Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyaroroszágon hol van...

Magyaroroszágon hol van amerikai (rövidebb szőrű) típusú skót juhászkutya tenyészet?

Figyelt kérdés
Nem rövid szőrű hanem rövidebb, ilyenre gondolok: [link]
2011. okt. 24. 20:07
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
81%

"Jézus de rémes...szerencsére ilyen nincs... "


Hát nekem sokkal jobban tetszenek az ilyen típusúak, mint a bárgyúvá tupírozott skótok.

2011. okt. 24. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
100%

É,n is azt kell hogy mondjam, szerencsére ilyen colliet nem találsz Magyarországon. Ez nem egy különösebb típus, egyszerűen csak levedlett és amúgy sem egy mintapéldány. Az amerikai típusú collienak sem sokkal rövidebb a szőre mint az európainak. A felépítésük tényleg nem rossz, de azt a fejet nem tudnám megszokni, nincs szebb dolog a COLLIE-ban, mint a gyönyörű feje és ez sajnos az amcsiban nincs meg. Ha meg nem tetszik a hosszú szőr, akkor nem kell ezt a fajtát választani, vagy ott van a rövidszőrű változat. Ezek a kutyák, amit mutattál szimplán csúnyák.

Egyébként ha nagyon ragaszkodsz ehhez a a típushoz, vagy a kevesebb szőrhöz, akkor találhatsz pár kennelt Németországban vagy Skandináviában, amelyik hasonló típust tenyészt, körül kell nézni.

2011. okt. 24. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Engem is érdekel a probléma.


Majd a távoli közeljövőben szeretnék Anyukámnak beszerezni egy skót juhászt, csak ő még nem tudja (régen is az volt neki), de ahány tenyészetet megnéztünk neten, az volt a véleményünk, hogy ezek a collie-k kicsik, a szőrük meg eltúlzottan nagy, és nem csak a kiállítási képeken.


A régi skót juhász kanunk bőven 30 kilón felül volt versenysúlyában, és a szőre gyönyörű volt, de rövidebb, mint a maiaknak, inkább olyan, mint Lassie-nek... :) szóval amolyan ázásra-fázásra való. Egy csomó collie, akit ismerek, egész pici, láttam már 13 kilós (!) felnőtt szukát is.


Teljesen eltűnt az a régi, autentikus collie-vérvonal? Vagy valahol még találni olyat, akár más európai országokban is, ahol nagyobb testű kutyákat tenyésztenek és a szőr helyett a csontozatra mennek rá?

2011. okt. 25. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 Akiteki ***** válasza:
100%
Változnak a kutyák, változik a standard is. Gyerekkoromban a csau-csau is kétszer ilyen magas volt, most meg már alig látszanak ki a fűből.
2011. okt. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%

jaj ne már... az én skótom simán 58 cm a súlya 25 kg körül van és szuka a lelkem. Show vonalú szuka, hatalmas bundával és nem egy törpe az tuti.

Amiről ti beszéltek az se nem az amerikai se nem a skandináv vonal hanem a régi a rendszerváltás előtt bejött kutyák vonalai akik már akkor se feleltek meg a standardnak nemhogy most.

Ezek régi a 70 es években a csehektől importált colliek vonalai, akik többségében standard felső határán vagy afölött voltak, már az akkori standardnak se feleltek meg. A tenyésztők hozták be a 80 as évek végén Angliából és Belgiumból az angol típusú colliet ami már megfelelt a standardnak a szaporítóknál meg megmaradt a régi standardtól eltérő típus. Olyan szinten volt szaporítva a fajta, hogy a Lassie láz kitörésétől kezdve egészen a 90 es évek közepéig évente közel 2000 kölyök kapott törzskönyvet és még ennyi kb akiket le se tk-ztak. Jelenleg évi kevesebb mint 100 kiskutya van törzskönyvezve és ezek már jól megválogatott egészségileg és minőségileg is megfelelő szülőpároktól vannak lehozva. De menj fel nyugodtan az expresszre és nézd meg a tk nélkül eladó kiskutyákat, a szülők fele tenyésztésből kizárandó hibával rendelkezik már első ránézésre, a fajtára nagyon jellemző betegségeinek szűrésének híre hamva nincsen...


Én nem állok ki se az angol se az amarikai típus mellett de nagyon ellene vagyok ezeknek az ismeretlen származású, küllemileg enyhén szólva is kifogásolható (az egészségről nem is beszélve) kutyáknak..

2011. okt. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%

Ugyan nem értek a colliekhoz... de ez szembetűnő:

1980as évekből egy (szerintem) normálisan kinéző - hasonló típusú mint amit kérdező belinkelt - skót:

[link]


illetve egy mostani show vonalú kutya...hááát...

[link]

2011. okt. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

az első egy amerikai kutya! megismételem amit írtam! van amerikai és angol típusú kutya (plusz a skandinávoknál ennek keveréke)

Ez a 80 as évekbeli kutya nem egyezik meg azzal ami nálunk magyaroknál volt ugyanekkor...ne keverjük már a szezont a fazonnal...

A belinkelt két kutya teljesen mást képvisel.

Itt az én kutyám:

[link]

50 cm felet van jóval 25 kg. A feje nem tökéletes ezzel tisztában vagyok de egész látványos kutya és francia/belga show vonala van. Szép párhuzamos végtagok nagyon jó testfelépítéssel.

2011. okt. 25. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért tetszik sok embernek az általad belinkelt típus,mert a Lessie című filmben is ilyesmi volt. Nekem is jobban tetszik. Persze nem vagyok collie szakértő, ez csak személyes vélemény.
2011. okt. 25. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
koszi a sok választ igen az utolsó érti a dolgot nekem valamiért nem tetszik ez a mostani agyon bundázott típus, nemtudom miért ilyen vagyok nekem a Lassie féle tetszik aminek látszik az alkata nem csak a bundája!
2011. okt. 25. 15:46
 20/24 A kérdező kommentje:
2011. okt. 25. 16:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!