Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Eltört a nyuszim lába? Nem...

Eltört a nyuszim lába? Nem tudom hogy ha nem műtetem meg lábra fog e tudni állni? De tudok e tenni vele valamit hogy jobb legyen neki? Nincs rá valami gyógyszer amitől meggyógyulhat? És mi van ha csak meghúzódott neki?

Figyelt kérdés
Most ugyanúgy szalad mint eddig csak 3 lábon. Nem is fáj neki. Csak rossz így látni hogy nem tud ugrálni. Az állatorvos szerint le tudja így élni az életét. A műtét 30ezer Ft lenne.:(
2011. máj. 4. 11:45
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Vidd el másik állatorvoshoz, hátha csak kamuzott és nem is 30 ezer! Lehet csak hasznot akart húzni belőled. Én elvinném, azon veszteni nem fogsz, max megnyugszol hogy mi van.
2011. máj. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
91%
Nem bántásból de ha neked eltörne a lábad te sem mennél el orvoshoz mert majd meggyógyul és el lehet úgy is élni vele?Ha valaki állatot tart köteles gondoskodni róla!Egyébként te érzed,hogy nem fáj neki?Mi nem állunk jól anyagilag de ha a kutyánkkal történne valami inkább egész hónapban zsíros kenyeret ennénk mint,hogy ne vigyem el orvoshoz!!
2011. máj. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
39%
Állatkínzó.... Nyárimunka, részletfizetés
2011. máj. 4. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
mikor az én nyuszimnak tört el a lába azt mondták hogy másnap reggelre belázasodna és meghalna.. úgyhogy apámék még aznap levágták és pörkölt lett belőle:(
2011. máj. 4. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
amiből természetesen én nem ettem.
2011. máj. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Ha pesti vagy akkor a Család utcai rendelőt tudom ajánlani, ott volt hasonló problémával nyuszi nemrég, keress rá az elérhetőségeikre a neten.
2011. máj. 4. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Hát ha az állatorvos szerint eltört, akkor biztos, hogy eltört. Keress másik állatorvost, akinél esetleg megoldható a dolog részletfizetéssel vagy akárhogy...

Leélheti az életét egyébként rosszul összeforrt lábbal is, csak valószínű fájdalmai lesznek (amit te nem fogsz látni, mert az állatok ösztönből titkolják, ha bajuk van, nehogy a ragadozók meglássák, hogy ők a gyengék a csapatban), és a rossz tartás miatt később még gerinc- meg egyéb problémái is lehetnek. Szóval oldd meg valahogy, sírd ki azt a műtétet valakiből, akinek van pénze, aztán ajándékozd el a nyulat olyannak, aki amúgy állattartásra alkalmas anyagi helyzetben van.

2011. máj. 4. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem a törpenyuszimnak elvolt törve a lába és rosszul forrt össze.Én nem vettem észre,hogy mikor tört el,mert semmi jelét nem mutatta.Csak akkor jöttem rá mikor megbetegedett és elvittük dokihoz.A doki meggyógyította,de a lábát nem tudta teljesen a hasához felhúzni és meglett röntgeneztetve.Kiderült, hogy eltört a jobb hátsólába, az utolsó gerinc csigolyája megvan süllyedve és hogy a jobb combcsontjának a feje nagyobb mint a másik.

Ezek a betegségek mellett a nyuszim él és virul semmi baja. Ugrál a ketrecben és mióta meggyógyult azóta még hízott is. A doki szóba se hozta,hogy altassuk el. Csak annyit mondott, miután megbeszéltük a sérüléseit, hogyha nem áll a lábára és fájlalja, akkor meg kell műteni. Már 1,5 hónap eltelt és jól van. :)


Szerintem kérd ki más orvos véleményét is,de minél előbb,mert ha össze forr a csont nem fogják újra eltörni,mert az a nyuszinak nagyon fájdalmas.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.

Jobbulást a nyuszinak.

2011. máj. 5. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Csak pontosításképpen: eltörik a csontot, ha arra van szükség ahhoz, hogy rendesen összeforrjon. Tényleg fájni fog a nyúlnak, de sokkal kevésbé, mintha úgy hagynák, ahogy van.
2011. máj. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Nem tudom miért kell leállatkínzózni. Ha az lennék akkor el sem vittem volna az állatorvoshoz, hanem agyonütöttük volna pl. De nem ezt tettem. Elvittem az állatorvoshoz, és az állatorvos mondta hogy nem fáj neki, és le tudja így élni az életét. Nem én találtam ki. Nekem ő a mindenem, és mindennél jobban szeretem, és soha nem szeretném hogy neki rossz legyen. És a doki is nem mondta biztosra hogy eltört neki. Azt mondta hogy valószínű. De ma már ráállt és ugrált azzal is, úgyhogy szerintem nincs eltörve neki. De köszönöm az infókat.
2011. máj. 5. 21:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!