Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Border Collie, mi a véleményetek?

Border Collie, mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Kedves kutya? Kertesházban taratani lehet? kinti vagy benti
2011. okt. 30. 15:28
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Minden igaz azokra a borderekre - 1 kivètellel -, akiket én ismerek :)

Nagyon okos kutyàk és nagyon nagy a mozgàsigènyük. Napi 2-3 òra intenzív mozgás kell nekik + agyilag is le kell fàrasztani őket. Agilityben is kivàlóak :)

2011. okt. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Eggyetértek az első válaszolóval !

A border collie egészséges fajta, szőrzete nem igényel sok ápolást. Nem ugatós, lakásban és kertben tartva egyaránt kellemes társ, de hatalmas mozgásigényét mindenképp ki kell elégítenünk. Nincs az a futball meccs, amibe ne avatkozna bele, ha játszanak a gyerekek. És nincs az a macska sem, aki egy szó, akarom mondani egy kergetőzés nélkül megúszná a kerten való átgyaloglást. A border nagyon gyorsan tanul. Kimagasló intelligenciája miatt sok foglalkozást igényel, ezért csak olyan gazdának javasolható, aki nem sajnálja az időt és fáradságot a kutyájára, aki ezt bőségesen meghálálja.

2011. okt. 30. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Borzasztóan élénk ha nincs agyban lefárasztva ugatós és szökős is tud lenni. Hogy őszinte legyek nekem nagyon nagyon "sok" az a kutya. Sok borderes ismerősöm van...én bediliznék tőle. :D

Figyelj, hogy a szülők TNS re genetikailag szűrve legyenek mert az halálos betegség és elég gyakori..

2011. okt. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én a bordert csak kertes házban tudom elképzelni. Ott is csak olyannak való, aki minden áldott nap tud neki munkát adni. Kihajtani az állatokat a legelőre és vissza, azaz igazi munka egy border collie-nak.
2011. okt. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nekem border collie keverékem van, és ő elég nyugodt, jol tud alkalmazkodni a családunk életstílusához. Én nagyon szeretem magát a fajtát, de agyban a legfontosabb lefárasztani, az pedig minimum egy óra és arra jön még rá a szaladgálás, ha van kutyás társaság a közeledben érdemes minden nap összejárni, mert egymást sokkal hamarabb lefárasztják, mintha te mennél vele futni, vagy labdáznátok. és mindenképpen kertbe való.
2011. nov. 6. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Vannak logikai játékaitok?

A mi kiképzőnknek border collie-jai vannak és a logikai játékokkal 20 perc alatt lefárasztja őket :)

2011. nov. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kongunk van es az valamennyire lerövidíti azt az egy órát. meg én inkább tíz percig fárasztom, kis pihi aztan megint fárasztom es igy tovább, bár tisztában vagyok vele, hogy nem a legjobb módszer. :/

Milyen logikai játékai vannak? ez érdekelne! :)

2011. nov. 6. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A nevét nemtom pontosan, de az a lényeg, hogy van egy köralakú falap, ebben vannak lyukacskák, ezek alkalmasak arra, hogy jutifalatokat rejts el bennük és szintén fából vannak ilyen hengerek, amiknek az alja nyitott, a teteje fedett. Tehát bele lehet illeszteni a lyukakra. A kutyusnak az a feladata, hogy megtalálja, melyik alatt van elrejtve a jutifalat..

Van neki olyan verzióval is, hogy a lyukak fölött tologatni kell a korongokat, hogy hozzáférjen a lyukban levő jutifalatokhoz..

Hű már késő van, agyilag zokni vagyok, remélem azért érthető volt valamennyire, amit írtam :D

Ha érdekel, megkérdezem tőle, hogy hívják ezeket a játékokat :)

2011. nov. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

tessék: [link]

ilyeneket csinálhatsz is ha ügyes vagy

2011. nov. 6. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Koszi szepen, szerintem kiprobaljuk!:)
2011. nov. 7. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!