Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most engem vagy őt büntetnék meg?

Most engem vagy őt büntetnék meg?

Figyelt kérdés
Elméleti kérdés, viszont bmikor lehet belőle "baleset". Szóval van egy pitbullom (nem menőzésből írom csak rohadt nagy sérülést okozhat) pórázon viszem sétálni nagyon barátságos minden állattal de ha megtámadják akkor elpattan az agya... vissza tudom fogni nyílván nem ez a baj hanem az h mindenféle kutya aki el van engedve odajön és nem először fordult elő hogy nekimentek másik kutyák, de ha megvédi magát akkor én vagyoka hibás mert pórázon sétáltatom és nem az aki póráz nélkül sétáltatja a kutyáját és csak azért vagyok én a mocsokmert pitbullom van? Ha meg szájkosárban viszem sétálni és megtámadják annyi esélye sincs hogy megvédje magát... gyerekek nyúzhatják nincs vele baj mindenkinek örül el is engedhetném nem megy oda más kutyákhoz de hozzá idejön akármilyen kutya... egy palotapincsi ugrott neki múltkor ha nem fogom vissza akkor széttépi most én vagyok h.lye mert pórázon sétáltatom? Vagy az aki elengedi az agresszív kutyáját??
2011. okt. 19. 13:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
79%
Aki elengedi az idióta, neveletlen kutyáját. A kutyád, meg igenis védje meg magát. Nekem csak amstaff féle kutyám van, és már azért szólnak a rendőrök/polgárőrök, ha nincs rajta szájkosár, de mindig pórázzal viszem, és ugyanígy barátságos. Egyébként téged büntetnek meg... Hülye egy szabály, én is ellenzem, de ez van. A másik fél, meg ha ezért beperel vagy bármi... az ő hibája volt, így járt, vele fizettetném ki a büntetést, de a törvényhozók gondolkodása nem ilyen...
2011. okt. 19. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
ha te pórázon viszed, akkor egyértelmű, hogy nem te vagy a hibás...
2011. okt. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Hát igazán érdekes törvény... de kutyafuttató sincsen nagyon ezért járok ki vele este 10 után amikor elengedem és futhat kedvére... de napközben is szeretném ha legalább egy kicsit futhatna. Jártunk kutyasuliba ott sem volt semmi gond, szeret ő mindenkit de nem hiszem el hogy a neveletlen kutyák miatt én figyeljek mindenkire... néha úgy megyek le sétálni hogy várom mikor jön valami kutya aki neveletlen néha már félek komolyan ha egyszer rosszul időzítek és nagyon nekimegy valaminek az nem éli túl, lány vagyok amúgy el is bírok vele de ha egyszer nagyon bekattan valami kutyára én nem tudom visszafogni az tény, van neki szájkosara is de nem vihetem minden nap azzal mert az neki is rossz... :S
2011. okt. 19. 13:55
 4/23 anonim ***** válasza:

Reggel ugyanezt a kérdést tették fel, kiveséztük már :)

Nem te lennél a hibás.

Amúgy a múltkor baromi ideges lettem. Az akkor 3 hónapos bullmasztiffommal (és hála a jó égnek a férjemmel) sétáltunk, pórázon. Egyszer csak azt látjuk, hogy rohan felénk egy közepes termetű kutya, de mint a szélvész, gazdája sehol. Nem láttuk, hogy pontosan milyen, mert sötét volt már. Hát a férjem felkapta a kutyánkat, ez a másik kutya pedig ugrált rá, de olyan szinten, hogy pulóveren keresztül össze-vissza karmolta a férjem hátát + majdnem fellökte, csak hogy "adja már oda neki Joeyt". A kutya gazdája kb. 3-4 perc múlva került elő.

Szerencsére ennyivel megúsztuk a történetet és mint kiderült a kutya csak játszani akart a mienkkel, na de akkor is.. azért álljon meg a menet. Ha nem tudja kezelni a kutyáját, ne engedje el. Ennyi.

2011. okt. 19. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
Nem tudom, erről itt nem esett szó, hogy városközpontba viszont megbüntetnének érte, mert oda szájkosár kell. De ha nem olyan helyen sétáltatod, ahol kötelező és csak rátok támad egy póráz nélküli kutya akkor a másik kutya gazdája fizet,mivel közterületen csak pórázon lehet kutyát sétáltatni. Te esetleg azért fizetsz,mert kötelező lett volna a szájkosár (ennek szerintem nézz utána, nem tudom kikre vonatkozik pontosan, de hallottam már olyanról akit megbüntettek érte, pedig mi kis városban élünk)
2011. okt. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Ezen is sokat filóztam, de végül arra jutottam, hogy biztos ami biztos, nekem le kell tudnom tiltanom a védekező agressziót is. Nem egy egészséges helyzet, de ez van. Ha betámadják, azonnal üvöltök a sajátomra, hogy tűnés onnan, vagy leültetem, aztán megyek leszerelem a támadót, lehetőleg úgy, hogy többet ne jusson eszébe ránk támadni. Persze ezután meg hallgathatom, hogy én milyen alapon büntetem az ő kutyáját. Hiába mondom, hogy azért, hogy ne a kutyám büntesse, mert így mégiscsak jobban járunk mindketten... Nem értik...
2011. okt. 19. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Hátigen azt is lehet h én büntetem a kutyáját másnak de az én kutyám annyira védene hogy akkor is nekimenne szerintem ha rám is morogna a másik kutyus. Én szeretem az állatokat de tele van a tököm azzal hogy kockáztatnom kell minden séta alkalmával :((
2011. okt. 19. 14:14
 8/23 Szilvi & Argos ***** válasza:
51%

Én is azt vallom, hogy ha egy pórázon lévő kutyához megy támadni egy agresszív, és a pórázos önvédelemből cakkozza ki a másikat, akkor nehogy már még az ő gazdáját büntessék meg! Viszont abban az esetben, ha a Te kutyád, Kedves Kérdező nagyon csúnyán helybenhagyja, neadjisten megöli a másikat, akkor biztos, hogy Te is számíthatsz büntire, főleg, ha az adott területen a kutyádra szájkosarat is köteles lennél tenni.

Te írtad, hogy ha a kutyád bekattan, akkor nem tudod, vagy legalábbis csak nehezen visszafogni. Ilyen esetben szerintem a biztonság kedvéért tehetnél rá egy szájkosarat, vagy legalább egy haltit...ha megtámadnak titeket, akkor pedig Neked, mint falkavezérnek kellene megvédeni a kutyádat

2011. okt. 19. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Akkor azért van még mit dolgoznod a kutyáddal való viszonyodon. Az enyém a legnagyobb parki bunyóba se száll be, akkor se ha én beszállok. Ha ennyire véd a kutyád, akkor ott akadhatnak még dominancia problémát, merthogy szerintem is a falkavezér dolga a falkatag védelmezése.
2011. okt. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
Természetesen nem a te hibád, DE az se teljesen normális hogy ennyire agresszív a kutyád, azért nem ugyan az hogy ha egy palota pincsi támad vagy egy pitbull. Szerintem jó lenne ezt kezelni, szocializálni legalább egy minimálisan. És ha póráz nélkül közeledik egy kutya, próbál kikerülni vagy szólj a gazdinak hogy ne engedje oda mert a tied agresszív és nem akarsz bajt. Sajnos tragédia így is történhet, még ha nem is vagy hibás hisz a tied megvolt kötve de valahol még is a te felelősséged, neked van egy agresszív pitted tehát neked kell fokozottan figyelned, figyelmeztetned.
2011. okt. 19. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!