Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ma láttam, hogy a kutyám...

Ma láttam, hogy a kutyám megezi a kaksiját. Rendesen kap enni mindig és eleget is. Miért van ez?

Figyelt kérdés
2011. okt. 28. 11:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
0%
Panelban lakik vagy kertes házban?
2011. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
50%
Én úgy hallottam,hogy vitamin hiányra utal,de lehet nagy baromság.
2011. okt. 28. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Kertes házban lakunk...jah és egyébként kutyibabái lesznek...
2011. okt. 28. 12:07
 4/13 anonim ***** válasza:
37%
Talán az immunerősítés miatti ösztön.
2011. okt. 28. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Kutyák esetében gyakran figyelhető meg koprofág viselkedés. Ennek alapos kikutatása még várat magára. Egyelőre annyi sejthető, hogy több ok is lehet[1], melyek közül egyelőre az alábbi motivációkat sejthetjük:


Egyszerű éhség is lehet a legjellemzőbb ok.

A gazdi figyelme felkeltésének szándéka.

Aggodalom, stressz, vagy rossz magaviselet miatti büntetés miatt.

Korábban ürítés miatt büntetést kaptak, az ismételt büntetéstől való félelem miatt kísérelnek meg "feltakarítani".

Unalomból.

Szűk helyen: feltakarítás céljából.

A gazdi utánzása: látta, hogy ő is mindig felveszi az ürülékét (mármint a kutyáét).

Kiskutyáknál azért, mert ők mindent megkóstolnak, és felfedezhetik, hogy a széklet ehető és néha még ízletes is lehet, különösen magas zsírtartalmú diéta után.

Anyakutyák megehetik gyermekeik ürülékét abból a célból, hogy megelőzzék a rájuk leselkedő ragadozókat vonzó illatokat.

Mivel a friss ürülék formája és hőmérséklete a visszaöklendezett táplálékhoz hasonló, ez egy mód az anyakutyák számára, hogy kicsinyeiknek szilárd táplálélot juttassanak.

(Különösen a macskaszéklet) magas proteintartalma esetén, melynek oka túletetés is lehet, nagy koncentrációjú emésztetlen anyagot jelent a székletben.


Különböző egészségügyi problémák is állhatnak a háttérben, úgymint


Pancreatitis

bélfertőzések

Emésztési zavarokhoz vezető ételallergiák


Húsevők szokása, hogy megeszik vagy magukra kenik zsákmányaik ürülékét, hogy átvegyék illatukat és elrejtsék a sajátukat.


Néhány állatorvos olyan adalékanyagok táplálékba juttatását javasolja, amelyek az ürülék ízét rendkívül rosszá teszik a kutyák számára. Néhány kutyaeledel-gyártó eleve ilyen adalékokkal gyártja a termékét.


A kutyák székletükhöz fűződő vonzódásának köszönhető az a kínai mondás, hogy "a kutya sem tehet róla, hogy szereti az ürüléket", ami általában olyan rossz szokásokhoz kapcsolódik, amelyeken nehéz változtatni."


Étrendkiegészítő a jelenség kezelésére:

[link]

2011. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
50%
Mit eszik? Én első körben ott keresném a hibát. Az olcsó, bolti tápok (ilyen a Pedigree is) tele vannak ízfokozóval, ami emészthetetlen, ezért érintetlenül távozik is, emiatt a kaki szaga és íze nagyon hasonló marad az ételéhez. Ugye nem hasznosul elég tápanyag (a silány minőség miatt) és különösen vemhesség alatt fontos lenne elegendő tápanyaghoz jutni, ezért újra megeszi.
2011. okt. 28. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Akiteki ***** válasza:

15 kutyám van és az egyik eszi. Na most akkor mi is van az éhséggel meg a rossz kajával?

Egyszerűen egy baromi rossz szokás. Vannak emberek, akik szeretik a hagymás hal ízét, vannak, akik a büdös sajtot. Kutyák közül meg vannak, akik a sz...r ízét szeretik.

2011. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy annak az egy kutyádnak az emésztésével van gond? Az is lehet, hogy emésztési probléma miatt megy át rajta nem teljesen emésztve a kaka. Persze ez az elmélet csak akkor tud állni, hogyha csak a sajátját eszi, amit gondolom ennyi kutyánál nem tudsz ellenőrizni. De szerintem valami oka biztosan van.
2011. okt. 28. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 Akiteki ***** válasza:

Semmi gond az emésztésével. Jól eszik, keményet kakál. És nem a sajátját eszi, válogatás nélkül megkóstolja bármelyikét. Volt még egy ilyen kutyám, ő 1 évesen leszokott róla.

Ha a kutyák ösztönből kúrálnák magukat, nem ennék meg a mérgeket. Ők sem tudnak többet a táplálkozásról, mint a gazdijuk. Azon kívül a kakában csak az emészthetetlen salakanyag van, semmiféle vitamin meg táplálék.

Hülye ízlése van, ennyi.

2011. okt. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Az enyém is ette, de sejtem az okát. A tenyésztője lakásban nevelte és szerintem összeszidta, ha becsinált. Már leszokott róla, de előttünk soha nem végzi a nagydolgát, olyan mintha szégyellné.
2011. okt. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!