Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak a szomszéddal?...

Mit csináljak a szomszéddal? Azzal fenyegetőzik, hogy feljelent a kutyám miatt mert félnek töle amikor elmegy a kerítés mellett.

Figyelt kérdés
A szomszédok idegesítik a kutyámat... nah jó ma már nem, de viszont régen amikor kicsi volt piszkálta, ma megnőtt a kutya, és eléggé utálja őt, és hozzáteszem örjöng a kerítés mellett. A másik meg sánta (tudom erröl nem tehet de a kutya szemében ez nem normális, mármint a mozgása) és folyton kiabál, hogy jaaaaj stb, és rá is örjöng a kutya. Nem tudomk nekik elmagyarázni, hogy ha nem kiabál, és nem idegesíti a kutyát akkor az sem fog kiabálni. Másokkal nem viselkedik így. Azzal fenyegetőzik, hogy feljelent, és elviteti a kutyámat. joga van ehhez? Nem minősül veszélyes ebnek nem megy ki a kerítésen csak félelmetes. Egyébként egy jól szocializállt, nem domináns birkáról van szó.
2009. máj. 4. 22:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
ha 100%, hogy a kutya nem tud kijutni a kerítésen( asszem lehet valahogy ellenőriztetni szakemberrel, ami nem tudom, érdemes-e, de kapsz papírt arról hogy kutyabiztos) akkor elviekben nem jelenthet fel, pláne ha nem tudja még megharapni sem a kutyád a szomszédokat(pl a kerítés rácsai miatt) vagyis feljelenthet, de nem sokat ér vele.
2009. máj. 4. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
ha nem tud kimenni és ki van rakva a 'vigyázat kutya harap' tábla akkor semmit nem tehet, le se szarják az ilyet, csak akkor ha valami hazugságot talál ki.
2009. máj. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Velem is hasonló dolgo történt. Nem tehet semmit a paraszt, nyugodj meg. Egy jótanács: Csináld meg úgy a keryítést, (tyúkháló bármi) felszerelésével, hogy ne tudja kidugni az orrát se a kutya, mert ha benyúl a paraszt és megharapja, akkor azt fogja mondani, hogy a kutya harapott ki a kerítésen, kidugott pofáfal. Egyedül ilyen esetbe(látható harapott seb) tud feljelenteni.
2009. máj. 4. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
59%
Bocs, részeg vagyok, emiatt nem írtam tisztességesen. A lényeg azért remélem érthető.
2009. máj. 4. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim válasza:
64%
Az előző válaszolónak: Basszus nagyon nagyot röhögtem, amikor elolvastam a mentségedet a hibákra! HATALMAS VAGY!!!! :D Komolyan. :)
2009. máj. 4. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
65%
Tényleg túlzásba vittem kissé a söfogysztást. A tanúlság, hogy nem szabad kartonnal venni, elég nekem pár doboznyi:)
2009. máj. 5. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Feljelenthet, de nem foglalkoznak vele. Az önkormányzatoknak vannak ennél nagyobb problémáik is.


Viszont tényleg vigyázz, mert ha bedugja a kezét, lábát és megharapja, akkor könnyen a saját malmára tudja hajtani a vizet.

És ha nagyon útjában van a kutyusod, akkor meg is mérgezheti, vagy ami nálunk történt: kilőtte légpuskával a kutya szemét.

2009. máj. 5. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
A kerítésen belülről vedd fel videó kamerával amikor elmennek a kerítés mellett. Ha bármit kérdez, nem vagy köteles rá válaszolni, mert a saját udvarodon azt filmezel, amit akarsz. Ha a kamera láttán nem viselkedik úgy, ahogy egyébként szokott, akkor ezt ismételd meg. A második felvétel után nem fogja többet kívülről cukkolni egyik "ember" sem a kutyát.
2009. máj. 5. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
az előttem válaszoló nagyon jó ötletet adott. a lényeg h lássa a szomszédod, sőt van ilyen álkamera ami csak végülis egy kameraház(nem tudom h hol lehet kapni, talán baumax), felszereled valahova de úgy hogy a szomszédod lássa hogy ott van és a kutyád legalább így nem fogja megmérgezni. mert az ilyenektől kitellik ez.
2009. máj. 5. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
81%

Szia! Velem, ill a kisfiammal történt hasonló, de ott a gyerekem volt a szenvedő fél. Először áthívták játszani, és amíg a gazda 1 percre elfordult, a kutya harapott. Rá egy hétre a fiam a kerítésen kívül állt, és a kutya kikapott a rácson, megint megharapta a gyereket. Ott álltam 3 méterre, tehát szó nem volt, hogy a gyerek benyúlt volna, vagy akár közvetlenül a kerítés mellé állt volna. Nem! Szó szerint kidugta a fejét az eb, és úgy harapott. SEMMIT nem tehettem! Kijött a körzeti tisztifőállatorvos /vagy mifene/, aztán 2 hét múlva megint, és mivel a kutya oltva volt, ennyiben is maradt a dolog. Mellékesen megjegyzem, a postás, vízórás, gázóraleolvasó, mindenki retteg a kutyától, pedíg nincs 5 kg.De idegbeteg, még a saját gyerekeket is csípkedi.

Ezzel csak azt akartam neked kifejteni, hogy csak nagyon alposan megindokolt esetben tesznek valamit, vagy még akkor sem. Azért, hogy a kutya őrjöng a kerítésen belül, pláne nem. Az a dolga, őrzi a házat, nem?

Üdv.

2009. máj. 5. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!