Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit nem adhatok enni a kutyámn...

Mit nem adhatok enni a kutyámnak? Mi tilos?

Figyelt kérdés

#kutya #kutya táplálása #tilos ételek a kutyáknak
2011. okt. 26. 20:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
86%

Tilos: csoki, szőlő, mazsola, mert mérgezést okozhat

Krumplit nem tudja megemészteni, ezért felesleges neki adni

Tejet, mert attól a legtöbb kutyának hasmenése lesz

Csöves, szilánkosan törő csontokat: fulladást és egyéb kellemetlenségeket okoznak és székrekedése is lehet a kutyának a túl sok csonttól

Nyers sertéshúst sem lehet, mert betegségeket kaphat tőle

2011. okt. 26. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek az előttem szólóval, no és csípős, nagyon fűszeres kaját se adj a kutyádnak... de sztem ez alap
2011. okt. 26. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A krumpli,bizonyos feldolgozás után,jó energiaforrás a kutyának.Elég sok fajta-féle tápban használják a krumplit.Prémium tápokban.A többivel egyetértek,vagyis amit az első válaszoló írt.Sok sikert.
2011. okt. 26. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 Akiteki ***** válasza:
98%

A krumplit csak nyersen nem tudja megemészteni.

Ahogy mi sem.

Alkoholt se adj neki:))))

2011. okt. 26. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Teobromintartalmú (kakaó), de koffeintartalmú dolgok sem tesznek olyan jót. Előbbi lesokkolhatja a szervezetet (nem tudom mekkora adag / testtömeg kg a halálos kutyáknál), ami halálhoz vezet.


A nyers sertéshús kutyákra nézve gyógyíthatatlan vírust tartalmazhat, amikínok közt pár nap alatt végez velük.

Fűszerből nem csak csípős, hanem több más sem ajánlott - a legtöbb fűszer tilos. Vesét károsít, vérszegénységet okoz, stb. A kutyák veséje nagyon érzékeny, nem hasonlítható az emberihez.


Puffasztó hatású ételeket sem kellene, mert azoktól gyomor/bélcsavarodása lehet, amit ritkán élnek túl azonnali orvosi segítség mellett is.

2011. okt. 26. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
2011. okt. 27. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
96%

Akiteki, tavaly kint voltam a kutyámmal a Vörösmarty téren a karácsonyi vásáron, és vettem 2 deci forralt bort. Ne tudd meg, mint egy gyerek, néha belemártottam az ujjam, és úgy nyalogatta, hogy úgy kellett leállítani:D


Ez off volt, de tényleg ne adjatok alkoholt a kutyának:)

2011. okt. 27. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 Akiteki ***** válasza:
97%
Drága Akelámnak saját kiváltsága volt, hogy a párom bajuszáról lenyalhatta a sörhabot. Megőrült a sör szagától is. :))
2011. okt. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én ismerek olyan spánielt, aki él-hal a sörért...nagyon issza a kis bolond :D de én biztos nem adnék a kutyának alkoholt, habár azt hallottam, olyanról is hogy egy pasas hp-t adott a kölyök kutyának a 3 kötelező oltás helyett, és semmi baja sem lett, egy picit szédelgettt, de nem kapott el semmilyen kölyök kutyákra veszélyes betegséget amit az oltással elkerülhetőek, viszont a szomszédja beoltatta a kiskutyáját 3x és szegényke elpusztult valami vírust kapott el :(
2011. okt. 27. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
86%
és nagyon zsíros ételt se adj a kutyának, mivel az is átcsaphatja szegénykét, meg ha tápot kap, azt is fokozatosan szoktasd hozzá, mivel attól is kaphat hasmenést
2011. okt. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!