Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megihatja a kutyám a kamilla...

Megihatja a kutyám a kamilla teát?

Figyelt kérdés

Be van gyulladva a szeme és kamillázom neki, de a maradékot oda adhatom neki?

Mellesleg megevett egy papírzsepit attól nem lesz baja ugye?


2011. nov. 2. 10:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kamilla teának a gyógyhatásain kívül, semmilyen mellékhatása nincsen, mint a legtöbb természetben található gyógynövénynek. Azért 3-4 napnál tovább, belsőleg nem ajánlatos használni.(külsőleg lehet nyugodtan tovább használni.)
2011. nov. 2. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

De, külsőleg is hosszútávon szárítja a szemet, és még nagyobb galibákat okozhat, úgyhogy elég fontos hogyha 1-2 napon belül nincs tőle javulás, akkor lássa orvos.


Inni ihatja nyugodtan, semmi baja nem lesz tőle.

2011. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Akiteki ***** válasza:

Szerintem a kamillateától hasmarisa lesz.

Ne add oda neki. Ha lezárod, elteszek, a következő szemlemosásra ugyanúgy jó. 2-3 napig eláll a hűtőben. Használat előtt kicsit meglangyosítod. De a gyulladásra nem sokat használ.

A papírzsepit valami nagyon finom anyagból gyártják, minden kutya szereti megenni. Semmi baja nem lesz tőle.

2011. nov. 2. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Dehogy is nem. Csak az elején kamillázok mindig hogy a gyulladást csökkentsem valamilyen mértékben. Ugyanis gyulladás csökkentő hatású. Aztán kiváltok neki szemcseppet. Ez nála vissza térő gyulladás a jobb szemébe.
2011. nov. 2. 10:53
 5/14 anonim ***** válasza:
mi a kiskutyáknak ha hasmenésük van illetve a tápszeren nevelt kicsiknél ha felpuffadnak szoktunk kamilla teát adni. semmi baja nem lesz tőle.
2011. nov. 2. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle , sőt tovább megyek ,pici sót ,pici cukrot rakhatsz bele ha megitatod vele, neke maz állat doki ajánlotta ezt ;)
2011. nov. 2. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Húú már megijedtem hogy tényleg okoz neki hasfájdalmakat. De egyenlőre elraktam, majd oda adom neki. Amúgy milyen hatásai vannak ha megissza, vagy csak simán olyan mint a víz átmegy rajta és csá!!??
2011. nov. 2. 11:41
 8/14 hell-ikon ***** válasza:

Keveset nyugodtan lehet neki adni, csak túlzásba nem szabad esni vele, mert tényleg hasmenése lehet tőle.

1-2 decitől néha napján még nem lesz baja.

Gondolom nem liter szám főzöd a szemére amúgy sem a teát:)

2011. nov. 2. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 Virág6 ***** válasza:
Amikor ezt kérdeztem az állatorvosomtól,mert én a cicámnak akartam adni,akkor ő azt mondta,hogy az állatok nem úgy reagállnak a kamillára mint az emberek.Csak árt nekik.Szerintem ha adsz neki,akkor nagyon keveset.
2011. nov. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát, ez elég ellentmondásos...

Amikor 3 hetes árva kiscicát nevelgettünk, akkor adnunk kellett neki kamillateát is, minden nap, állatorvosi utasításra.

Baja nem lett, pedig ilyen kicsi állatnál viszonylag gyorsan kellene mutatkoznia.

Amíg nem labor tanúsítja, hogy nincs tőle baja, addig nem lehet tudni, mennyi lehet a biztonságos, vagy akár napi ajánlott :D adagja a kamillának.

Nem terápiás céllal adod, úgyhogy felesleges, jobb biztosra menni, de nem hinném, hogy a kamilla komoly bajt okozna. A kutyáim tápjában van kamilla növény is, évek óta azt kapják, és nem mutattak ki még semmilyen bajt náluk, de arról ugye fogalmam sincs, hogy hány százalékát teheti ki a tápnak.

2011. nov. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!