Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen márkájú hám a legjobb?

Milyen márkájú hám a legjobb?

Figyelt kérdés

Spánielre.

K9-re gondoltam. Szerintetek??


2011. nov. 2. 13:04
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

télen képes a fogával húzni a szánkót úgyhogy arra akarok neki venni v.mi hámot mert amit használok 1 éves alig bír ki :SS

nyáron meg biciklivel szokott húzni, igaz varrattam erre is fényvisszaverős csíkokat mert mikor megyek lovagolni akkor jönnek a kutyák is és nem árt ha jól látszanak.. :)

2011. nov. 2. 21:21
 12/15 anonim ***** válasza:
A power hám nem jó húzni. Én is azért álltam ki mellette, mert nekünk bevált és szeretem, de télire fogok venni a kutyámnak egy rendes szánhúzó hámot. A power hám jó túrázáshoz, valóban át lehet segíteni a tetején levő fogantyúval a kutyát nehezebb terepeken is, no meg bele lehet kapaszkodni, ha azt akarom, hogy ő húzzon fel engem. :) De szánhúzásra van olcsóbb és profibb megoldás is.
2011. nov. 2. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
0%
Hobbi célra, mindennapi sétákra felesleges a hám, legyen az bármilyen márkájú. Nekem is van K9 hámom, terápiás munkához használom csak.
2011. nov. 3. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Nyakörvet nem használhatok mert valószínű hogy ahonnan hoztuk nagyon megránthatták a pórázt (amin nyakörv volt) és az állatorvos is a hámot tanácsolta mert érzékeny a kuty gégéje. ;(
2011. nov. 3. 16:10
 15/15 anonim ***** válasza:

Már régi a kérdés, de azért válaszolok, hátha segítek annak, aki később olvassa a kérdést (mint pl. én is) .

Pár alap info a kutyánkról:

Nem nagy testű, össz-vissz 12 kg. Amikor hozzánk került és elkezdtünk sétálni, akkor nyakörvünk volt, de a kutya hiába nem húzott fulladozott tőle, zavarta, irritálta a nyakát, hogy ott van, arról nem is beszélve, hogy legyen bármennyire is jól nevelt a kutya, kerülhetünk olyan helyzetbe, hogy utána iramodik valami után (pl. macska, másik kutya, egy érdekes madár vagy akármi amivel játszani szeretne) és olyankor bizony a nyakörvvel óriási kárt lehet benne tenni. Nekünk egyszer fordult elő ilyen. Sétáltunk nyakörvvel, és 3 nem a napon barnult fiatal ember elkezdte a bicikliről cukkolni a kutyámat. Nem egy agresszív teremtés egyébként, még soha senkiben és semmiben kárt nem tett, bennük sem akart csak kicsit megijeszteni őket. Én szóltam a fiatal embereknek, hogy hagyják békén aztán elindultam a másik irányba. Azt hittem ők is elmennek, de inkább megfordultak és őrült sebességgel (már amennyire ez biciklivel lehetséges :D ) elszáguldottak mellettünk, nagyon közel (csoda, hogy a pedál nem vitte le a kutyám fejét) hát az én okoskám megindult utánuk én meg véletlenül visszarántottam. Na hát olyat kezdett öklendezni, semmi nem jött ki belőle csak öklendezett. Azóta is öklendezik, ha pl. megvakarja a nyakát, annyira érzékeny lett. Így muszáj volt hámra váltani. Zsinórban 3-at tett tönkre, ártól függetlenül. Egyik sem bírta ki 1 évig sem, pedig volt nekünk egy olcsó kis kínai (ezen nem csodálkozom, hogy tönkre ment) és 2 kicsit sem olcsó elvileg nagyon "strapabíró" Fressnapfos. Na hát ezek sem bírták sokáig. Így vettünk egy Julius K9 Power kutyahámot (nem volt sokkal drágább, mint a Fressnapfos hám) na ez még mindig hibátlan állapotú pedig már 2 éve nyúzzuk. Most karácsonyra kapott még egy K9-et csak ez már IDC, hogy még kevésbé terhelje a nyakát (ugyanis nyaki porckorong sérve van, a nyakát nem igazán lehet terhelni) . Ezzel is meg vagyunk elégedve. Könnyen tisztítható, gyorsan szárad, úszásnál is megtartja az alakját (nyaka miatt muszáj úsznia) , éjszaka is tökéletesen látható és hosszabb túrákon is kényelmes a kutyának. Rét közelében lakunk, szoktak erre járni vadászni, és olyankor fontos, hogy látszódjon. A julius k9 nagy színes felülete miatt jobb láthatóságot ad, mint más hám. Mi majd nyáron beszerzünk még majd, egy K9 hevederhámot, mert nyáron az kényelmesebb, nem annyira melegít (de megjegyzem, hogy tavaly egész nyáron K9 Powerben túráztunk és nem melegedett túl ebben sem a kutya, mivel szuperül szellőzik :) ). Ráadásul a fogantyú már rengeteg helyzetben mentett meg minket. Az pedig, hogy egyedi feliratot lehet rá rakni már csak hab a tortán. Sok fontos információt lehet vele közölni. Pl. találkoztam egyszer egy kutyával, aki rehabilitáció alatt volt, mert mindenkivel agresszívan lépett fel. na az ő K9 hámján ez volt: "Teret kérek!" . De ha ivaros kutyád van, akkor tüzelési időszakban rá lehet azt is írni, hogy: "Kanokat ne!" vagy "Szukákat ne!" . Tehát bármit lehet így közölni. Egyszer egy jó nagy kuvaszt láttam K9-ben és a hámján az volt, hogy "Békés óriás" és így nem ijedtek meg tőle annyira az emberek. Szóval ez is hasznos.

Egyébként meg, írtátok, hogy munkára sem jó és hétköznapi sétára sem, biztos, tuti ezért használják ez rendőr kutyákon is, meg terápiás kutyákon is, mert se sétára, se munkára nem alkalmas. Azért elég "izé", hogy olyanok szidják akiknek tapasztalatuk sincs vele. Igen, nem egy olcsó hám, de megéri az árát és aki ennyit nem akar szánni a kutyájára és inkább beéri az olcsóbb, de tized ennyire sem biztonságos hámokkal, annak nincs mondani valóm. (hozzátenném, hogy van Outletük, ahol akár 70%-kal olcsóbban is hozzá lehet jutni, kifogástalan minőségű termékekhez, nekünk első K9 hámunk Outletről van, és mindössze annyi a baja, hogy a sárga egy kicsit sötétebb árnyalatú, mint a normálban)

2017. febr. 4. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!