Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem lehet törzskönyve?

Miért nem lehet törzskönyve?

Figyelt kérdés
Az egyik akita inu tenyésztőtől érdeklődtem a nemrég született kutyusok felől, és azt mondta, hogy van egy standardhibás, amelyiknek nem lesz törzskönyve, de a testvéreinek igen. Hogyhogy? Nem kaphatna ő is egyet, mert tényleg fajtatiszta, csak például ivartalanítási egyezséggel?
2011. okt. 22. 16:16
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:
én pedig utolsót írtam, én sem figyeltem :)
2011. okt. 22. 23:47
 12/13 anonim ***** válasza:
52%
Régen, amikor amikor a tetoválómesterek alomellenőrök is voltak egyben, amelyik kiskutya merőben eltért a standard-tól egyszerűen nem adták ki a törzskönyvét. A lehetőségét is elvágva annak, hogy tenyésztésbe vonják. Nincs azzal semmi probléma, ha nem kér rá törzskönyvet, és jóval az ár töredékéért adja. Csak a szülőkét fénymásolja le, és azzal adja a kiskutyát.
2011. okt. 23. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Akiteki ***** válasza:
100%

MAGYAR EBTENYÉSZTŐK ORSZÁGOS EGYESÜLETE

"TÖRZSKÖNYVEZÉSI SZABÁLYZAT

A Magyar Ebtenyésztők Országos Egyesülete (mint a Fédération Cynologique Internationale – FCI) tagja vezeti a Magyar Ebtörzskönyvet, amelybe minden fajtatiszta kutya felvehető, amelynek szülei is igazoltan fajtatiszták

I.

A törzskönyvezés

Származási lapot kap minden fajtatiszta kutya, amelynek szülei rendelkeznek származási lappal."


Simán spórolni akar 5500 Ft-ot.

2011. okt. 23. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!