Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg tudom valahogy tanítani a...

Meg tudom valahogy tanítani a 7 éves kutyámnak, hogy rendesen sétáljon? (katt)

Figyelt kérdés
A kutyámmal az a problémám, hogy nem lehet vele normálisan sétálni az utcán. Huzatja magát, már-már megfullad, de nem tud normálisan sétálni mellettünk. Ő egy közepesen kisméretű kutyus. Mivel ez a probléma van vele, nem tudom elvinni az állatorvoshoz, mert kínszenvedés vele végigmenni a városon. Ezért csak a házhoz hívást tudjuk bevállalni, ami drágább. Szerencsére a mamám udvara nagy, így ott el tud szaladgálni, már amennyit szaladgál egy "öregedő" kutya, de tudom, hogy rossz neki így, hogy nem sétálhat "kint". Tud valaki ötletet adni, hogy taníthatnám meg, hogy rendesen sétáljon, és ne huzassa magát? Kisebb korában megtanítottam a pacsira, ülésre, fekvésre, tehát nem reménytelen eset... :)
2011. aug. 15. 18:01
1 2
 1/14 anonim válasza:

Hát szerintem vegyél neki több méteres kihúzhatós pórázt..

Szerintem vaterán/teszveszen találhatsz olcsót..

2011. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
ilyen gyakran próbálod? Az enyémeim se akartak elsőre. De amikorra már 3×-ra 4×-re próbáltam akkor már megtudta hogy hogyha ráteszem a pórázt kimegyünk,és megértettem vele hogy nincs mitől félni. Próbáld meg csak kinyitni a kaput hogy kiszökik-e ha kiszökik onnantól már könnyebb,hisz tudja hogy int lenni jó.
2011. aug. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
hát nem tudom én mindig kölyökkorban tanítottam meg hogyan kell rendesen pórázon menni :)
2011. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
18:10-es vagyok. *kint
2011. aug. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Azzal nincs baj, hogy ki kell menni, számtalanszor kiszökött már mellettünk a kapun. Egyszer elvittük a közeli kis tóra, aztán elengedtük, hogy had szaladgáljon. A gond csak az volt, hogy hiába szólongattuk, elkezdett az ellenkező irányba szaladni, és egyszerűen csak élvezte a szabadságot. Utána kellett rohanni.
2011. aug. 15. 18:24
 6/14 anonim ***** válasza:

ez azért van, mert nem hordtátok sétálni.. persze, hogy le akar lécelni, amikor lehet!


először is meg kell értetni vele, hogy mostmár fog sétálni minden nap!!


utána egy jó módszer, hogy akárhányszor húz egy irányba, fordulj meg vele!! ellenkezőbe! így egy idő után rájön, hogy ha húz, lassabban éri el a célját, mintha szépen jönne. ha ügyes, mindig adj neki jutalomfalatot. főleg a te türelmedre lesz sükség.

2011. aug. 15. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ez csak szoktatás kérdése, ez valahogy azt jelenti hogy kölyök korában leragadtatok egy ponton ott valahol hogy nem akar jönni és ráhagytátok. Ez baj. Bróbálkozz úgy mint a kölyök kutyával húzz előtte egy jutalom falatot hátha úgy jön és ha igen akkor dicsérd meg. Ez egyébként ilyen tipikus kölyök viselkedés, az enyém is csinálta, mi azt csináltunk hogy kivittük egy ideig( a kölyök kutyát könnyebb vinni ugye) leraktuk és levettük a pórázt elindultunk és jött utánunk. Amúgy ha hűséges szót fogadó kutyád van aki hallgat rád és te elég határozott vagy akkor hallgatnia kellene rád, és úgy jönne melletted mint egy kis angyal. Ebben egyébként nem tudok segíteni mert az én kutyáim inkább mennének előre, persze ők szépen sétálnak pórázon mert határozott vagyok és nem engedek csak ha már olyan helyre értünk.
2011. aug. 15. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a hozzászólást! :) Próbálkozunk majd vele, de semmiképp sem egyedül viszem el, mert olyan erő van benne, hogy elhúz.


Bocsi, akkor nem jól fejeztem ki magam, nem azért húz, mert nem szeretne menni, épp ellenkezőleg.

2011. aug. 15. 19:37
 9/14 anonim ***** válasza:

Most húzni kell hogy menjen vagy téged húz?

Mert ha téged húz az szar ügy mert nem lett jól megnevelve. A sima nyakörvet rángathatod az idők végeztéig, nekünk szöges nyakörvünk van, és nem hegyes szögek állnak ki belőle hanem olyanok amik csak vissza fogják a kutyát így szépen lassan megtanulta hogy az neki kicsikét fáj ha belerántok a pórázba így most már sima nyakörvvel is szépen megy de örömmel.A szöges nyakörv pedig nem egy kínzó eszköz hanem egy kiképző eszköz ami kordában tartja a kutyát, és neked is könnyebb lesz vele menni.

2011. aug. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Engem húz, mert nagyon menne. Csak hát neki se jó, ha egész úton fuldokol. A szöges nyakörv nem rossz ötlet, köszönöm.
2011. aug. 15. 20:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!