Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Zsírcsomó kutyán. Szerintetek...

Zsírcsomó kutyán. Szerintetek mi legyen vele?

Figyelt kérdés
Kutyusom fején van egy kis zsírcsomó, évek óta ott van, folyamatosan nő neki, most már olyan 3cm nagyságú, nem túl feltűnő nem fáj neki. A dokit mindig kérdezzük róla, megnézi és közli,hogy ha nem kezd el hirtelen nőni nem kell piszkálni. Egyrészt mi számít hirtelen növésnek? Másrészt, 12 éves a kutyus,ha nem muszáj nem mennék már neki vele egy műtétnek. Ti mit gondoltok?

2011. okt. 29. 22:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Én sem bántanám. A kutyus már nem fiatal, nem lenne jó altatni emiatt.

És ha tényleg csak egy zsírcsomó, akkor az ártalmatlan.

2011. okt. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Dokin minden évben megnézi, megtapogatja, én is szoktam neki fogdosgatni,direkt hogy fáj-e neki,de nem. Most már azért nyilván nagy,és féltem,hogy baj-e. És mi számít annak,hogy gyorsan növekszik? Mert ez kb 4 éve van ott, az utóbbi 1 évben kezdett el igazán nőni. Lehet,hogy hormonális ,mert akkor lett a kutyus ivartalanítva. De azóta is látta doki és akkor is ezt mondta.

Köszönöm a választ!

2011. okt. 29. 22:11
 3/6 anonim ***** válasza:

Minél kevesebbet fogdosd, mert ha tényleg valami daganat, attól csak rosszabb lesz. A hirtelen növést észre fogod venni, hidd el, sajnos tényleg elég látványos, pláne ha a fején van. A régi öreg kutyám emlődaganata kb. 2 hét alatt a duplájára nőtt. Ha a bőrrel együtt elmozog, jó eséllyel tényleg csak valami kis zsírdaganat, amit kár piszkálni, az altatás több kárt tenne, mint a csomó.

Szerintem azzal, hogy ivartalaníttattad, épp hogy javítottad a kutyád esélyeit, hiszen az ivartalanított kutyák sokkal ritkábban lesznek rákosak. 2 ivartalanított szukám van, 10 és 6 évesek, az egyiknek a szügyén, a másiknak a nyakán van egy kis zsírcsomó, egyiket se piszkáljuk, szintén orvosi rendelvényre. Majd esetleg, ha mondjuk fogkőleszedés vagy egyéb miatt úgyis el kéne őket altatni, akkor "mellesleg" ki lehet szedni a daganatot is, de csak ezért altatni túl rizikós, főleg öreg kutyánál.

2011. okt. 30. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Nem szoktam mindennap piszkálni,de mivel olyan helyen van ahol gyakran simogatom, ezért hozzáér a kezem, de nem jelez akkor sem ha direkt azt fogom. A bőrrel együtt mozog, olyan mint nekünk egy pattanás, ki lehet tapintani jól, de semmi extra.

2011. okt. 30. 10:29
 5/6 Akiteki ***** válasza:
Idős korban előfordulnak ilyesmik. Az én kutyámon néhány szemölcs nőtt ki. Ha nem feszül a bőr alatt, sima és nem pukkad szét, nem kell vele foglalkozni.
2011. okt. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen neked is a válasz!

És igen, nekünk is van egy szemölcsünk is.

2011. nov. 1. 07:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!