni, mert a klikkerezés igazi lényege nem az, hogy megtanítjuk a kutyát pörögni, vagy feküdni, hanem az, hogy kreativitásra, gondolkodásra, aktivitásra bírjuk, amiben hatalmas sikerélményeket szerez, és közben rettenetesen elfárad. Fejlődik az önállósága, nő az önbizalma, stb.
2011. okt. 25. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Csilla Julianna ***** válasza:
Kicsit pontosítanátok, mert most már nem értem, hogy hogy kell elkezdeni a klikkerezést!
2011. okt. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Itt van minden sokkal pontosabban mint ahogy mi le tudnánk írni: [link]
2011. okt. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!