Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megtanítani 7éves...

Hogy tudnám megtanítani 7éves labradoromat fácán vadászatra?

Figyelt kérdés

Most lettem annyi idős, hogy elmehetek hajtásokra meg vadászatokra.:) Jövő vasárnap lesz egy fácánozás és azt mondta az elnök hogy nagyon szivesen elvisz és hozhatom a kutyámat is. És mivel hogy ő eredetileg vadászkutya így valahogy a vérében is benne kell neki lenni, csak valahogy fel kéne eleveníteni:D Ezzel csak 1 probléma van.

1.A kutya engem inkább játszótársnak gondol minthogy gazdának. Igaz én tanítottam meg neki hogy ül, fekszik, pacsai, stb.... meg ide is jön ha szólok neki, de hogyis mondjam nem vagyok biztos benne hogy egy vadászaton is idejönne ha szólok neki.:s Most a határba gyakoroltam vele hogy ha szólok neki visszajön, végülis 2szó után ide szalad.:D

De a lényeg hogyan tanítsam meg vadászni?

(arra gondoltam hogy eldobok egy plüss állatot és ő neki vissza kell hozni kint a határban ez úgy jó?)

köszönöm a válaszokat.:)

UI. SZERETNÉK MAJD VALAMIKOR EGY ROTIT, ŐT IS MEGLEHETNE TANÍTANI VADÁSZNI, HAJTÁS FÁCÁNOZÁS STB... ATTÓL FÜGGETLENÜL HOGY NEM VADÁSZKUTYA?


2011. okt. 23. 13:05
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%

ma 18:50

Te összekevered a vadászó kutyát a vadászaton dolgozó kutyával. A rotid vadászott. Egy vadászkutya ilyet nem tehet meg. Felhajthat, megállíthat, behozhat, de nem ölhet. Pont azért van a vadászkutyáknak un "puha " szája, hogy ne tegyenek kárt az elejtett vadban .

2011. okt. 23. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm.:)
2011. okt. 23. 21:57
 13/16 anonim ***** válasza:
Azért egyszer megnéznék egy ilyen "rotit" nagyvadhajtáson. Kíváncsi lennék mit kezd egy disznóval. Nem is kéne valami hatalmas remete kan, elég lenne egy 70kg körüli. Tapasztalataim alapján nem a disznó félteném! :)
2011. nov. 11. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Enyém elkergette a jókora kocát amelyik kitámadott rám az erdőből,úgy kellett visszahívni hogy ne bántsa.Mármint a roti a disznót.Én inkább meg voltam ijedve:D Eredetileg marhaterelőkutyák voltak, az meg kicsit nagyobb állat, talán azért nem félnek, bár ez erősen egyedfüggő.
2011. nov. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Addig jó amíg csak kergeti. Ha utoléri akkor már a disznó is harcolni fog és akkor elkezdődnek a gondok...
2011. nov. 14. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Valóban, a mai Labradorok kb 90%-a nem azt csinálja, nem úgy él, amire ki lett tenyésztve. Ez tény, el kell fogadni, de mi örülünk, ha minél több labit képeznek ki eredeti feladatukra.

Te otthon egyedül nem fogod tudni megtanítani a kutyádat erre. Nekem is labim van, 3 is, csak hogy szép legyen az élet.

Sok gyakorlás, kérj segítséget olyan gazdáktól, akik ehhez értenek, kutyájuk lerakta a VAV-ot, kiképzőktől... Sok sikert!

2011. nov. 24. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!