Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kiskutyám valószínűleg...

A kiskutyám valószínűleg parvoval fertőződött. Meggyógyulhat?

Figyelt kérdés

Nemrég hoztuk, és mint kiderült nem kapott ez ellen oltást.2 naig hányt, nem is gondoltuk, hogy valami súlyosabb dologról lenne szó, hiszen a széklete nem volt véres, és hasmenése sem volt. Viszont nagyon kedvtelen, és nem is eszik, csak vizet iszik. Az orvost azonnal kihívtuk, adott neki 4 injekciót meg gyógyszert, mivel megállapította, h parvo vírussal fertőződött. Volt már valaki hasonló szituációban? Meggyógyulhat még? (amúgy a kutyusom fél éves, de elég nagytestű). Menyi idő alatt jön rendbe? Légyszi valaki mondjon valamit!

Egy elkeseredett gazdi.


2011. okt. 21. 15:08
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kutyája parvos volt influziót kapott majdnem 2 napig, rendbejött remélem a tiétek is rendbe fog jönni :)
2011. okt. 21. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
53%
Attól is függ, hogy milyen kezelést kap. Mert parvó esetén elengedhetetlen az intenzív kezelés, például az infúzió, gyakorlatilag napi szinten. Ha azt akarod, hogy túlélje, akkor ne hívd ki az orvost, hanem vidd be egy jól felszerelt klinikára kezelésre. Azt az orvost meg felejtsd el. Normális orvos max. védőoltást ad be háznál, mást nem csinál, mert otthoni körülmények között lehetetlen egy beteg állatot normális megvizsgálni és kezelni. Ha meg szerinte lehet, akkor megvan a véleményem a szaktudásáról....
2011. okt. 21. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

ha időben megkezdik a kezelést, rendbe jöhet


[link]

2011. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
A mienk nem kap infúziót. :( nem értem miért nem, bár nem értek hozzá...
2011. okt. 21. 15:17
 5/18 A kérdező kommentje:
Sajnos a kezeléséről a szüleim döntenek, rám nem hallgatnak, így a helyszínre jött az orvos, nem is tudom hogyan tudta így megállapítani mi baja. :/
2011. okt. 21. 15:19
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Azért, mert az orvos nem áll a helyzet magaslatán. Keress másik dokit, azok között is nagy különbségek szoktak lenni, a doktori cím önmagában még semmit nem jelent. Én kemény leckék árán tanultam meg, hogy az orvos is ember, aki pont ugyanúgy tévedhet, mint mindenki más és igenis kell kételkedni...
2011. okt. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Fontos hogy a kutyus mindig meleg helyen legyen, nyugodt környezetben!! Fontos lenne az infúziózás is, hogy ne száradjon ki!

Fontos, hogy a székletét, hányását mindig takarítsátok fel és fertőtlenítsetek utána lehetőleg ecettel, vagy klóros vegyszerekkel, mert a vírus ilyen úton ürül, és így elkerülhetitek hogy a vírus visszakerüljön a szervezetébe.

Én úgy tudom, hogy a kicsi kölyökkutyák elhalálozási aránya elég nagy, de ő már 5 hónapos, tehát nem olyan kicsi.

A mi kutyánk is hányt, és véres hasmenése volt amikor kicsi volt, egyből a parvóra gondoltunk, de a vérvizsgálata negatív lett, és kiderült hogy csak érzékeny a gyomra.

Nagyon remélem hogy ő is meggyógyul!!

2011. okt. 21. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim válasza:
Hova valósiak vagytok, eseteg tudok rendes dokit ajánlani?! Én egyszer azt hallottam, hogy a rotik nem élik túl, ezt akkor mondták a szomszédomnak, amikor az övé az lett, hogy nyugodjon meg, mivel az övé nem az, jó kezelést kap, megjegyzem egy csomó infúziót amúgy, meg fog gyógyulni! Szóval normális körülmények között a ti kutyátok is meggyógyulhat!!
2011. okt. 21. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Sajnálom... Valahogy próbálj egyezkedni az ősökkel, hátha meg tudod valahogyan puhítani őket. Az a baj, hogy a parvót vírus okozza, a kezelés tüneti szokott lenni, mint például az igen intenzív folyadék-vesztés pótlása infúzióval, stb... Ha ez tényleg parvó, akkor nagyon-nagyon kellene neki az infúzió.
2011. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Mi illatosról hoztunk egy kiskutyát és kiderült hogy parvós. Nekünk sem evett, csak ivott, a végén jártányi ereje sem maradt. Nekünk is házhoz jött a doki, a kutyus kapott szurit, és az orvos utasítása szerint ilyen vízbe keverhető tápszerrel kellett itatni, hogy ne haljon éhen a pici szervezete. De túlélte és azóta egy igazi hancúrgép. 2 nap múlva már felfedezhető volt a javulás, de teljes gyógyulás olyan 1,5-2 hét volt.


Nagyon szurkolok a kutyusnak!

2011. okt. 21. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!