Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek télen vagy tavassz...

Szerintetek télen vagy tavasszal jó kiskutyát hozni. Miért?

Figyelt kérdés
2011. okt. 25. 19:00
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem mindegy hogy mikor hozod. Nekem egyszer a Tacskóm télen fialt de a kiskutyáknak sem lett semmi baja egészségesek stb.. Szerintem mindegy hogy mikor veszel kiskutyát.
2011. okt. 25. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Attól függ, hogy kinti vagy benti kutyusról van-e szó. Ha Benti, akkor szerintem simán jó a tél is. Ha kinti, akkor szerintem a tavasz ideálisabb, mert többet tudsz vele kint lenni, nem fog annyira fázni (mert amíg ugye kicsik, addig nem tudják még magukat olyan nagyon felmelegíteni, ezért sem jó a tél.
2011. okt. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én a tavaszra szavazok. Ha kinn akarod tartani, télre kellően megerősödik. Nyáron, jó időben százszor több dolgot lehet vele csinálni, vinni nagyokat sétálni, pancsolni, kutyasuliba. Egy három hónapos kiskutyát az ember nem huzigál a hóban "első séta" címszó alatt...
2011. okt. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem volt már téli kiskutyám, a kazánházban aludt éjszakánként télen, így meg volt oldva, hogy ne fázzon. :) De egyébként egészséges, szép kutya lett belőle, nem volt semmi gond a tél ellenére sem. Ha tudod hova tenni a téli hidegben, egy kicsit melegebb hely, akkor nyugodtan hozhatsz télen is. Ha nem akkor inkább tavaszi... na meg az is igaz, hogy tavasszal többet tudsz vele foglalkozni, én a cicámmal voltam így, szerencsére télre pont nagyobb lett. :)
2011. okt. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
tavaaaaasz
2011. okt. 25. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a kutyámat decemberbe hoztam el még 3 éve sétáltatni még nem vihettem el mert nem volt meg az összes oltása. Majd tavasszal amikor már elmúlt a latyakos téli idő akkor elkezdtünk sétálgatni :) A másik kutyámat ami 1 éve hoztam haza azt tavasszal hoztam el, vele már jóvolt mert ő kinti kutyának lett szánva így el is kezdtem a képzését tanítását, jelenleg anyáméknál van mert oda jobban kell a házőrző mint ide.
2011. okt. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De úgy h például ha én tavasszal hozom, akkor mire ideális lenne a betanítási isőszaka akkor suli lenne :(
2011. okt. 25. 19:24
 8/10 anonim ***** válasza:
Tavasz, mert akkor kevesebb dolgot rág szét a kertben. Mert nyáron még túl kicsi, télen nincs mit megrágni, jövő tavaszra meg már kinövi a rágcsálást. Nekem is így lett kutyám és mire suliba kellett mennem, nem hiányolt annyira, mert már nagyobb lett . ráadásul jobban is tanulok azóta, hogy minél hamarabb ki tudjak menni hozzá :)
2011. okt. 25. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sokban függ, milyen méretű kutyát akarsz. A nagytestűeknél szerintem teljesen mindegy az évszak. Persze, elhatározás is kell hozzá, hogy pl télen is képes legyél vele legalább annyi időt foglalkozni, mint nyáron.Igaz, lusta kutyásoknak nem sokban különbözik a tél és a nyár. Mert, ugye, télen hideg van és hó, nyáron meg meleg van.

Kistestűek, lakásban tartott kutyánál valóban kényelmetlen a hóban, sárban kivinni a kicsit akár a szobatisztaság miatt is.

Nekem mindig munkakutyáim voltak. Évszaktól függetlenül a kölyökkor elejét bent töltötték velem. Aztán eljött mindegyiknél az az idő, hogy inkább kint maradtak éjjel pl házat őrizni, évszaktól függetlenül.

2011. okt. 25. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező: a "betanítási időszak" akkor az ideális, amikor a kutya hozzád kerül. Az első pár hétben, mondjuk 3,5-4 hónapos koráig. Addig dől el, hogy egy félős idegroncs lesz, vagy egy jó kedélyű, jól szocializált kutya.

A helyedben úgy időzíteném, hogy vakációra kerüljön hozzád, tehát március-áprilisi születésű kölyköt szereznék be. Járhatnál vele mindenhova, eleinte ölben vihetnéd, hogy lásson világot (nagyon sokat ér!!) aztán ha megvannak az oltásai, mehettek sétálni.

A "tanítás", az engedelmességi feladatok másodlagosak, a korai szocializáció viszont elengedhetetlen. Egyébként amint hozzád kerül, tanítgathatod könnyebb parancsokra, "ül", "gyere", "marad". Persze csak módjával.

2011. okt. 26. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!