Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mik a mérgezés tünetei? SOS

Mik a mérgezés tünetei? SOS

Figyelt kérdés

Van egy 2 éves kutyusom, és néhány napja nagyon furcsán viselkedik. 3 napja alig akart odajönni hozzám, enni evett, de nem olyan aktív mint szokott. Láza nincs. Ezen kivül egész nap csak feküdt, de már jobban van, de még mindig nem az igazi. Erre felé sajnos van egy szemét ember, aki már több kutyát is megmérgezett. Remélem nem az a baj...

Kullancs csipés biztos nem, mert nem azok a tünetek, ismerem a kullancs által hordozott betegségeket, de láza se volt, és az inyje is szép.


2011. okt. 31. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:
A mérgezés néhány nap alatt elvihette volna a kutyádat. Az, hogy nem mutatja kullancs fertőzés tüneteit, még nem zárja ki, hogy más baja ne legyen.
2011. okt. 31. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Mérgezés néhány nap elviszi kutyát. Nekem már volt olyan hogy megmérgezték a kutyám de én rögtön hívtam a dokit mikor láttam hogy furcsán viselkedik.


tünetei:

nem eszik, nem iszik levertség, hányás, esetleg hasmenés.

2011. okt. 31. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
ja és láz
2011. okt. 31. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van étvágya, csak levert és nem megy a hasa, és nem is hányt. Állatorvost azért nem is hivtam ki, mert a helybéli egyetlen állatorvos... hihetetlneül fog hangzani , de sajnos ez igaz. Szóval egyszer a macskánkat megtépte valami, és tiszta vér volt, és szóltunk neki hogy jöjjön ki, és azt mondta, hogy üssük agyon a macskát, mert ő utálja a macskákat... Szegényt be is köpték a legyek. Barátnőm vizsláját megmérgezték, és kihivta, és azt mondta hogy nincs kedve kimenni, a kutya bele is halt. Úgyhogy hiába is hivtam volna ki, mert ő csak eboltások miatt jár évente házhoz, különben nem hajlandó ,nem is értem miért választotta ezt a "hivatást". :S
2011. okt. 31. 20:18
 5/6 A kérdező kommentje:
bocsi, szóval a macskánal megtépte valami :D
2011. okt. 31. 20:19
 6/6 anonim ***** válasza:

Az ottani dokit valóban kerüld nagy ívben.

Annyit tehetsz, figyeled a kutyát. És rosszabbodás esetén valahogy elviszed egy olyan rendelőbe, ahol van felszereltség a vizsgálatok elvégzéséhez.

2011. okt. 31. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!