Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meddig fog sírni a kölyök kutyám?

Meddig fog sírni a kölyök kutyám?

Figyelt kérdés
Hétvégén hozzunk el menhelyről egy kiskutyát, és azt hallottam hogy eleinte sírni fog. :( Amúgy 3an vannak testvérek. Nagyon aggódok hogy nem tudom majd hogy mit csináljak hogyha sír. Létszi adjatok tanácsokat. :)
2009. máj. 6. 20:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos, hogy fog sírni a testvérei után. A családomban 2 kutya van. Az egyik egy alaszkai malamut, ő egyáltalán nem sírt, egyszer sem. A másik egy törpe schnauzer, ő pici korában is hisztis volt már, csak néha sírt, annak az okát is hamar tudtuk orvosolni. :-)

Szerintem fajtától és gazdától is függ, hogy milyenek lesznek az első közös napjaitok. Sok sikert!

2009. máj. 6. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ne aggódj, nem is biztos, hogy sírni fog. Amikor mi elhoztuk a Jack Russelünket, mi is féltünk, mert még 4 tesója maradt ott rajta kívül.

Aztán egy hang sírás nem volt, sem az első estén, sem utána. Ha sír, akkor tedd az ágyad közelébe az ő ágyát és simizd meg, hogy érezze, hogy nincs egyedül. Barátnőm kutyuja egy nagy plüssállattal aludt.

2009. máj. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el nekem, jobb ha sírdogál egy kicsit... az én kutyám mikor elhoztuk meg se nyikkant, nekem meg kiszakadt a szívem, hogy hiába hagyom magára 10-20 percekre, később 1-2 órákra, nem sírt utánam... egész éjjel csöndben volt a pincében (az első 3 napban nem mertük magára hagyni a nagy kutyáinkkal éjszakára nehogy bántsák, csakhogy szokjanak össze) nem sírt éjszaka csöndben volt, és ahogy sejtettem ebből, nem is ragaszkodik azóta se túlzottan. Én mindent megteszek érte, tudom hogy ő is szeret, de nincs meg részéről az a hatalmas kötődés aminek megkéne lennie... már 3 éves.

Szóval addig örülj amíg sirdogál egy kicsit mert akkor megtudod vigasztalni és akkor ragaszkodni fog hozzád!

2009. máj. 6. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
78%

Az én kutyámat mikor megkaptam akkor az nap este nagyon sírt,nyüszitett....

Én sajnos nagyon elkényeztettem a kutyámat,szinte (emberi) családtagként kezelem.És ez már az első nap is igy volt.Bevittem a szobámba a kosárkáját,takaróját stb.Csak hogy nem birtam nézni hogy ott remeg,fél meg minden igy beengedtem az ágyba.Azzal megis szünt a "nyavalygása".Csak hogy azóta is bemegy az ágyba mert tudja hogy ott biztonságban van...szerencsére ha mondom neki hogy lefele akkor lemegy!!!

SZóval a vigasztalásnak is vannak hátul ütői

2009. máj. 6. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim válasza:
63%
Mi nekünk rabrador retriver kutyánk van és amikor elhoztuk délután meg sem nyikkant, de estére elkezdett hangosan nyüszíteni. Ilyenkor ki kell menni hozzá és megvígasztalni. Mi hajnali ötkor is kimentünk hozzá! Ez tartott 3 napig. Ha házban tartjátok jó lenne ha a közeletekben lenne és akkor érzi hogy van mellette valaki ezért nem fog nyüszíteni!
2009. máj. 6. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon érdekes véleményt fogsz most hallani tőlem. A kutyának nem elsősorban a kutya /bármilyen furcsán is hangzik/ a barátja, hanem az EMBER. Ha te foglalkozok vele, szeretgeted, játszol vele, nem fog neki hiányozni a többi kutyus. Ha lehet, ne hagyd magára legalább addig, mig meg nem szokik. Az otthonodban ő fog gazdát választani, akit vezérnek érez és fenntartások nélkül neki fog legjobban engedelmeskedni. Ha ügyes vagy, most blehet a kutyádnál egy "poziciód" Hajts rá!!!
2009. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Hiányzik neki az anya és a tesói testének melege, azért sír. Addig mindig összebújva aludtak.

Egy jó tanács: keress valamit otthon, ami akkora mint ő most, és tedd be neki este a helyére ahol fog aludni!

Mellé fog kucorogni, és majd az melegíti.

Lehet ez bármi, régi plüssjáték, párna, stb. Az én kicsikém egy cipőt választott a nappaliban. Nagyon szerette, hetekig a cipővel aludt, aztán kinőtte. XD

De az első napokban természetes, hogy sír, új hely, új emberek, új szagok egy kiskutya szemével nézve talán rémisztő!

De megszokja hamar. :D

2009. máj. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
a mi kutyánk sem sírt amikor 8 hetesen elhoztuk, viszont mikor magára hagytuk akkor néha 1-2 percig sítdogált, de mostanra már abba hagyta (8 hónapos), rettentő ritka amikro kicsit halljuk a hangját amikor elmegyünk, bár az is csak egy kis nyüszögés
2009. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
ha van rá lehetőséged akkor vigyél be a menhelyre valami rongyot, vagy játékot, esetleg egy húzó kötelet, hogy átvegye a tesók illatát, és akkor nem fognak neki annyira hiányozni. általában megviseli a kiskutyákat az elválás ez szokott segíteni.
2009. máj. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem baj, ha picit sír, hamar el fog múlni. Tényleg jobban ragaszkodnak az emberhez, mint saját tesójukhoz, úgyhogy ne nyugtalankodj! A plüssjáték mellé jó ötlet. Ha nem egy helységben alszik mellettetek, akkor halkan bekapcsolva lehet neki hagyni a rádiót (éjszaka, de nappal is, ha nem vagytok vele). Megnyugtatja, ha hall valamilyen zajt, beszédet, hisz hangos helyről jön, ahol mindig dumálnak a kutyák, a csönd is megrémítheti...
2009. máj. 7. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!